לנדסברג (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
לנדסברג (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

פרסום ראשון: מכבי חיפה עשתה הלילה צעד מעניין מאוד בנוגע לחיזוק סגל הקבוצה לקראת העונה הקרובה כשצירפה את הגארד היהודי-אמריקני המוכשר, סילבן לנדסברג לשנתיים הקרובות.

לנדסברג (1.98 מ', 20), גארד-פורוורד שנולד בברוקלין לאבא יהודי ואמא קתולית, עזב בסוף העונה שעברה את מכללת וירג'יניה אחרי שנתיים בלבד כדי לנסות ולהתקבל ל-NBA אך לא הצליח להיבחר בדראפט 2010 של הליגה הטובה בעולם ולמרות הופעה מכובדת עם סקרמנטו קינגס בליגת הקיץ של לאס וגאס, לא הצליח להשיג חוזה מובטח ונאלץ לחפש את מקומו באירופה.

כבר בצעירותו התגלה לנדסברג ככוכב עולה וב-2008 היה אחד מ-20 תיכוניסטים שנבחרו לשחק במשחק האול אמריקן היוקרתי. כשסיים את תיכון הולי קרוס היוקרתי נבחר לנדסברג לשחקן המצטיין בכל ניו יורק.

לאחר התיכון, עבר לנדסברג לככב במכללת וירג'יניה היוקרתית. כבר בשנתו הראשונה העמיד ממוצעים מרשימים מאוד של 16.6 נקודות, 6 ריבאונדים ו-2.8 אסיסטים ונבחר לפרשמן של השנה. בעונתו השנייה שדרג את ממוצעיו ל-17.3 נקודות, 4.9 ריבאונדים ו-3 אסיסטים למשחק כשהוא קולע ב-44 אחוז מהשדה, 39 אחוז משלוש ו-81 אחוז מהקו.

לאחר שנתיים ניסה להתקבל ל-NBA וכשלא נבחר בדראפט ניסה את מזלו בליגת הקיץ של לאס וגאס ורשם ממוצעים של 8.3 נקודות, 2.3 ריבאונדים ואסיסט ב-16 דקות למשחק. בחיפה הוא צפוי לשחק בתחילה כזר ולתפוס את עמדת הסמול פורוורד. לאחר שיוסדרו ענייני האזרחות שלו הוא יוכל לתפוס משבצת של שחקן ישראלי ולהיחשב כמקומי.

אלעד חסין. השחקנים קיבלו את הרכבים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלעד חסין. מכבי חיפה מתחזקת (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לנדסברג אישר את הדברים ל-ONE ודיבר בגלוי על המעבר לארץ: "אני מגיע לחיפה. דיברתי עם המאמן אלעד חסין ואני מאוד מתרגש שאגיע לישראל. אני חושב שזו הזדמנות מצוינת עבורי לעשות קפיצה ולהגיע ל-NBA שזאת המטרה שלי. אני ינסה לנצח כמה שיותר משחקים עם מכבי חיפה בישראל ובאירופה. אני מנסה להשיג אזרחות ישראלית ואני עובד על זה כרגע. אני מקווה שהכל יסתדר מהר ולטובה. שמעתי רק דברים טובים על ישראל ועל המועדון.  אני חושב שזה מקום מצוין בשבילי להראות את היכולות שלי ולפתח אותן".

שחקן נוסף שמתקרב למכבי חיפה הוא הקומבו-גארד פרנק רובינסון (1.94, 26), בוגר מכללת קליפורניה-סטייט פולרטון. רובינסון שיחק בעונה שעברה ב-NBDL, במדי לוס אנג'לס דיפנדרס, והעמיד ממוצעים של 12.4 נקודות, 4.1 ריבאונדים ו-3.7 אסיסטים למשחק. לפני כן שיחק באולימפיה לובליאנה הסלובנית.