חודש ינואר מושלם, וכך בדיוק מקווים במכבי תל אביב שהוא יישאר גם לאחר המשחק הגדול מול ברצלונה במסגרת המחזור השני של שלב הטופ 16 ביום חמישי. הצהובים, שניצחו אמש (שני) 70:85 את ברק נתניה בליגת לוטו, הביעו שביעות רצון גדולה מהניצחון ובעיקר מהמומנטום שנשאר בשבוע אולי הכי גדול שלהם העונה.

בעונה שעברה הפגיש שלב הטופ 16 את שתי הקבוצות לשני משחקים מעניינים ומותחים, אך בסיומם מכבי נכנעה לקטאלונים גם בהיכל נוקיה וגם בספרד. הפעם מקווים בקבוצה לסגור את החשבון ולנסות לסלול את דרכם אל עבר המקום הראשון בבית, זאת לאחר שבשבוע שעבר סימנו 'וי' על המשחק הפותח בשלב מול ז'לגיריס קובנה.

מי שכשירותו לקראת המשחק עדיין לא ברורה הוא הפורוורד גיא פניני, שנפצע במשחק הגביע מול הפועל עפולה ולא היה חלק מסגל הקבוצה בימים האחרונים בעקבות הטיפולים שהוא עובר על מנת להתגבר על הקרע הקטן ממנו הוא סובל בשריר הירך האחורי. פניני עצמו צפוי להיבדק על ידי רופא הקבוצה, גיא מורג, ולאחר מכן תתקבל ההחלטה האם הוא יכול לשוב לשחק או שמא יזדקק למספר ימי טיפולים נוספים.

מי שיחזור להיכל ויפגוש לראשונה את קבוצתו בשנתיים החולפות הוא צ'אק אידסון, עליו ניסתה מכבי להילחם במהלך הקיץ ללא הצלחה לאחר שקיבל הצעה גבוהה הרבה יותר מברצלונה.

פורוורד הצהובים, דייויד בלו, סיפר על התחושות לאחר הניצחון על נתניה ועל התקופה הטובה שעוברת עליו: "במחצית הראשונה היו דקות שהמשחק היה צמוד, אבל לא הרפנו וניצחנו בסופו של דבר. המטרה היתה להגיע לחמישי עם הרבה ביטחון בגלל שזה משחק מאוד חשוב עבורנו ואנחנו רוצים וצריכים לנצח".

פניני הפצוע צופה עם חבריו בניצחון (משה חרמון)
פניני הפצוע צופה עם חבריו בניצחון (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

עוד הוסיף: "הקבוצות בליגה הישראלית מגיעות עם הרבה אנרגיות ומוטיבציה למשחקים מולנו וזה בהחלט השפיע קצת בהתחלה, אבל  התעשתנו מהר מאוד, ניסינו לשמור על הדרך שלנו וזה הלך היטב".

בלו התייחס גם למילים החמות שקיבל מפיני גרשון בטור שלו ב-ONE: "אני מרגיש טוב ואחד המפתחות לכך זה הגוף שלי שאני עובד עליו, זה משפיע מאוד גם על הפנימיות. אני מאוד מעריך את מה שפיני גרשון אמר עליי, בטח כאשר זה מגיע ממנו. שיחקתי עבורו ואני מעריץ אותו, אני מאוד שמח שהוא עוקב אחריי ורואה אילו דברים אני עושה, הוא שם לב לדברים שצריך לעשות ופעולות שצריך לעשות וזה באמת כיף ומחמם את הלב ואני מעריך את זה".