ועדת המצטיינים של מנהלת הליגה נפגשה השבוע לפגישתה הראשונה לעונת המשחקים 12\2011 ובחרה כמאמן חודש אוקטובר של ליגת לוטו את אריק אלפסי מעירוני אשקלון, שנבחר פה אחד ע"י כל חברי הוועדה.

אלפסי הוביל את עירוני אשקלון לשני ניצחונות חוץ חשובים בליגה, באשדוד ובירושלים ולכמעט סנסציה מול מכבי תל אביב. בנוסף ניצחה אשקלון שני משחקי ראווה במסגרת גביע צ'אנס. מלבד הניצחונות, הראתה הקבוצה שבנה אלפסי שהיא מחוברת כבר בשלב מוקדם מאוד של העונה ומשחקת כדורסל אטרקטיבי.  

אלפסי הגיב על הבחירה: "זו בחירה מחמיאה. כמובן שהבחירה היא לכל הצוות המקצועי, משמעון אמסלם, רובן נייברגר, צביקה מנדלייב ואור שוורץ. אני שמח שהקבוצה בחודש האחרון התחברה ומשחקת כדורסל שוטף וטוב. אין ספק שהפוטנציאל של הקבוצה עוד לפניה. אני מודה כמובן לשחקנים שהביאו את הניצחונות. אני מקווה שנמשיך ונשתפר ככל שהעונה תמשיך ונביא את אשקלון חזרה לטופ של הכדורסל הישראלי". 

ועדת המצטיינים בחרה לראשונה גם את השחקן הצעיר של החודש והחליטה להעניק את הפרס לשלומי הרוש, שחקנה של הפועל חולון אשר זוהי העונה הראשונה שלו בליגת לוטו. הרוש מילא את החלל שהשאיר בחולון דן גרונפלד בצורה נהדרת. השחקן שגדל בהפועל כפר-סבא ושיחק במדיה בשנים האחרונות בליגה הלאומית, הפתיע רבים עוד כשקיבל מקום בסגל הנבחרת האולימפית של ישראל בקיץ האחרון והמשיך בהתקדמות עם פתיחה נהדרת של הליגה כשבמחזור הראשון מול מכבי ראשון לציון קלע 6 נק' וחטף 6 כדורים.  בהמשך החודש הוסיף הרוש טריפל דאבל במשחק הגביע מול עירוני נס ציונה: 13 נק', 13 ריב' ו-11 אסיסטים.   

הרוש החוגג היום את יום הולדתו ה-24, משתלב נהדר בקבוצה החולונית וזוכה להערכת הקהל החולוני שאוהב מאוד שחקני נשמה : "זה כיף לשמוע שבחרו בי, לא ציפיתי ומחמיא לי. פתיחת העונה מבחינה אישית מפתיעה וכיפית לי. כיף מאוד בהפועל חולון - יש חיבור טוב עם השחקנים יחד עם הקהל המדהים. אני שמח שהולך לי וגם לקבוצה, פתחנו את העונה בצורה טובה ואני מקווה שנמשיך כך, ומה שחשוב זה מה שקורה גם בסוף העונה".

הרוש חוגג מול האין הגנה של נתניה (יניב גונן)
שלומי הרוש מרוצה. השחקן הצעיר של החודש (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

שמו של שחקן החודש של ליגת לוטו ייחשף ביום ראשון באחד ממשחקי הליגה.