אפילו בהוליווד לא היו מצליחים למצוא סצנת סיום לסרט דרמטי כזה. עודד קטש, האיש שהניף את גביע אירופה במדי פנאתינאיקוס, זכה באין ספור אליפויות וגביעים עם מכבי ת"א, הוביל את הנבחרת והיה במרחק נגיע מה-NBA, רשם הערב (רביעי) עוד תואר בקריירה הארוכה שלו, ואפילו אחד כזה שלא היה לו.

12 שניות לסיום המשחק בין אליצור חולון לנס ציונה, במצב של 83:83 עמד קטש על קו העונשין בידיעה שסל שלו יעלה את חולון לליגה א'. את הזריקה הראשונה הוא החטיא ובחולון לא האמינו שזה אפשרי.

300 האוהדים שהגיעו לאולם עצרו את נשימתם. איך יכול להיות שהאיש שקלע מכל מרחק לא מצליח לעמוד בלחץ. לא מצליח לעמוד בלחץ? הצחקתם את קטש. כשהוא כמעט מחוסר אוויר בריאות, שאף קטש עוד נשימה, שם את הכדור בפנים ופתח את חגיגות העליה הצנועות.

זה היה משחק שאין ממנו דרך חזרה. חולון, ממרומי המקום הראשון אירחה את סגניתה נס ציונה כשברור שהמנצחת יכולה להוציא את השמפניה מהמקרר. כיאה למשחק כזה, הוא היה צמוד ומותח.

היו
היו"ר דני עמבר עם קטש ודניאל חוגגים (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

הרבע הראשון סידר משחק אגרסיבי מצד 2 הקבוצות כשבקצב המשחק שלטה חולון שסיימה את הרבע הראשון ביתרון 19:23. ברבע השני היתה זו נס ציונה שעלתה ליתרון ראשון 28:30 אך באותו הרגע התעורר עודד קטש, קלע 7 נקודות רצופות והוריד את הקבוצה שלו למחצית ב-39:40.

האורחים נכנסו טוב יותר לרבע השלישי אך לא הצליחה לתרגם זאת ליתרון ובכל הזדמנות שניתנה לה להוביל בעטה בדלי. השחקנים של חולון ניצלו את המצב וסיימו את הרבע השלישי ביתרון של 56:59.

עודד קטש עולה לעוד שתי נקודות מול נס ציונה (דרור עינב)
עודד קטש עולה לעוד שתי נקודות מול נס ציונה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

ברבע האחרון חולון פתחה פער של 8 נקודות בעזרת שתי שלשות רצופות של מוטי דניאל, אך נס ציונה התעשתה, ובעזרת משחק פיזי בהגנה הצליחה לנגוס ביתרון ועוד הובילה 68:74. חולון חזרה עד 83:83 כשנותרו 12 שניות לסיום ואז כאמור הגיע קטש.

כשהוא מאושר, ובקושי נושם, הצליח עודד קטש לומר בסיום: "פעם ראשונה שאני עולה ליגה, בקושי נשמתי בסוף, אני צריך חודשיים להתאושש מהמשחק הזה, החוויה הזאת היתה פשוט כיפית, להנות ככה מהמשחק".

עודד קטש ומוטי דניאל חוגגים בחולון. הם עלו ליגה (דרור עינב)
עודד קטש ומוטי דניאל חוגגים בחולון. הם עלו ליגה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

קובי בלול מאמן ושחקן חולון: "משחק מצויין אני שמח להיות בצד המנצח, הקמנו פרוייקט נחמד של שחקני עבר, ועם האוכל בא התיאבון בתקווה ששנה הבאה נעלה לליגה הארצית".

מוטי דניאל: "היה משחק טוב. אנחנו הצלחנו לנצל את היתרונות שלנו כקבוצה, והטובים יותר ניצחו". לגבי השנה הבאה אמר דניאל: "אנחנו צוות למשימות מיוחדות".

עודד קטש מנסה להסדיר נשימה בסיום המשחק (דרור עינב)
עודד קטש מנסה להסדיר נשימה בסיום המשחק (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE