יממה לאחר הניצחון הנאה במשחק ההכנה הראשון לקראת אליפות אירופה שתיערך בקיץ במונטנגרו,  נבחרת הקדטים של ישראל הפסידה אחר הצהריים בוינגייט לנבחרתה המקבילה של רוסיה 66:70. 

הרוסים פתחו את המשחק טוב יותר ועלו ליתרון דו ספרתי ברבע השני אבל המחצית הראשונה הסתיימה עם הרבה תקוות לקדטים של ישראל, שעם 5 נקודות רצופות ושלשה של מקסים קיקוס עם הבאזר צימקו ל-31:39 בירידה למחצית.

המחצית השנייה נפתחה מצוין עבור הנבחרת הצעירה של רובי בלינקו. יכולת טובה בהגנה והתעוררות של כוכב הנבחרת, איגור קולשוב, בצד ההתקפי, הורידו את הפער לנקודה אחת בלבד (42:43) כשנותרו 4 דקות לסיום הרבע השלישי.

פסק זמן של הרוסים החזיר אותם לעניינים וריצת 0-7 שלהם נתנה להם מרווח ביטחון לקראת עשר הדקות האחרונות של המשחק כשהרבע השלישי מסתיים ב-44:53 לאורחים.

הרבע האחרון היה שקול אבל הרוסים הובילו לכל אורכו. חניכיו של בלינקו לא וויתרו  ונשארו קרוב עד הסוף. איגור קולשוב קלע 6 נקודות רצופות וצימק את הפער ל-3 נקודות בלבד (66:69) כשנותרו 40 שניות לסיום אבל  בסופו של דבר הצליחו הרוסים לנצח את המשחק.

נאור שרון מוביל כדור (דרור עינב)
נאור שרון מוביל כדור מול הרוסים שניצחו (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

קולשוב הוליך את קלעי הנבחרת עם 26 נקודות ו-10 כדורים חוזרים. מקסים קיקוס הוסיף 16 ונאור שרון (כיתה ט' וצעיר מכולם בשנה) סיים עם 8. בלינקו אמר בסיום: "אחננו בהתחלת הדרך של משחקי ההכנה לקראת אליפות אירופה. משחקי הכנה זה אמצעי ולא מטרה. אני שמח מאוד שנבחרת מצוינת כמו רוסיה מוכנה לבוא לפה. הם גם איתנו בבית ובמונטנגרו אני בטוח שיהיה מולם קרב קשה".

איגור קולשוב. לא התעלה הערב  (דרור עינב)
איגור קולשוב. הצטיין במדי הנבחרת (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו עדיין בודקים דברים ולא קבענו את הסגל הסופי לאליפות. אני מואד גאה באיך שהשחקנים עובדים ונראים על המגרש. היום אני חייב להגיד שהם למדו שיעור מצוין כי הם  למדו שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים. אני שמח שמגיעים לכאן שופטים כמו עומר אסתרון, שמראה להם על מה שורקים באירופה ומכין אותם בעצם לאליפות אירופה. אנחנו בדרך הנכונה והמטרה היא להישאר בדרג א' אם לא יותר מזה."

רובי בלינקו. ביקש לסיים את תפקידו (דרור עינב)
רובי בלינקו (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

ג'ינו והעתודה הביסו את הנבחרת האולימפית של בוסאני, 68:86 
במשחק אימון נוסף שנערך היום, נבחרת העתודה, בהדרכתם של יעקב ג'ינו ועוזרו אורן אהרוני, המתכוננת לאליפות אירופה דרג ב'. הביסה 68:86 את הנבחרת האולימפית בהדרכתם של רוני בוסאני ועוזרו דני גוט.

למשחק ששוחק באולם הכדורסל ע'ש רלף קליין באבן יהודה, הגיעו נציגי איגוד הכדורסל בהם: איתן רוב, יו'ר הוועדה המקצועית לשעבר, בני ברנר, יו'ר מכבי רמת-גן, אלדד אקוניס, יו'ר בני השרון, חבר הנהלת האיגוד, יגאל אריאלי ועוד. כמו כן נכח במשחק מאמן הנבחרת הבוגרת, אריק שיבק.

