מכבי תל אביב אמנם שמרה על המאזן המושלם בליגת לוטו לאחר ניצחון 85:87 על ברק נתניה בהיכל נוקיה, אבל היא תרצה לשכוח מהר מאוד את המשחק. הצהובים של דייויד בלאט, שדרסו את כל הליגה בעונה שעברה, ניצלו בשניות הסיום מהפסד שהיה מביא אותם במצב רוח ירוד למשחק מול ריאל מדריד ביורוליג.

מאמן מכבי ת"א, דיוויד בלאט, אמר בסיום: "היה לנו משחק לא קל, בעיקר בגלל המשחק הטוב של נתניה. כמובן שאנחנו יכולנו להוציא לפועל בצורה יותר טובה ובטח לשמור יותר טוב. אני חושב שלפחות מבחינתי יש משהו טוב לקחת מהמשחק הזה והוא שברבע הרביעי שיחקנו טוב אחרי השלשה המהירה של נתניה בתחילת הרבע כשהיה כבר 10 הפרש. ניצחנו את המשחק והיינו יעלים ברגעים שהיינו הכי צריכים".

עוד אמר בלאט: "לא היינו מפוקסים, לא הוצאנו לפועל למעט הרבע האחרון, היו הרבה טעויות, אני קורא להן טעויות רעות, קבלת החלטות לא נכונה, מסירות ללא אחראיות, אבל אני אומר לכם כבר בתחילת השנה יהיו לנו הרבה משחקים שבגלל הרכבים שונים וקבוצות שונות כל פעם שנבוא לליגה נצטרך להלחם ולמצוא את הדרך לנצח משחקים. זה קרה לנו גם לפני מספר שנים ששיחקנו ב-3 ליגות, לקח לנו זמן למצוא את האיזון בין כל הליגות".

פארמר ובלאט. במכבי לא מרוצים (יוסי ציפקיס)
פארמר ובלאט. במכבי לא מרוצים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

לסיום אמר המאמן: "אין ספק שהעובדה אי אפשר לשתף יותר מ-4 זרים בליגה פוגע בשטף. היום נתניה שיחקה עם שלושה זרים והישראלים היו מצויינים, אבל מה שקרה זה שהקבוצות הביאו זרים טובים ומשחקים עם ארבעה זרים כמעט כל המשחק, אתמול הזרים של חולון עשו 93 נקודות וזה פקטור גדול, אבל בהרבה מהמשחקים זה קורה וכשמשחקים פעם בשבוע ומגיעים למשחק מול ארבעה זרים שמשחקים רק פעם בשבוע זה קשה מאוד, וזה פוגע בנו אבל זה כנראה טוב לליגה".

"שמח שהצלחנו בסופו של דבר לנצח", אמר פורוורד מכבי, גיא פניני בסיום והוסיף: "היו לנו שלושה רבעים לא טובים ומגיעות מחמאות לנתניה ששיחקו בלי שחקן מרכזי ובלי פחד. מצד שני, אני שמח שניצחנו כי בשביל זה אנחנו משחקים. ניצחון זה ניצחון. אנחנו מסתכלים על זה כמבחן טוב לקראת ריאל. המטרה היתה לנצח וזה מה שעשינו, כל משחק מתפתח לגופו וביום חמישי זה יהיה משחק שונה לגמרי".

סופו ופניני (יוסי ציפקיס)
סופו ופניני (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

פרנקו: "איבדנו את זה אחרי הפאול הטכני"
מאמן ברק נתניה, דני פרנקו: "צריך מהלך אחד או שניים כדי לנצח משחק כזה ולמכבי היה מהלך אחד יותר מאיתנו. אני יוצא מהמשחק הזה עם דבר אחד - ראיתי קבוצה לוחמת ונחושה וקבוצה שבאה למשחק ומשאירה את הכל על המגרש ונלחמת על כל כדור. אני אוהב שזה מה שהקבוצה שלי עושה. לקחנו שתי זריקות לא טובות ואז בא הפאול הטכני ואיבדנו את זה קצת".

לפרנקו גם היו טענות לשופטים: "אף אחד לא קילל ולא העליב כי אין דבר כזה בקבוצה שלי. המשחק נגמר, מבחינתי הגענו בסוף למצבים שיכולנו לנצח את המשחק, לא קלענו, השחקנים שאנחנו רוצים זרקו את הכדורים וגם בהמשך הם ישחקו וגם יקלעו. זה אחד המגרשים הקשים באירופה ומול הרכב קשה של מכבי זה משהו שדורש הכנה".

דני פרנקו (יוסי ציפקיס)
דני פרנקו (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

פורוורד נתניה, ליאור חכמון, הוסיף: "בסופו של דבר הפסדנו ולא משנה כלום, אחרי התבוסה מולם בגביע צ'אנס באנו ושיחקנו כאן, עשינו עבודה טובה, היינו בכל כדור, חבל שלא ניצחנו. החוק (חוק 4 הזרים) הזה העלה את הדקות לישראלים, כרגע יש ישראלים טובים ואם זה עזר או לא נראה בסוף העונה".

דנסטון מהפועל חולון שחקן השבוע
עם סיומו של המחזור השלישי בליגת לוטו נבחר בראיינט דאנסטון מהפועל חולון לשחקן השבוע של ליגת לוטו. דאנסטון רשם בנצחון מול בני הרצליה, קבוצתו מהעונה שעברה, 29 נקודות, 14 ריבאונדים (שניהם שיאי קריירה), 3 אסיסטים ו-2 חסימות וקלע 11 מ-16 מהשדה ו-7 מ-9 מהקו. הוא סחט 10 עבירות והגיע למדד מדהים של 49 המהווה שיא מדד לעונה זו בליגה.