ברק נתניה ערכה היום (ראשון) בצהריים את מסיבת העיתונאים המסורתית לפתיחת העונה בלשכת ראש העיר, מרים פיירברג ובנוכחות היו"ר צביקה בלנקיטני, הצוות המקצועי, אריק אלפסי ועוזרו שי סגלוביץ', הקפטן הוותיק אלירן
גואטה ושלושה משחקני הרכש שהגיעו הקיץ לקבוצה, אורי יצחקי, אלטון בראון ואדריאן בנקס. בלט בהיעדרו: הבעלים דייויד קולברן.

"אני מאחלת לכולנו שנה טובה מכל הבחינות וכמובן הצלחה לקבוצה הנפלאה שלנו", אמרה פיירברג, "אני חושבת שהעובדה שיש לנו ספורטאי שממונה על תיק הספורט (יואל רזבוזוב) זה דבר שעוזר לנו בעיקר בספורט ההישגי. צביקה בלנקיטני זה מבחינתי האיש והאגדה.

"לפני כמה שנים הוא בא אליי ואמר 'היתה תקופה נהדרת של אליצור ועכשיו אין לנו קבוצה כמו שצריך, ובעיר כמו נתניה.זה חשוב. בואי נתחיל במשהו קטן בליגה ג', זה לא מאמץ גדול'.

"שניהם היו חדורי אומנה שצריך להחזיר עטרה ליושנה אבל שמרו על צניעות", המשיכה פיירברג, "לא ציפינו שנגיע למצב כזה אבל אנחנו גאים בעובדה שזה קרה ואני רוצה להודות לכולם. גם לצביקה וגם לדייויד קולברן, שהוא אדם נפלא,תושב נתניה ושאוהב את הקבוצה ועושה שילוב בין ספורט לחינוך".

אלפסי, פיירברג ושחקני נתניה היום (יוסי ציפקיס)
אלפסי, פיירברג ושחקני נתניה היום (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

עוד הוסיפה ראש העיר: "מין הראוי שהעיר נתניה תהפוך להיות בירת הספורט של ישראל. אנחנו משלימים עכשיו את בניית האצטדיון העירוני ובונים במקביל את היכל הספורט החדש שבו יהיו 3,000 מקומות. העירייה השקיעה סכום לא קטן כדי להגדיל את האולם הנוכחי של הקבוצה ולשפצו עד שנוכל לחנוך את היכל הספורט החדש ונוכל לקיים משחקים במקום.

פיירברג ובראון (שי לוי)
פיירברג ובראון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו מגדלים דור צעיר של כדורסל בנתניה ו-1,000 תלמידים המשתייכים למחלקת הנוער של הקבוצה היא ההוכחה לכך. פעם ראשונה שנתניה משחקת במפעל אירופי והעירייה החליטה להירתם לעזרת הקבוצה. היה נפלא לראות את הקבוצה בעונה שעברה ואני בטוחה שהעונה יהיו הצלחות לפחות כמו בעונה הקודמת".

יו"ר הקבוצה, צביקה בלנקיטני, הודיע שהתקציב שודרג ל-6 מיליון ש"ח וחצי והוסיף: "ללא תמיכת ראש העיר, הקבוצה הזאת לא היתה קיימת, כל שנה המשאבים של הקבוצה גדלים וללא העירייה וללא דייויד קולברן לא היינו מצליחים להגיע לאיפה שהגענו. נעשה הכל כדי לחזור על הישגי העונה שעברה. אני חושב שיהיה מאוד מעניין לתושבי נתניה לפגוש גם קבוצות
מחו"ל.

פיירברג (שי לוי)
פיירברג (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"הנושא עם המפגש נגד הטורקים (טורק טלקום אנקרה ביורוצ'אלנג') הוא קצת רגיש ואני מקווה שהוא יעבור בשלום. האולם שודרג בצורה רצינית וב-13 לחודש אנחנו נקבל מפתחות. להפתעת כולם יהיה גם מיזוג והיתרון שלנו מהעונה שעברה, בה שיחקנו בחום, הולך לטימיון.

