דן גרונפלד. מגיע לבירה (משה חרמון)
דן גרונפלד. מגיע לבירה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

הפורוורד הישראלי דן גרונפלד (27, 1.98) חתם הערב (רביעי) על חוזה לשתי עונות בהפועל ירושלים, לאחר משא ומתן ממושך שנמשך כשבועיים. במסגרת החוזה, השחקן ירוויח כ-145,000 דולר לעונה.

גרונפלד אישר ל-ONE את הידיעה.

כזכור, חוזהו בהפועל חולון של המתאזרח לא עבר בבקרה התקציבית כיוון שהקבוצה מאולם הפחים לא הצליחה למצוא מימון לשחקן שכיכב בבני השרון בעונה החולפת.

מנקודה זו נכנסה לתמונה הפועל ירושלים והחל משא ומתן בין הצדדים. המשא ומתן נתקע כיוון שגרונפלד התעקש לכלול בחוזהו מענק עלייה לפיינל פור, כפי שהובטח לו בחולון. בירושלים, יש לציין, לא מקובל להכניס לחוזי השחקנים מענק שכזה.

בעקבות ההפסד המביך שלשום לעירוני אשקלון והאכזבה מלוק ג'קסון, החליטו בבירה להאיץ את המגעים מול גרונפלד, וכאמור אלו צלחו והשחקן חתם בקבוצה, תוך כדי שהצדדים הגיעו לפשרה בנוגע למענק המדובר.

גרונפלד סיפר עם חתימתו: "אני שמח להגיד להפועל ירושלים. מדובר במועדון מפואר בכדורסל הישראלי ואני שמח להיות חלק ממנו. היו פרטים קטנים שהיו צריכים להיסגר ובסופו של דבר זה נסגר על הצד הטוב ביותר. אני מגיע עם הרבה רצון לתרום ולעשות הכל להצלחת הקבוצה הן בליגה והן באירופה".

קטש (יניב גונן)
קטש (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

גרונפלד אמור להתחיל בשורות ירושלים את עונתו השניה בישראל. בעונה החולפת שיחק גרונפלד במדי בני השרון, בשורותיה רשם ממוצעים מרשימים של 13.7 נקודות ו-4.5 ריבאונדים והיה לאחד הישראלים המובילים בליגה. בעקבות הצלחתו בשרון, הפך גרונפלד, המחזיק בתעודת זהות ישראלית, לסחורה החמה בליגה וקבוצות רבות, ביניהן ירושלים, נאבקו על שירותיו. גרונפלד החליט לבסוף להמשיך לשחק תחת דן שמיר וחתם בהפועל חולון, אולם זו כאמור לא יכלה לבסוף לממן את חוזהו והשחקן ישחק בשנתיים הקרובות בקבוצה מהבירה.

צ´טמן (ONE)
צ´טמן (ONE) | צילום: מערכת ONE

כעת, ימשיכו בקבוצה של קטש במשא ומתן עם הרכז מייר צ'טמן, כשבמקביל בוחנים הירושלמים אפשרות להחתים זר אחר בעמדה מספר 1. בעקבות שחרורו הצפוי של לוק ג'קסון והחלפתו בשחקן זר בעמדת הרכז, צפוי משה מזרחי, שכבר היה עם רגל וחצי מחוץ לקבוצה, להמשיך בבירה. יחד עם זאת, אם מזרחי יתעקש לעזוב את הקבוצה ולעבור לקבוצה בה הוא יקבל יותר דקות משחק, בקשתו צפויה להיענות בחיוב.