לאורך הרבע הראשון הסתמן משחק צמוד בין שתי הנבחרות. כארבע דקות לפני תום הרבע הראשון סימנה הנבחרת האולימפית, יתרון שיא של 6 נקודות. בתום הרבע הראשון הובילה האולימפית, בתוצאה 20:16. עם תחילת הרבע השני צומצם ההפרש ושחקני העתודה לחצו על כל המגרש. ארבע דקות לסיום המחצית הראשונה עלו שחקני העתודה ליתרון של נקודה אחת, 28:27, לנבחרת העתודה.

רובי בלינקו, מאמן האקדמיה (דרור עינב)
בלינקו משקיף על המשחק: &" (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

דקה וחצי לפני תום המחצית הראשונה, עלתה נבחרת העתודה ליתרון שיא של 7 נקודות, 34:27. למחצית ירדו שתי הנבחרות כשהתוצאה על הלוח הראתה- 41:31 לזכות נבחרת העתודה.

הרבע שלישי החל בלחץ של שחקני העתודה. 7 דקות לסיום הרבע עלו שחקני העתודה ליתרון של 13 נקודות, 48:35. הרבע השלישי הסתיים ביתרון של נבחרת העתודה, בתוצאה 66:52. בסיום ניצחון של נבחרת העתודה על הנבחרת האולימפית, בתוצאה: 86:68.

בעתודה הצטיינו: טל קרפלס עם 14 נקודות וג'ייק כהן עם 12 נקודות. באולימפית הצטיינו : רביב פיטשון עם 13 נקודות ואלעד כנפו עם 8 נקודות.

מאמן נבחרת העתודה, יעקב ג'ינו אמר: " זהו משחק הכנה שני שלנו. אנחנו נמצאים באיחור רציני בגלל אליפות צה'ל. בתחילת השבוע תצא הנבחרת למחנה אימון בנהרייה, במהלכו נשחק שני משחקים נוספים מול הנבחרת האולימפית ונקווה שנוכל לגבש את הנבחרת בתוך זמן קצר".

יעקב ג´ינו (ONE)
יעקב ג´ינו (ONE) | צילום: מערכת ONE

מאמן הנבחרת האולימפית, רוני בוסאני, אמר : " משחק ההכנה מול נבחרת העתודה נועד כדי שנוכל להכיר את השחקנים הנמצאים ברשותנו. נבחרת העתודה עושה את הכנותיה לקראת אליפות אירופה ואנו מקווים שנוכל לעזור להם במסגרת משחקי ההכנה המתוכננים בין שתי הנבחרות ".

רוני בוסאני (אמיר לוי)
רוני בוסאני (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

במשחק שבו צפו 50 איש, רובם ככולם אנשי כדורסל, שפטו : דודי רומנו ויואב לובשיץ.

נבחרות הנוער ניצחה 75:83 את הנחרת המקבילה מרוסיה
נבחרת הנוער בהדרכתו של דני פרנקו נפגשה גם כן למשחק ההכנה השני מול נבחרת הנוער של רוסיה.

בסיום הרבע הראשון הסתמן יתרון משמעותי לנבחרת הנוער של דני פרנקו תוצאת הרבע הראשון עמדה על 27:10 לטובת נבחרת הנוער של ישראל. דקה למחצית הובילה נבחרת הנוער של ישראל 28 נקודות הפרש, והתוצאה עמדה על 47:19.

פרנקו (אמיר לוי)
פרנקו. יכול להיות מרוצה מאוד מהניצחון על נבחרת חזקה (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

למחצית ירדו שתי הנבחרות כשהיתרון עמד לזכות נבחרת הנוער של ישראל ותוצאת המחצית עמדה על 49:22 לישראל. ברבע השלישי גדל הפער לטובת נבחרת הנוער של ישראל שהעלתה את היתרון 5 דקות לסיום הרבע, לתוצאה של 64:31.

הרבע השלישי הסתיים ביתרון של נבחרת הנוער של ישראל, בתוצאה 69:48.
בסיום ניצחון של נבחרת הנוער של ישראל על המקבילה מרוסיה, בתוצאה 83:75.
בנבחרת הנוער של ישראל קלעו: ניב סולומון 22 נק'. עוז בלייזר 21 נק'. נועם לייש 14 נק'. גיא לביא 10 נק'. בר מאור 6 נק'. אוראל לב 5 נק'. תומר בר-אבן 5 נק'.