מאמן רמלה, עדן ענבר. רמה
עדן ענבר: "נצטרך לשפר יכולת אישית" (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

לפני שנה פחות שבוע הגיעה רמת השרון אל אולם הכדורסל שבקרית מנחם ברמלה למשחק מספר 4 בסדרת גמר הפלייאוף, כשהיא יודעת שניצחון יעניק לה את צלחת האליפות.

השחקניות המנוסות של אורנה אוסטפלד עשו את המוטל עליהם והניפו באולם של יריבתם המיתולוגית את צלחת האליפות. האם דבר דומה יקרה הערב (שני) בשעה 20:00? תלוי את מי שואלים.

אם מדובר בשחקניות רמת השרון, הן בוודאי לא יתנגדו לגזור רשתות גם כשמדובר באולם באשדוד ולא באולמם הביתי. יו"ר הקבוצה, רחל אוסטרוביץ', חגגה ביום ראשון יום הולדת ושחקניות המועדון והצוות המקצועי בוודאי ירצו להעניק לה מתנה אחת קטנה בדמות צלחת אליפות. 

"אין מה  לדאוג. השחקניות הביאו לי מתנה יפה מאוד, אבל ביקשתי מהן מתנה נוספת - צלחת", אמרה אוסטרוביץ'. "זו תהיה המתנה הכי גדולה לכולנו, ואני מקווה לראות 6:6",  ומדוע 6:6? עד כה בארון התארים של הקבוצה האדומה ישנם שישה גביעים ו-חמש אליפויות, אליפות נוספת תעלה את מאזן הקבוצה ל-6:6.

בצד השני, השחקניות של עדן ענבר בוודאי לא רוצות לראות את רמת השרון חוגגות על חשבונן, בטח ובטח שמדובר באולם הביתי. הרבה נקודות אור ראו השנה בקבוצה מעיר הנמל וללא ספק אחת מאותם נקודות האור היא הקהל האשדודי, שלאורך כל העונה ובעיקר בשלבים המכריעים\ דחף את השחקניות.

קיה ווהן (קובי אליהו)
קיה ווהן (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

אם ברמת השרון חושבים שמצפה להן משחק קל, הרי ש-1200 צהובים כחולים ביציעים מתכננים תצוגת עידוד שתנסה לעזור לקבוצתם לנצח.

מאמן אשדוד, עדן ענבר, אמר לקראת המשחק: "זה משחק העונה שלנו, אומרים שניצחנו אותם במזל? אני חושב שאין מזל בספורט. נצטרך לשפר את היכולת האישית של כל אחת מהשחקניות ואז היכולת הקבוצתית תהיה יותר טובה".

"אני מאמין שנראה כדורסל יותר טוב שלנו. אני חושב שאנחנו צריכים לנצח, הקהל והאולם וכל האווירה כשלעצמו לא יספיק", הוסיף ענבר. כנשאל מה אומרים לשחקניות לפני המשחק, אמר המאמן: "אמרנו לבנות שאם נפסיד אין אימון ביום שלישי וזה כבר עושה את שלו, אני בטוח שהם לא רוצות לסיים את העונה מחר".

נטשה לייסי מול מירב דורי,גארדית אשדוד תנסה למנוע מרמה&
נטשה לייסי מול מירב דורי,גארדית אשדוד תנסה למנוע מרמה&"ש לחגוג (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

על העובדה שהגארדית שלו, נטאשה לייסי, מאוד משמעותית בסדרת הגמר, אמר ענבר: "בסידרה הזאת לייסי לוקחת יותר על עצמה וזה לזכותה, ככל שאחרות יקחו גם על עצמן המשקל שיהיה עלייה יירד ולהיפך. הדבר האחרון שמטריד אותי זה מה יקרה אם הן ינצחו. אם נפסיד אז יגיע להם לנצח, אבל אנחנו נגיע כדי לנצח את המשחק הזה".

אומנם הרוב ביציעים יהיה כמובן לטובת אשדוד, אך ישנם לא מעט אוהדים אדומים שירחיקו עד לעיר הדרומית ולטובתם החליטו בקבוצה לארגן הסעות שייצאו בשעה 18:15 מאולם אורנים.

האם העונה המופלאה שעברה על כל חובב כדורסל נשים תיגמר עם הנפת צלחת במשחק מספר 4, או שאולי ההכרעה תידחה למשחק חמישי מכריע? התשובה בקרוב..