שלושה ימים בלבד לפני המשחק המסקרן ביותר של מכבי תל אביב עד כה העונה מול ריאל מדריד שתתארח ביום חמישי בהיכל נוקיה למשחק השלישי ביורוליג והצהובים רחוקים מלהציג את היכולת לה מצפים כולם לאור הסגל הנוצץ והקבלות של המאמן, דיוויד בלאט.

הצהובים נאלצו להזיע אמש (שני) על הפרקט בכדי לנצח את ברק נתניה 85:87 בהיכל נוקיה, זאת כאשר בתחילת הרבע הרביעי היתה הקבוצה האורחת בפער של עשר נקודות על מכבי. חניכיו של בלאט ששיחקו בעצלתיים בשלושת הרבעים הראשונים נכנסו לעניינים וסגרו את החשבון ברבע הרביעי בדרך לניצחון חשוב בתחילתו של שבוע חשוב לא פחות.

במועדון עדיין חושבים על אופציות התחזקות ויודעים כי יאלצו להכין את הקרקע ליום שאחרי ג'ורדן פארמר שיאלץ לשוב ל-NBA ולקבוצתו הניו ג'רזי נטס תוך 48 שעות מרגע סיום השביתה ומקבלת ההוראה לעלות על המטוס. נכון לרגע זה ישנו על השולחן הרעיון לפנות למכבי חיפה ולהציע 'טרייד' בו הצהובים יעבירו לרשות הקבוצה מהכרמל את ג'ון שאייר ובתמורה יקלטו אל שורותיהם את סילבן לנדסברג.

לא ברור האם אפשרות כזו תצא לפועל בקרוב אך במועדון אכן בוחנים אפשרות כזו. יש לציין כי גם אם לנדסברג לא יגיע למכבי במהלך העונה בסיום השנה הוא יהיה שחקן חופשי ובקבוצה בכל מצב ינסו לצרפו.

בעלי מכבי חיפה, ג'ף רוזן: "מכבי חיפה איננה מעוניינת בכל טרייד בנוגע לסילבן לנדסברג, הוא תחת חוזה והפרסומים בנדון גורמים נזק".

שחקנה של האלופה הישראלית, ג'ורדן פארמר, לא מתרגש מביקורות ויודע שלא מצפה להם משחק פשוט מול ריאל מדריד לקראת סוף השבוע: "אני חושב שעלינו למשחק בצורה קצת איטית, לא היינו מפוקסים ואנרגטים כמו שהיינו צריכים להיות, נתניה נכנסה למשחק וניסתה להלחם ואפילו עשתה את זה יפה אבל בסופו של דבר ברבע הרביעי הצלחנו להחזיר את המשחק לידיים שלנו".

שחקני מכבי מחובקים. הלך קשה משחשבו (יוסי ציפקיס)
שחקני מכבי מחובקים. הלך קשה משחשבו (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

על היכולת הטובה של שחקני נתניה אמר פארמר: "ארבעת הזרים שלהם נכנסו לקצב המשחק כמו שצריך ונתנו משחק מצוין, בשבילם זה היה קל יותר לשחק 40 דקות כל המשחק כי הם לא שיחקו עוד שני משחקים השבוע והם הגיעו באדרנלין גדול מולנו, הם עשו עבודה יפה. מבחינתו שום דבר זה לא תירוץ, אין דבר כזה לא לעלות בפוקוס, זה לא מקובל, אנחנו יודעים שאנחנו צריכים להיות מוכנים לשחק בכל ערב ולא משנה מה".

לקראת המשחק המסקרן והקשה מול ריאל מדריד ביום חמישי הוסיף: "אנחנו מתרגשים לקראת המשחק מול ריאל מדריד, זה יהיה משחק גדול, יש שם גם כמה שחקנים שאני מכיר, תהיה אנרגיה מדהימה ואני בטוח שהקהל כאן בהיכל נוקיה ייתן לנו דחיפה אדירה כמו שצריך, יש לנו יומיים להתכונן למשחק הזה ולהגיע מוכנים ואני בטוח שיהיה לי כיף לצאת ולשחק במשחק הזה".

לסיום אמר פארמר: "כל משחק כולם אומרים שזה המשחק הכי חשוב, כל משחק הוא חשוב. נקודה. אנחנו באמת מתייחסים לכל משחק ברצינות ובטח שלמשחקי היורוליג, אין משחק פחות חשוב מהמשחק הקודם, אנחנו מתרכזים רק במה שקורה בחדר ההלבשה, שומרים על הביחד שלנו בכדי להגיע למטרה משותפת בסופו של דבר".