כשהיא מאוכזבת ופצועה לאחר ההפסד לקאחה לבוראל ויטוריה ביורוליג, תצא הערב (ראשון) ב-21:00 מכבי תל אביב למשחק חוץ מול עירוני אשקלון, במסגרת המחזור השני של ליגת העל ותנסה להתאושש לאחר המפלה בספרד.

הצהובים, שנחתו רק אתמול בישראל, לא ממש הספיקו להתאושש, ערכו את האימון המסכם שלהם לקראת המפגש עם האשקלונים, כאשר לכולם בקבוצה ברור שניצחון הוא בגדר חובה על מנת להחזיר לקבוצה את הביטחון העצמי ובעיקר לחזור למסלול הניצחונות לאחר שתכנית המשחק מול ויטוריה לא צלחה.

עד כה בזירה המקומית הציגו חניכיו של דייויד בלאט יכולת משכנעת מאוד, כאשר זכו בגביע ווינר עם ניצחונות בהפרשים גבוהים וכן הביסו את האלופה הנוכחית, גלבוע/גליל, במחזור הפתיחה בנוקיה. כעת יהיה על השחקנים להניח מאחור את ההפסד לאלופת ספרד ולהשלים את המשימה החשובה בדרך לשבוע חשוב שיסתיים עם משחק מול ז'לגריס קובנה בהיכל.

עם סיום האימון סיפר שחקן הקבוצה, ג'רמי פארגו, ל-ONE על ההתאוששות לאחר התבוסה בויטוריה ועל ההכנות לקראת המשחק מול אשקלון: "אנחנו מרגישים הרבה יותר טוב היום. אחרי ההפסד לקאחה לבוראל, היה לנו אימון מצויין, הוצאנו את ההפסד הזה מהמערכת ואנחנו מתכוננים במרץ לקראת אשקלון".

מול הקבוצות הישראליות מציגה מכבי עליונות ברורה בעוד שעד כה באירופה, הן במשחקי ההכנה והן במשחק היורוליג הראשון, לא הצליחה הקבוצה להציג יכולת דומה. פארגו לא חושב שיש קשר בין הדברים ומאמין שלאט לאט הקבוצה רק תלך ותשתפר: "אנחנו לא חושבים שאנחנו מעל הליגה, אנחנו מגיעים לכל משחק על מנת להילחם, אני מקווה שנעשה זאת ונחזור עם ניצחון מאשקלון. המשחק מול ויטוריה לא פגע לנו בביטחון, זה כדורסל, יום אחד מנצחים ויום אחד מפסידים, אבל כל יום הוא יום חדש וכך צריך להתייחס לכך. אנחנו נילחם מול אשקלון כמו שאנחנו עושים כל הזמן וננסה להתעודד עוד יותר עם ניצחון".

פארגו ושלף. לא מזלזל בפרוקום (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
פארגו מקבל תדרוך משלף (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

על משחקו הראשון ביורוליג ביום חמישי האחרון אמר הגארד: "אני מאמין שזה עוד יילך וישתפר, זה היה רק משחק ראשון שלי ביורוליג, היה מאוד מרגש לקחת בו חלק מעכשיו הפנים קדימה, יש לנו הרבה מטרות העונה וכבר מול אשקלון צריכים לחזור עם ניצחון".

פארגו ברגע של מנוחה (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
פארגו ברגע של מנוחה (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

מאמן הקבוצה, דייויד בלאט, יודע כי על קבוצתו לחזור לעניינים וכמה שיותר מהר, בעיקר בפתחו של שבוע חשוב שכזה: "היה משחק לא טוב מול ויטוריה, עברנו עליו והיום תיקנו בעיקר טעויות. יחד עם זאת, שמנו עצור למה שהיה והתחלנו את ההכנה למשחק מול אשקלון. זו מכבי, מי שחדש ילמד ומי שפה יותר זמן מבין שצריך לדעת לבוא כל יום כיום חדש, אסור להיות מרוצים אחרי ניצחון טוב ואסור להיות בדאון אחרי הפסד, המשחק האחרון כאב לנו אבל צריך לשים מאחור".

בלאט, מזרחי ופדרמן. המאמן מסכים עם הבעלים (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
בלאט, מזרחי ופדרמן מתדיינים (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

על היכולת הירודה מול ויטוריה אמר המאמן הצהוב: "שיחקנו משחקים הרבה יותר טובים לפני ויטוריה, מול ויטוריה קרו הרבה דברים, בעיקר חוסר ניסיון בסוג כזה של משחק. אנחנו עם הפנים קדימה לאשקלון, כל משחק חוץ הוא משחק חשוב וקשה ויש לנו שבוע חשוב מאוד, ככה שאנחנו רוצים להתחיל אותו כמו ברגל ימין".

בחודש האחרון דובר רבות על כך שמכבי מחפשת חיזוק לקבוצה כאשר לאחר ההפסד לוויטוריה הפך הנושא למשמעותי יותר. המאמן לא שולל חיזוק, אך גם טוען כי הוא לא מתעסק בזה: "אני לא מתעסק כל היום בחיזוק, אבל אני גם לא שולל את האופציה. אנחנו לא דנים בזה כל הזמן, אבל אם נמצא מישהו שיוכל להשתלב לנו בסגל מבלי לפגוע במה שקיים, אז אנחנו נביא. אל תשכחו שיש לנו כרגע סגל של 13 שחקנים וזה לא מעט. אנחנו מאמינים בקבוצה שיש, אנחנו מרוצים ממנה ומשחק אחד לא משנה את העובדה שאנחנו מאמינים בה. נכון, אנחנו חושבים אם יש דרך לחזק מבלי להרוג את מה שיש, אנחנו שוקלים דברים".

גרין נראה מודאג (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
גרין נראה מודאג (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

סנטר הצהובים, יניב גרין, שנמנה עם השחקנים הוותיקים של מכבי יודע שמול אשקלון עליהם להחזיר את הביטחון ולהתחיל את השבוע כמו שצריך: "כל שבוע הוא שבוע חשוב במכבי, לא משנה מול מי משחקים או מתי. יש לנו משחק חשוב מול אשקלון, ננסה לשים את ויטוריה מאחור ולנצח. אסור להסיק מסקנות מהירות מדי לגבינו, זה בסך הכל היה משחק היורוליג הראשון שלנו, יש עוד זמן".