רלף קליין.
רלף קליין. "אנחנו עושים לו נחת" (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

קבוצת הכדורסל של אליצור רלף קליין אלקנה תשחק מחר (שלישי) נגד אס"א טכניון חיפה במטרה להבטיח את עלייתה לליגה הארצית.

הקבוצה, שהוקמה לפני 17 שנים, ממוקמת בליגה א' מחוז שרון, אליה עלתה אחרי שנים רבות בהן שיחקה בליגה ב'. קליין העלה אותה לליגה א' לפני שלוש עונות ואימן אותה עד רגעיו האחרונים.

כעת נותרו עוד שני משחקים כאשר לאלקנה מספיק ניצחון אחד כדי לעלות. אם אכן תצליח לעלות לארצית היא תרשום את ההישג הגדול ביותר בתולדותיה.

ליאור אלעד, המנהל הוותיק של הקבוצה, אמר ל-ONE: “ברמה האישית אמרתי שאעשה כל מאמץ להביא את הקבוצה למקום שראוי שהיא תהיה כקבוצה הנושאת את שמו של רלף קליין. הכוונה היא להביא אותה לצמרת הכדורסל הישראלי. זה לא פשוט, אבל כמו שעשינו את זה השנה עם תקציב מצחיק, בעזרת השם נצליח. השלד של הקבוצה לא משתנה, זו קבוצה שממשיכה משנה לשנה".

ערב הוקרה לרלף קליין (ניר בוקסנבאום)
ערב הוקרה לרלף קליין (ניר בוקסנבאום) | צילום: מערכת ONE


"זו קבוצה שמחוברת לקהילה כבר הרבה שנים. הקהל מלווה אותה והיישוב מעריך. לא היינו מצליחים להגיע לאן שהגענו בלי המון פירגון ואהבה. הרבה אנשים לא דתיים שמשחקים בקבוצה, מתקרבים ליהדות דרכה, וגם זה משמח מאוד. יש פה משהו מיוחד", סיכם אלעד.

באלקנה, ישוב קהילתי דתי, נמצא בבית הכנסת ספר תורה לזכרו של רלף קליין. על כך אמר אלעד: "כל יום כשאנחנו מוציאים את ספר התורה, וקוראים בו, אני מאמין שאנחנו עושים נחת לרלף".