דנ פרנקו בהכנות אחרונות (דובר איגוד הכדורסל)
דנ פרנקו בהכנות אחרונות (דובר איגוד הכדורסל) | צילום: מערכת ONE

נבחרת הנוער של ישראל נכנסה לישורת האחרונה לקראת פתיחת אליפות אירופה שתיפתח ביום חמישי באולם 'בית דני' שבתל-אביב.

טקס פתיחת האליפות יתקיים ביום חמישי בשעה 17:00 בנוכחות ראש עיריית תל-אביב-יפו, יו"ר איגוד הכדורסל, נציגי פיב"א ואישים נוספים. הכניסה למשחקי הטורניר תהיה חופשית. משחקי אליפות אירופה לנוער תל-אביב 2010, יתקיימו באולם 'בית דני' בשכונת התקווה ובאולם 'זיסמן' על גבול ר"ג-ת"א.

נבחרת הנוער, שנהנית מאולם מחודש שעבר מתיחת פנים, החלפת פרקט וחדרי הלבשה חדשים, תירגלה משחקונים של הגנות מול התקפות, תרגילי פיק אנד רול וטקטיקות שונות בהתאמה ליריבותיה של ישראל בבית המוקדם של האליפות.

הנבחרת תקיים השבוע אימונים אינטנסיביים, כשביום שלישי תתכנס במלון כפר-המכביה שם תעשה את הכנותיה האחרונות לקראת המשחק הראשון באליפות אירופה, מול הנבחרת המקבילה של אנגליה, שייערך ביום חמישי בשעה 18:00, מיד לאחר טקס פתיחת האליפות.

מאמן נבחרת הנוער, דני פרנקו, אמר חמישה ימים לפני שריקת הפתיחה של האליפות: ”אנחנו בשבוע שלפני פתיחת האליפות ובהחלט מורגשת תכונה ודריכות בנבחרת. עצם העובדה שהאליפות מתקיימת בישראל גורמת להתרגשות ומחוייבות בנבחרת".

נבחרת הנוער מתכוננת לאליפות (דובר איגוד הכדורסל) (
נבחרת הנוער מתכוננת לאליפות (דובר איגוד הכדורסל) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו קוראים לכל הקהל לבוא ולתמוך בנו במהלך האליפות, מכיוון שהקהל הישראלי הוכיח בעבר כי הוא שווה מספר נקודות לנבחרת הנוער של ישראל, נקודות היכולות לעזור לנו להשיג את המטרה העומדת לפנינו”, הסביר פרנקו.

מנבחרת הנוער שוחררו הערב (שבת) שני שחקנים: אור סלומון ובן אלטית ובכך נקבע הסגל הסופי של הנבחרת לאליפות אירופה הכולל את הקפטן ליאור שם-טוב, גיא לוי, בר מאור, בר טימור, נועם ליש, לירז אריאלי, תומר בר-אבן, אוראל לב, שון לבנובסקי, עוז בלייזר, רם אליאספור וניב סולומון.

רגב פנאן והשחקנים. ההכנות בעיצומן (אלעד ירקון)
רגב פנאן והשחקנים. ההכנות בעיצומן (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

מאמן הכושר של נבחרת הנוער, רגב פנאן, אמר לאחר האימון שקיימה הנבחרת באולם 'בית דני', שם תשחק את משחקיה בטורניר: "עברנו הכנה מאוד אינטנסיבית ומרוכזת במשך כל תקופת ההכנה".

"ההכנה כללה ריצות בחוף הים, זריזות וכוח מתפרץ, על מנת להגיע ליכולת מקסימאלית בזמן האליפות", הסביר פנאן, שמקווה שהטורניר ייפתח ברגל ימין עם ניצחון.