בצל שביתת השחקניות הישראליות נפתחה אמש (שני) ליגת העל לנשים בכדורסל, במשחק הוורוד שהתקיים בין רמת השרון לעולה החדשה, מ.כ הבקעה והסתיים בתוצאה 50:71 לזכות השחקניות של אורנה אוסטפלד.

למרות המסורת היפה שהתקיימה זאת השנה הרביעית ברציפות כשהפעם החליטו להקדיש את המשחק לזכר אימה של תמר מעוז, נורית מעוז ז"ל, אי אפשר היה להתעלם מהדבר המרכזי בערב המשחקים והוא שביתת השחקניות הישראליות.

שעה וחצי לפני המשחק עוד נשמעו קולות מצד השחקניות כי יש לתת לישראליות של רמת השרון והבקעה לשחק במשחק וזאת כדי לחלוק כבוד לעוזרת המאמנת של רמת השרון, אלא שלאחר הצבעה שבה לקחו חלק רוב השחקניות, החליטו הבנות כי הן לא יעלו לפרקט ויכבדו את האירוע מהיציע.

יש לציין שלטענת השחקניות הן ביקשו התחייבות בכתב לפיה אם השחקניות ישחקו, יושבי הראש לא ישתמשו בזה כנגדם בהמשך המאבק אלא ששוב, לטענת השחקניות מאמנת רמת השרון, אורנה אוסטפלד סירבה לחתום על מסמך שכזה.

שי שני ובריקמן. לאחרון מצפה עבודה רבה (איתי ישראל)
שי שני ובריקמן. לאחרון מצפה עבודה רבה (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

יושב ראש המנהלת החדש, גדעון בריקמן שהגיע לצפות בפתיחת הליגה התייחס לשביתה ואמר: "ברור שלא כך חשבתי להתחיל את התפקיד החדש. לא לזה ציפיתי אבל גם עם זה נתמודד. ביקשתי מהשחקניות שיתנו לי כ'שחקן חדש' עד שלושים יום ללמוד את הנושא הן לא הסכימו לתת את זה וזה המינימום שביקשתי".

שירן צעירי ושי דורון. הפעם הן יריבות (איתי ישראל)
שירן צעירי ושי דורון (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

"נכון שאנחנו לא יודעים מאתמול על השביתה הזאת, אבל אני באופן אישי ידעתי על המינוי שלי לתפקיד 48 שעות לפני כך שלא יכולתי להתכונן. אנחנו לא יודעים על המסמך שהשחקניות מדברות עליו, ניהלנו משא ומתן בשישי שבת עם השחקניות, עלתה הצעה שהליגה השנה תתקיים עם 4 זרות ובשנים אחר כך יהיה חוק רוסי. יום לאחר מכן היתה הצעה אחרת מצד השחקניות ולכן חזרנו אחורה.  אני יכול להבטיח שאני אעשה הכל שהליגה תיפתח כמה שיותר מהר, עם שחקניות ישראליות ובמלוא המרץ".

גידי גוב ביציע (איתי ישראל)
גידי גוב ביציע (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

קפטנית נבחרת ישראל, לירון כהן שמשחקת בסקיו האיטלקית התייחסה אף היא לשביתה במכתב שהוציאה ובו היא כותבת: "אני מבקשת להביע תמיכתי בשחקניות השובתות. תמיכה בדרך, בטענות הקונקרטיות לעניין ביטול החוק, לעניין הפרת ההבטחה להידברות, ובעיקר תמיכה בעקרון גדול יותר- עקרון הכבוד המקצועי"

"ביטול החוק הרוסי תהיה כריתת הענף בו אנו משחקים. חזות ליגת הנשים בהווה תשפיע על חזות ליגת הנשים בעתיד. איזה משפחה תסכים לדחוף את הילדה שלה לתחביב שמחייב אימונים אינסופיים, משטר קפדני, ויתור על הילדות ועל הנערות לטובת תחביב שאין בו שכר ואין בו כבוד ואין לו עתיד?"

"איזה בחורה צעירה תסכים להקדיש את ימיה, את לילותיה, את שנותיה, לטובת כדורסל בליגת העל כאשר השכר מחייב לעבוד תמיד בעבודה צדדית נוספת, ומשאיר תמיד אתהכדורסל כתחביב נחמד?"

לירון כהן (יוסי ציפקיס)
לירון כהן (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"נכון שכל אחת מאיתנו בחרה להיות שחקנית כדורסל, ועושה זאת באהבה, במסירות ובמחוייבות לספורט הישראלי. אבל אי אפשר 'לגזור קופון' כשאנחנו מצליחות, ולא להשקיע השקעה אמיתית וכנה"