הרבה אוויר השתחרר ברמת השרון עם ניצחון הקבוצה אמש (חמישי) 83:90 על מכבי אשדוד, מה שהעלה את הקבוצה של אורנה אוסטפלד ליתרון של 1:2 בסדרת הגמר.

שתי הקבוצות עבדו קשה במהלך העונה על מנת לסיים במקומות הראשונים ולזכות ביתרון הביתיות לקראת סדרת הגמר ועושה הרושם שהעובדה שהאדומות סיימו את העונה הסדירה במקום הראשון וזכו ביתרון הביתיות בגמר משפיעה עד כה רבות על הסדרה.

לאור הניצחון, תגיע רמת השרון ביום שני הקרוב לאשדוד בידיעה שהיא רחוקה 40 דקות מלגזור את הרשתות.

השחקניות של אוסטפלד בוודאי זוכרות שבשנה שעברה הן חגגו אליפות דווקא באולם של היריבה הידועה, אליצור רמלה, אך עושה הרושם שגם הפעם לא יתנגדו במועדון לגזור רשתות כבר ביום שני ולא להיגרר למשחק חמישי מכריע.

בשנה שעברה הגיעה כוכבת המשחק, שרי סם במדי רמלה קרוב לצלחת, אך בסופו של דבר לא הצליחה להניף אותה. השנה, גם סם יודעת היא רחוקה משחק אחד מלעשות את מה שלא הצליחה בשנה שעברה. סם הסבירה: "אני באמת רוצה את האליפות הזו. בשביל זה עבדנו מאוקטובר ואנחנו קרובות. יש לנו עוד 40 דקות לפחות כדי באמת לסיים את זה ואני מקווה שזה יקרה".

סם וחברותיה חוגגות ניצחון גדול (קובי אליהו)
סם וחברותיה חוגגות ניצחון גדול (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בצד השני, אין ספק כי אשדוד לא הפגינה את המשחק הרגיל שלה. כל הניסיונות של השחקניות של עדן ענבר לא הצליחו לשבור את יריבתן, אך יחד עם זאת באשדוד לא איבדו את האופטימיות ולא מתכננים לוותר מראש על משחק הבית ביום שני, בו צפויים לדחוף את הקבוצה 1,200 אוהדים. 

אוסטפלד ושחקניות רמת השרון (קובי אליהו)
אוסטפלד ושחקניות רמת השרון (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

קפטנית אשדוד, אורנית שוורץ, התייחסה למשחק כשאמרה ל-ONE: "כל אחת עשתה מה שהיא יכולה על המגרש. ניסינו לבלבל את רמת השרון. לא התחלנו את המשחק טוב ורדפנו אחריהן מהתחלה". שוורץ גם יודעת מה חברותיה והיא צריכות לתקן לקראת המשחק ביום שני: "נצטרך להוריד את כמות איבודי הכדור. בנוסף, ה'ביחד' שאפיין אותנו כל השנה חסר לנו".

שחקניות אשדוד מאוכזבות. חייבות ניצחון כדי לשמור על הסדרה (קובי אלי
שחקניות אשדוד מאוכזבות. חייבות ניצחון כדי לשמור על הסדרה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

על המשך הסדרה אמרה קפטנית אשדוד: "בכלל לא קשה לראות איך ננצח פה, הלחץ היה על רמת השרון והן תפקדו טוב יותר. המטרה שלנו היא לחזור הביתה, לעשות את העבודה ואז הלחץ באמת יהיה עליהן".