ניצחון אחד קטן. זה מה שצריכה נבחרת הנשים של ישראל כדי להבטיח את ההשתתפות באליפות אירופה שתערך בשנה הבאה בפולין. לחניכות של אלי רבי אין דרך טובה יותר לעשות זאת מול היציעים המלאים של אולם זיסמן במשחק הערב (חמישי, 17:30) מול לטביה, אותה ניצחו הבנות בכחול-לבן לפני פחות משבוע באחת תצוגות הכדורסל היפות ביותר שנראו לאחרונה. 

המאמן אלי רבי אמר בסיום האימון המסכם: "אני לא מזלזל באף יריבה אבל ממה שראיתי עד עכשיו בטורניר, אנחנו בעיקר תלויים בעצמנו. כאשר שיחקנו טוב היה לנו יותר קל לנצח. אנחנו רוצים לסיים את הסיפור מול לטביה. הבנות עייפות ולכן עשינו אימון קצר ולא אינטנסיבי. אני מאמין שאפשר לשחזר את היכולת ממשחק החוץ בלטביה גם באולם זיסמן".
 
המאמן הגדיר את הלטביות לפני המשחק הראשון כ"אחת משלוש הנבחרות הטובות ביבשת" אלא שאז הגיע הניצחון הגדול של ישראל בלטביה. הלטביות הפסידו לאחר מכן גם לסרביה, דבר שטרף את כל הקלפים בבית.

ישראל שנמצאת במקום הראשון בבית, מגיעה לאחר הפסד ראשון בטורניר ביום שני האחרון לסרביה. מנגד, הלטביות מגיעות למשחק נגד ישראל עם הגב לקיר כשהפסד ישלח אותן באופן מאוד מפתיע לטורניר ההזדמנות האחרונה.

הקפטנית לירון כהן, שמציגה עד כה טורניר מצוין אמרה: "יש לנו נבחרת טובה ומאוד מוכשרת, אמרתי את זה תמיד. עשינו מסע לא קל ברחבי אירופה. ניצחנו שני משחקים מתוך שלושה, כולל אחד בלטביה ובהחלט אפשר לשחזר את זה בבית. יהיה מאוד מרגש אם נעלה מול הקהל הביתי".

אלי רבי וטל נתן (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אלי רבי (משמאל). רוצה לסיים את הסיפור (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

כהן התייחסה גם לקהל שצפוי למלא את אולם זיסמן: "החגיגה מול סרביה נתנה חשק לעוד. כל השנה אנחנו משחקות בקבוצות ומגיעות בקיץ לכאן יחד, שחקניות כחול-לבן נטו. עייפות? יש עייפות פיזית, אבל האנרגיות יבואו באופן טבעי במשחק כזה. נגיע מוכנות וניתן את כל כולנו במשחק הזה בתקוה שנשמח בסיום ושנעלה עוד פעם לאליפות אירופה".

לירון כהן. &"היה ערב נהדר&" (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
לירון כהן חודרת לסל (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE