ששון עם תומפסון. גם הוא עוזב רשמית (גיא בן זיו)
ששון עם תומפסון. גם הוא עוזב רשמית (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

הפועל ירושלים הודיעה היום (רביעי) לשרון ששון על כך שהיא אינה מתכוונת לממש את האופציה ולהחתימו לעונה נוספת. משמעות ההודעה היא כי הפורוורד הוותיק משוחרר מהקבוצה ויכול לנהל מגעים עם מועדונים אחרים.

על פי חוזהו של ששון, האדומים היו צריכים להודיע לו אם הם מעוניינים בו לעונה נוספת עד 15 ביולי, כלומר מחר. ההודעה סותמת את הגולל על אחת הסאגות המוזרות ביותר של הקיץ הנוכחי והיתה צפויה לאור החתמתו של משה מזרחי בקבוצה.

רצונו של המאמן הירושלמי, עודד קטש, לראות את מזרחי תופס את מקומו של ששון ידוע לכל הגורמים מזה זמן רב, אך בשבוע האחרון היה נדמה שההנהלה הצליחה לשכנע אותו שלא לבצע את ההחלפה ולדבוק בששון, ששיחק בקבוצה בשלוש העונות הקודמות. כעת, מסתבר שקטש התעקש על הנושא ולא הותיר ברירה אלא לבצע את המהלך הכואב.

ששון (31, 2.06) הצטרף להפועל ירושלים לפני עונת 2007/08 וזכה עימה בגביע המדינה ובשני גביעי ווינר. בתחילת דרכו בקבוצה היה מהישראלים הבולטים ובעונתו הראשונה רשם ממוצעים של 10.7 נקודות למשחק.

בעונה החולפת רשם ממוצעים נמוכים בהרבה, לאחר שחל פיחות במעמדו וביכולותיו, וקלע בסה"כ 6 נקודות למשחק, כאשר במשחקים רבים כלל לא קיבל הזדמנות להוכיח את עצמו.

דוואל עם הכדור. מכיר היטב את שון וויליאמס (קובי אליהו)
דוואל עם הכדור (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

כמו כן, האדומים ביצעו שורה של מהלכים שמשנים את פניה. מלבד מזרחי, גם בריאן רנדל חתם בקבוצה לשנתיים, דיון דאוול קרוב מאוד לחתימה אף הוא, לאחר שסיכם את תנאיו, ונראה שהסגל בבירה קורם עור וגידים תחת המאמן החדש, עודד קטש.

דאוול (25, 2.01), שחקנה של גלבוע/גליל, צפוי לחתום בהפועל ירושלים על חוזה לשנתיים, לאחר שכל התנאים הכספיים סוכמו עמו. גורם בקבוצה אישר את הדברים כשאמר: "מרבית הנושאים סגורים ואנחנו קרובים לחתימה עם השחקן".

דאוול יחבור בכך למאמנו באלופת המדינה, עודד קטש, ולחברו בגלבוע בשנתיים האחרונות, בראיין רנדל (25, 2.03), שחתם אף הוא בקבוצה אחרי שהשחקן, שרצה תחילה חוזה לעונה אחת בלבד, התפשר וניאות לחתום לשנתיים, כפי שרצו בירושלים, כחלק מהניסיון לבנות קבוצה מתוך חשיבה לטווח רחוק.

רנדל מחבק את יבזורי וגורדון. חובר לקטש בירושלים (קובי אליהו)
רנדל מחבק את יבזורי וגורדון. חובר לקטש בירושלים (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

עודד קטש הביע שביעות רצון מההחתמה: "אנחנו שמחים שבריאן מצטרף. אין לי ספק שהקהל הירושלמי יהנה מהאופי הלוחם שלו. בריאן הוא הזר השני שהחתמנו לשנתיים, הכוונה היא לבנות משהו שירוץ ביחד כמה שאפשר".

החתמתו של מזרחי לוותה בדיונים ארוכים בקרב אנשי הצוות המקצועי וההנהלה הירושלמית. ידוע כי קטש דחף לביצוע ההחתמה בעוד שבהנהלה מאוד רצו לראות את ששון נשאר לעונה רביעית ברציפות. לבסוף החליט היו"ר, דני קליין, להתפשר לכיוונו של המאמן ולאחר שש שנות היעדרות יחזור מזרחי למלחה.

מזרחי (אלעד ירקון)
מזרחי (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

מזרחי (30, 2.02), ששיחק בשתי העונות האחרונות במכבי חיפה, נחשב לסחורה מבוקשת במיוחד בשוק השחקנים בקיץ הנוכחי. במהלך העונה הרגילה לא זכה לקרדיט רב, אך בפלייאוף רשם ממוצעים מרשימים של 11.2 נקודות למשחק במדי הירוקים, והיה מנקודות האור הבודדות בקבוצה שהפסידה לברק נתניה והודחה בשלב מוקדם יחסית.

בעונה הקודמת מזרחי היה מהמצטיינים בשורות חיפה, תוך שהוא רושם ממוצעים של 8.3 נקודות (41 אחוז מחוץ לקשת) ומציל את קבוצתו במספר הזדמנויות, הזכורה ביותר בחצי הגמר מול ירושלים, כאשר קלע את סל הניצחון שהעלה את חיפה לגמר.