אייברי בראדלי. בלאגן בינו לבין הקבוצה (איתי ישראל)
אייברי בראדלי. בלאגן בינו לבין הקבוצה (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

הצרות בהפועל ירושלים ממשיכות. לאחר שהודיע לראשי הקבוצה כי בכוונתו לעזוב את הבירה לאחר המשחק מול ברק נתניה, ממשיך אייברי בראדלי לככב בכותרות, ולא מהסיבות החיוביות. במהלך אימון הערב חטף בראדלי מכה, נחתך בשפה וירד לשבת על הספסל. בקבוצה ביקשו מהגארד הצעיר לשוב להתאמן, אולם הוא סירב בשל המכה שחטף.

בשלב זה עברה ירושלים לאיומים, ועל-פי דיווחים נאמר לשחקן כי אם לא ישוב להתאמן, יבוטל כרטיס הטיסה שהוזמן עבורו ליום שלישי. כתוצאה מכך החליט בראדלי להחרים את האימונים ואת המשחק בנתניה עד שיעזוב את הארץ ביום שלישי. בראדלי בחר מאוחר יותר לצייץ בטוויטר: "אני מקווה שכולם נהנים מיום טוב!". מלבד כך, האימון היה רחוק מלהיות רגוע. ג'רוויס ורנאדו, שהתעצבן על מספר שריקות במשחק האימון, החליט על דעת עצמו להפסיק להתאמן ולרדת למלקחת מוקדמת.

התקרבות במו"מ בין מרקוס בנקס לירושלים
בין רכז ה-NBA הוותיק והמנוסה, מרקוס בנקס, לבין הפועל ירושלים חלה התקרבות במשא ומתן והשחקן עשוי להגיע בקרוב למלחה. בנקס הוצע לקבוצה של עודד קטש לפני מספר ימים, וזו פתחה עמו במשא ומתן שהתקדם במהירות.

אם יוחתם יהיה בנקס הזר השביעי שישחק בשורות הקבוצה מהבירה, מה שיותיר אותה עם אפשרות להחתים זר אחד בלבד עד לסיום העונה. בנקס, שלא שיחק כלל במשך כשנה, אינו שייך לאף קבוצת NBA והוא אמור לחתום על חוזה עד לסיום העונה בשורות האדומים, במסגרתו ירוויח כ-30,000 דולר בחודש. בנקס אמור להחליף את הרכז אייברי בראדלי.

כזכור, הקבוצה הירושלמית ניהלה משא ומתן גם עם הרכז מייר צ'טמן, אולם המגעים על צירופו עלו על שרטון בשל סכום השחרור אותו דרשה קבוצתו הטורקית, פינאר קרשיאקה, שעמד על כ-40,000 דולר.

בנקס, שנבחר בדראפט 2003 במקום ה-13, שיחק לאורך כל הקריירה שלו בליגה הטובה בעולם. לאחר שתי עונות וחצי במדי בוסטון סלטיקס, הועבר בטרייד למינסוטה בינואר 2006. במדי הקבוצה העמיד ממוצעים נאים של 12 נקודות ו-4.7 אסיסטים ב-30 דקות למשחק. את העונות הבאות העביר במדי פיניקס, מיאמי וטורונטו.

עודד קטש (איתי ישראל)
עודד קטש (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

בנקס החל את העונה החולפת בקבוצה הקנדית, בה שיחק שלושה משחקים לפני שהועבר בטרייד בנובמבר אשתקד לניו אורלינס. לאחר הטרייד התייעץ בנקס עם סוכניו והחליט להעביר את עצמו לסטטוס של שחקן לא פעיל, ועל כן לא לקח חלק במשחקי ההורנטס מאז ועד לסיום העונה.

גרונפלד צפוי לשחק מול נתניה
במקביל, החל שלשום דן גרונפלד להתאמן עם הקבוצה ממלחה, והוא צפוי להימנות עם הסגל שייצא לנתניה ביום שני. באימונים האחרונים נטלו חלק גם ג'ון תומאס ורנדל, וכולם נמצאים בתמונת המשחק לנתניה.