גם בחלומות הכי ורודים לא ציפו חובבי הכדורסל בארץ שסדרת הגמר בכדורסל נשים תספק דרמה כל כך גדולה ותסתיים עם זכייתה של עירוני רמה"ש באליפות המדינה לאחר הניצחון המתוק על אשדוד בשניות האחרונות, 63:64.

עיר הנמל געשה אתמול (שני) כאשר לקבוצה המקומית היתה הזדמנות ממשית להשוות את הסדרה ולצאת למשחק חמישי שיקבע את זהות האלופה, שמונה שניות לסיום והחלום עוד נראה אפשרי, אלא שאז הניסיון והמסורת רבת השנים של רמת השרון התעוררו לחיים וברגע אחד נגנז החלום האשדודי לרסיסים.
 
את שמחת המנצחות היה קשה לעצור, במשך דקות ארוכות נשארו השחקניות של אורנה אוסטפלד על הפרקט באולם באשדוד, גזרו את הרשתות והודו לאוהדים.

השחקניות באדום הבטיחו חגיגה גדולה ואכן ישר מעיר הנמל נסעו למסעדה בהרצליה שם חגגו את האליפות השישית שלהן. אחת מהשחקניות הטובות על הפרקט עם 8 נקודות, אך עם הרבה מלחמה והגנה מצויינת היתה איילת כהן שאמרה: "אני פשוט מאושרת, אי אפשר להסביר את האושר הזה סוף סוף זה היה לצידנו בשניות האחרונות. נכון, זה כמעט ברח לנו מהידיים אבל מה שחשוב זאת הנקודה הקטנה הזאת שעושה אותנו אלופות".

רמת השרון חוגגות אליפות מתוקה (קובי אליהו)
רמת השרון חוגגות אליפות מתוקה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

מי שנבחרה לשחקנית המצטיינת של הסדרה, היא סנטרית רמה"ש קיה ווהן שקלעה 16 נקודות ואמרה ל-ONE: "חיכיתי לאליפות כמו זאת במשך כל הקריירה שלי בכדורסל זה כל כך מדהים. אני אוהבת את אמברוסיה על הקליעה האחרונה שלה, אני אוהבת את הקבוצה הזאת, אוהבת את ישראל ואנחנו מספר 1!" 
 
גארדית רמה"ש, יעל אהרונוב הצטרפה גם היא לחגיגות ואמרה: "נחגוג עם חאפלה מזרחית ועם הרבה אוכל, הסדרה הזאת היתה סדרה מדהימה, מגיע לאשדוד כל הכבוד על הלחימה. אני לא יודעת איך בסוף ניצחנו אבל אי אפשר להסביר את האושר הזה".

גזירת רשתות באשדוד. &
גזירת רשתות באשדוד. &" (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE


 
בצד המפסיד  עוד חלמו לפני המשחק להגיע למשחק חמישי מכריע ושם לפתוח בקבוקי שמפניה אך במקום בקבוקי השמפניה נשפכו הרבה דמעות מצד השחקניות של עדן ענבר.

מי שהיתה מאוכזבת במיוחד היא הקפטנית, אורנית שוורץ שמאוד רצתה לראות כיצד אשדוד מצליחה להשיג אליפות היסטורית.  "זה הסרט הכי כואב" אמרה שוורץ על ההפסד. " מה שמעודד אותי  זה שהתחלנו מסורת בעיר אשדוד, אין אף אחד בעיר שלא יודע מי אלו מכבי בנות אשדוד, כל כך הרבה בנות רוצות להתחיל לשחק כדורסל, לי באופן אישי זה היה חשוב. נצטרך לקחת את העונה הזאת ולהשליך כבר לעונה הבאה. יש פה בסיס טוב, עוד מוקדם להגיד שאשדוד היא כמו רמלה או רמת השרון אבל אנחנו בדרך. הייתי בהרבה משחקי כדורסל וגמרים בחיים לא היה כזה עידוד כמו שהיה פה, נצטרך לשמר את זה".

ווהן חוגגת עם דורי. &
ווהן חוגגת עם דורי. &" (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE


 
למרות ההפסד, יכולים בקבוצה מעיר הנמל לשאוב עידוד רב מהעונה המדהימה שעשתה הקבוצה. בנוסף אחד מהדברים המרכזיים שיקחו מהסדרה הזאת הם האוהדים האשדודים שמילאו כל פינה באולם הביתי ונתנו תצוגת עידוד שלא זכורה בליגת העל לנשים.

היו"ר נאור גלילי: "זה הספורט, כמו שניצחנו לפני שבועיים בשניה האחרונה הפעם הפסדנו, אבל אנחנו האלופים האמיתיים של הליגה הזאת, לא מודדים קבוצה רק בפרקט. מה שקרה באשדוד השנה אני לא מאמין שיהיה עוד הרבה שנים בכדורסל הישראלי. אני חושב שמעכשיו רמת השרון, רמלה ואשדוד הן באותה הרמה. מבחינתי ניצחנו, באנו קטנים ויצאנו גדולים". למרות הפסד האליפות היו"ר חושב קדימה ולא פחד להצהיר: " נשתדל להשאיר את רוב הסגל גם לעונה הבאה".

אוהדי רמת השרון. חגגו שעות ארוכות עם השחקניות (קובי אליהו)
אוהדי רמת השרון. חגגו שעות ארוכות עם השחקניות (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE