יובל נעימי. מתנער מדברי אביו (משה חרמון)
יובל נעימי. מתנער מדברי אביו (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

כשאין ברירה, אין ברירה. אחרי שבוע מתוקשר במיוחד, במהלכו התכתשו הפועל ירושלים ומקורביו של יובל נעימי על גבי אתרי האינטרנט והעיתונים השונים, נראה שהפרשה הגיעה לסיומה, באופן זמני לפחות.

לאחר שביום חמישי התקיימה ישיבת דירקטוריון ארוכה בנושא, התקבלה במהלך סוף השבוע ההחלטה כי אם יובל נעימי יסכים להתנער מדברי אביו ולשפוך אור על כל מה שקרה בשבוע האחרון, באופן שיוציא את הקבוצה כצודקת, יאפשרו לו להישאר במועדון עד לתום חוזהו, בסיום העונה.

המגעים בין הצדדים הניבו פרי ונעימי קיבל את תכתיבי הקבוצה והוציא הודעה לתקשורת, שמאירה את הקבוצה באור חיובי ואת התנהלותו האישית באור קצת יותר שלילי.

"עברתי תקופה לא קלה בזמן האחרון. ברצוני לסיים את הפרשה ולהתמקד בכדורסל ובהצלחת הפועל ירושלים. לאחר המשחק מול מכבי פורסמו ידיעות בנוגע למכשירי החשמל. חשוב לי להבהיר כי כל הפרסומים לא היו על דעתי וכי החזרת מכשירי החשמל תואמה איתי מראש".

"ברצוני להביע את התנצלותי הכנה והעמוקה בפני המועדון ובמיוחד אל היושבים בראשו, ההנהלה, הצוות המקצועי, השחקנים והאוהדים על כך ששמם הוכפש בצורה קשה ושלא בצדק. אני מצטער על כך שמישהו במועדון נפגע".

יובל נעימי מגיעה לפגישה עם ההנהלה (גיא בן זיו)
יובל נעימי מגיעה לפגישה עם ההנהלה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

"אני רוצה להודות לכל האוהדים הנפלאים על התמיכה הבלתי פוסקת. הפועל ירושלים זה הבית שלי ואני יודע ובטוח כי אף אחד לא ניסה או מנסה לפגוע בקריירה שלי".

מהקבוצה נמסר בתגובה: "מבחינתנו הנושא סגור. אנו נעשה כל שביכולותינו שיובל יצליח ויהיה שחקן מוביל במועדון. אין בכוונתינו לדון יותר בכל צורה שהיא".

יובל נעימי. (גיא בן זיו)
יובל נעימי. &"הפועל ירושלים זה הבית שלי&" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

כעת, נותר רק לראות האם האידיליה השברירית תחזיק מעמד גם במידה והקבוצה תמשיך שלא להרשים מבחינה מקצועית, ותרשום הפסד נוסף הערב (ראשון) במשחק הביתי מול האלופה, גלבוע/גליל. הפסד, שיעמיד את מאזנם של האדומים על שלושה הפסדים מול ניצחון אחד בלבד, עשוי לגרום למערכת להיכנס לסחרור.

נזכיר כי ראשית הסיפור בקיץ האחרון, כאשר נעימי סירב לחתום על חוזה חדש במועדון בשל רצונו לצאת לאירופה בהמשך הדרך. בהמשך, כאשר מיעט לקבל דקות מול ליאז' הבלגית במסגרת מוקדמות היורוקאפ, הביע אביו, קובי נעימי, תרעומת על כך והאשים את ההנהלה והמאמן בהתנכלות לבנו.

קטש ורנדל. המאמן ייאלץ להסתדר ללא השחקן בתקופה הקרובה (גיא בן זיו)
עודד קטש ובראיין רנדל. ינסו להתחמק מהפסד שלישי (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

לאחר רגיעה מסויימת, התפוצצה הפרשה מחדש לפני כשבוע, לאחר סיום המשחק מול מכבי, כאשר גורמים בסביבת השחקן האשימו את המועדון כי לקח מביתו מכשירי חשמל שניתנו לו על ידי הקבוצה בצהרי יום המשחק.

בשלב זה היה נראה כי דרכיהם של שני הצדדים יהיו חייבות להיפרד, אך בסופו של דבר כולם הבינו שאין להם תחליפים יותר טובים (ירושלים לא תמצא שחקן ישראלי במחיר וביכולות של נעימי, והוא עצמו לא ימצא בשלב זה קבוצה שתאפשר לו מקום מרכזי בה שגם משתתפת במפעל בכיר יחסית, כמו היורוקאפ).