הפועל ירושלים ערכה אתמול (שני) אימון מסכם לקראת המשחק החשוב, הערב ב-19:00 מול שיאלואי הליטאית, בפתיחת שלב הבתים של היורוקאפ.
 
באימון עמד לרשות המאמן, גיא גודס, סגל כמעט מלא, כולל המצטרף הטרי, פו ג'יטר, כאשר הנעדר היחיד היה שרון ששון, אשר סובל מכאבים באגן זכר לפציעה שספג בשבוע שעבר.
 
גם ברנדון האנטר, שאמור לעמוד לוועדת משמעת בהמשך השבוע, בעקבות הגילויים על כך שבילה ערב המשחק נגד נתניה עד שעות מאוחרות, שותף באימון ואמור ליטול חלק גם במשחק.
 
גודס התייחס לתקרית של האנטר ואמר: "זה אירוע שהוא באמת חמור נשב ונפתור את מה שצריך לעשות". על יתר הסגל אמר המאמן: "אנחנו בתקווה ששרון יצטרף לאימונים ביום חמישי. גי'טר אמור לשחק, הוא נכנס לעניינים מהר מאוד יחסית, למד את התרגילים ביום וחצי. ליוגב אוחיון עדיין קצת כואב הקרסול אבל הוא יהיה כשיר. כולם צריכים לשכוח את הכאבים ולתת הכל על המגרש כדי לנצח".

לאחר הכישלון היחסי ביורו צ'לנג' בשנה שעברה, גודס מייחס למשחק חשיבות עליונה. "ביורוקאפ אין מקום לטעויות ולתיקונים, אם אנחנו רוצים לעלות לשלב הבא, אנחנו חייבים לנצח את משחקי הבית".
 
על היריבה סיפר: "הליטאים הם קבוצה שמייצרת הרבה שחקנים לז'לגיריס ולריטאס. הם משחקים את הכדורסל הליטאי הטיפוסי שקשה לשחק נגדו. הם קבוצה גבוהה והולך להיות קרב רציני מאוד".

גיא גודס וליאו ליונס.
גודס מסביר לליונס איך לשמור באימון (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE
יובל נעימי. &
יובל נעימי. &"אין קבוצה שמתן חרוש לא מכיר&" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

הקפטן, יובל נעימי, שלא יורד מהפרקט במשחקים האחרונים, התייחס תחילה למצטרף החדש. "כמובן שג'יטר יכול לעזור לנו מאוד, להוריד ממני את הלחץ. ניתן לזמן לעשות את שלו, כי הוא בסה"כ יום וחצי איתנו", הזכיר הרכז, "ניתן לו להכיר את השחקנים בקבוצה, לדעת מה כל אחד אוהב יותר ופחות".
 
"כל שחקן שמגיע מקבוצה כמו מלאגה צריך לכבד אותו. הוא שחקן מצויין, צריך לתת לו זמן להיכנס לקבוצה כי הדברים האלו לוקחים זמן. הוא יכול לבוא לעזור להוביל את הכדור ואני אשמח לכל דבר שיעזור לקבוצה לנצח".

ג´יטר פו. 16 נקודות (גיא בן זיו)
ג´יטר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

כשנשאל האם הוא וחבריו מוכנים ליריבה המעט אלמונית, צחק ואמר: "אין קבוצה בעולם שמתן (חרוש, עוזר המאמן – ג.פ) לא מכיר. הוא וגיא הכינו אותנו. ראינו וידאו פעמיים, גם של השחקנים וגם של התרגילים, הכרנו את השחקנים המרכזיים ומה צריך לעשות איתם. אנחנו מרגישים שאנחנו מכירים אותם מספיק טוב כדי לעצור אותם. נראה איך זה ייצא לפועל. אנחנו מודעים לזה שאם רוצים לעלות שלב במפעל, אז צריך לקחת את כל המשחקים בבית. אני מרגיש שאנחנו מוכנים".

על התקרית של האנטר, השיב נעימי באלגנטיות: "היו לנו שיחות בעבר שבעיקר עכשיו כשאנחנו משחקים פעמיים בשבוע צריך להיות כמה שיותר מקצועניים, לשמור על הגוף ולנוח כמה שיותר בין האימונים. אני בטוח שכולם מודעים לזה והטעויות האלה לא יחזרו שוב".

גם הקבוצה הליטאית ערכה אימון במלחה, לאחר שבמהלך היום ערכה סיור בעיר הבירה. המאמן, אנטנאס סירייקה, התייחס ליריבה: "הפועל ירושלים קבוצה טובה, אבל אנחנו לא פחות טובים. אין לי זכרונות טובים מהאולם הזה, הפסדתי פה עם קאזאן. ירושלים זוכרים את המשחק בקאזאן ואני זוכר את המשחק פה".

סירייקה (גיא בן זיו)
סירייקה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

על המשחק שצפוי להתפתח במלחה, אמר המאמן הוותיק: "יהיה משחק מהיר, אנחנו קבוצה צעירה שאוהבת לרוץ ונשחק כמו שאנחנו רגילים. ננסה למנוע מירושלים לשחק כמו שהיא רוצה".