"גם המידות של המגרש כבר לא צרות כמו בעונה שעברה. לדעתי חוץ מקבוצה אחת או שתיים, הליגה מאוד שיוויונית ואני קורא לכל תושבי נתניה להגיע למשחקים. ההתעניינות ברחוב הנתנייתי הולכת וגוברת ולקראת הליגה. לצערי אני לא רואה הצטרפות של אנשי עסקים באיזור תומכים בעיר נתניה. בשנה שעברה עשינו באז ענק. אני קורא מפה לבעלי העסקים,קבוצה  טובה עושה טוב גם לכם. החלוקה צריכה להיות שיוויונית בעיר ולא הכל צריך ליפול על דייויד והעירייה".

אלפסי: "מקווה שנשחזר את העונה שעברה"


המאמן אריק אלפסי אמר: "אני רוצה להודות לבעלים של הקבוצה שעזרו לנו להרים הקיץ קבוצה אטרקטיבית ואני מקווה מאוד שנראה את התוצות במגרש. ברק נתניה שמה את עצמה על מפת הכדורסל. השקט שיש במועדון הוא משהו שקשה למצוא כמותו בישראל ואת התוצאות רואים על המגרש.

"נתנו עונה מדהימה בשנה שעברה ואף אחד לא ציפה לזה. חשבו שנהיה היורדת
הבטוחה. ניצחנו את כל הגדולות של הליגה ואני מקווה שהשנה נצליח לשחזר את
ההישגים. יש לנו קבוצה יותר עמוקה השנה ולמרות שהזרים הוחלפו, שמרנו על המשכיות בסגל הישראלי ושדרגנו אותו.

"המועדון שלנו נוהג בשפיות ולא קופץ מעל היכולות הכלכליות שלו. אני קורא לכל תושבי העיר והאיזור לבוא לראות אותנו השנה. תהיה לנו קבוצה אטרקטיבית ואני מקווה לעונה מוצלחת".

על הציפיות הגבוהות מהקבוצה אמר אלפסי: "ציפיות זה דבר טוב ואני לא דואג מציפיות. אני חושב שהעונה הזאת תהיה עונת הוכחה עבורינו להיות בצמרת הכדורסל. המועדון הזה חשוב מאוד לעיר ולכל האיזור הזה. מועדון כמו נתניה שהוא מאוד מסודר, חשוב למפה של הכדורסל הישראלי.

אלטון בראון (שי לוי)
אלטון בראון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו באים להסתכל לכולם בעיניים ולהילחם. יש לנו סגל רחב כי אנחנו משחקים באירופה. עדיין לא שיחקנו בסגל מלא בגלל פציעות ומחלות אבל רואים את השיפור לאט לאט. הסגל חזק וטוב. יש לנו זרים טובים, ישראלים שרעבים להצלחה וגם ותיקים בעלי ניסיון שיש להם עדיין על מה להילחם. בסופו של דבר המטרה היא לעשות כיף וזה מה שמיוחד בקבוצה שלנו. האחווה והכימיה הם הדברים שמשתלמים לנו במגרש".

אלטון בראון ששיחק בעבר גם במכבי ת"א, אמר: "זה משפחה כאן וזה דבר שאני מאוד אוהב. הרבה קבוצות זה ביזנס וכאן זה שונה לטובה. בשבילי נתניה וחולון הם אותו דבר, בגלל האווירה המשפחתית.

"אנחנו כמו אחים וזה אווירה טובה. זה עוזר לנו לסיכויים לניצחון. הציפיות מעצמנו הם להשתפר בכל משחק ועם אדיראן בנקס , סגל השחקנים המצויין שיש לנו, בהחלט יש סיכוי לעשות דברים נהדרים השנה".