שירה העליון. הפסד לא נורא (קובי אליהו)
שירה העליון. מאמנת בליגת העל (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

לאחר שבוע של חוסר וודאות בו לא ידעו באיגוד הכדורסל מי תהיה הקבוצה העשירית בליגת העל לנשים לאחר שאס"א ירושלים ויתרה על השתתפותה והודיעה כי תשחק בעונה הבאה בליגה הלאומית, היום (ראשון) הודיעה באופן רישמי הפועל ראשון לציון לאיגוד הכדורסל כי קבוצת הנשים של המועדון תשחק בעונת המשחקים הקרובה בליגה הבכירה. 

כזכור, לפני שבוע הודיעה אס"א ירושלים שעלתה עונה קודם לכן מהליגה הלאומית, לאיגוד הכדורסל כי היא מוותרת על ההשתתפות בליגת העל וכי תשחק בעונה הבאה בליגה הלאומית.

באיגוד הכדורסל פנו לראשון לציון וביקשו מהם לשחק בליגה הראשונה. קברניטי המועדון הודיעו כי יזדקקו למספר ימי מחשבה. אחרי שהצליחו לגייס את התקציב הראוי לקבוצה בליגה הראשונה הודיעו ראשי הקבוצה כי ישחקו בליגת העל.

מי שתנצח על המקהלה בראשון כי המאמנת, שירה העליון. העליון, שבעונה שעברה עוד שיחקה באופן פעיל במדי הדאבליסטית, רמת השרון  תאלץ לפרוש ממשחק פעיל בליגה הראשונה ותוביל את הקבוצה מעיר היין בעונת המשחקים הקרובה.

לאחר שהוחלט כי הקבוצה תשחק בליגת העל, כעת תתפנה העליון והנהלת המועדון בכדי להחתים שחקניות שיובילו את הקבוצה מראשון לציון.

שירה העליון. עוברת לעמדת המאמנת בליגה הראשונה (קובי אליהו)
שירה העליון. עוברת לעמדת המאמנת בליגה הראשונה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

עם עליית ראשון לליגת העל הושלמה מכסת עשר הקבוצות שישחקו בליגה: רמת השרון, אליצור רמלה, אליצור מכבי נתניה, מכבי אשדוד, אליצור חולון, בנות השרון, מכבי רמת חן, הפועל תל אביב והעולות החדשות - מעגן מיכאל והפועל ראשון לציון.