אלי רבי. ניצחון ענק למאמן (עמית מצפה)
אלי רבי. אין תקציב לעפולה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

קבוצת הכדורסל הפועל עפולה, שלא הגישה בזמן את תקציב המינימום לעונה הבאה, עשויה שלא לשחק בליגת העל אם לא תגיש תקציב שיאושר בהקדם האפשרי, כאשר במנהלת לא פוסלים את האפשרות שהקבוצה הצפונית תנסה את מזלה עד מחר.

העונה החליטו המנהלת להגדיל את תקציב המינימום של הקבוצות ולצמצם את מספר הקבוצות בליגה לעשר בלבד על מנת ליישר קו בין תקציבי הקבוצות וליצור שיוויוניות במאבקים השונים בליגה.

כרגע הבטיחו את מקומן בעונה הבאה תשע קבוצות, כאשר קבוצה אחת נוספת עשויה להתברג על חשבונה של הפועל עפולה, אם זו לא תמהר לסגור את הנושא ולשמר את המקום אותו הרוויחה בכבוד בעונה שעברה.

החובות הכבדים בהם שקועה הקבוצה טירפדו את המשך דרכה בליגת העל וכרגע לא נראה כי יצליחו להגיש תקציב כלשהו ויסיימו את דרכם בליגה הבכירה. במקומה מי שצפוית לשחק בליגה הן מכבי אשדוד ומ.כ הבקעה. שתי הקבוצות מועמדות רציניות לעלות ליגה כאשר הבקעה אף הרוויחה זאת בסיום העונה שעברה, כאשר עלתה רשמית לליגת העל.

ביום ראשון תתקיים פגישה לפי התקנון בין יושב ראש איגוד הכדורסל, יו"ר המנהלת, אבנר קופל וכן בעלי מכבי אשדוד על מנת לבחון את האופציה שהקבוצה תעלה לליגת העל לא בשל הישגיה על המגרש בעונה החולפת, אלא מהיתרים אחרים, שכן  מ.כ הבקעה טרם הבהירה אם רצונה לשחק בליגת העל, למרות העובדה שתוכל לעמוד בתקציב המינימום.

הפגישה עצמה צפויה להתנהל על פי כל הנהלים, כאשר המנהלת תציע לאשדוד את המקום בליגה. בימים הקרובים מאמינים במנהלת שתמונת הקבוצה העשירית שתשחק בליגת העל תתבהר ותוכל להחל את הכנותיה לקראת העונה הבאה. כרגע 8 מתוך 9 הקבוצות שכבר הבטיחו את מקומן בליגת העל העמידו תקציב של לא פחות משישה מיליון שקלים, כאשר תקציב המינימום עומד על 4.5 מיליון שקלים.

מוטי אמסלם (ONE)
מוטי אמסלם (ONE) | צילום: מערכת ONE

בין היתר פנו במנהלת גם לעירוני נהריה ורמת גן שירדו ליגה בסיום העונה שעברה, אך השתיים לא הביעו נכונות היות ולא יוכלו לעמוד בתקציב המינימום שקבעה המנהלת, על אף רצונן הברור להשאר בליגת העל ולשחק בה. בסיום העונה הבאה צפויה המנהלת להגדיל עוד יותר את תקציב המינימום על מנת ל"הבריא" את הליגה, כך נאמר בלשונם.