שחקני הפועל אוסישקין. רוצים תואר (דרור עינב)
הפועל אוסישקין, מחפשת בית חדש (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

הנהלת הפועל אוסישקין פנתה לאחרונה לעיריית תל אביב בדרישה למצוא פתרון לבעיית האולם הביתי של הקבוצה. כזכור הקבוצה הוקמה בקיץ 2007 עם הריסתו של אולם אוסישקין, מאז משחקת הקבוצה באולם הספורט הלאומי בהדר יוסף.

לטענת הקבוצה האולם בהדר יוסף אינו עומד בצרכים הבסיסיים הדרושים להמשך תפקודה של הקבוצה בליגות הגבוהות ובנוסף מספר המקומות באולם מוגבל ואף לא עומד בדרישות מנהלת הליגה.

בקבוצה מבינים שבניית אולם חדש לא תושלם בכל מקרה בשנתיים הקרובות ולכן לאחר התייעצות עם הגורמים האחראים על האולם בהדר יוסף, פנו בהנהלת הקבוצה לעיריית תל אביב עם יוזמה לפיה ניתן למצוא פתרון על ידי הרחבת האולם בהדר יוסף כךש יכיל 2500 מקומות, פרויקט שאמור לקחת לא יותר משנה (כפי שעשו באולם של הפועל גליל/גלבוע בגן נר).

בהנהלת הקבוצה מבקשים להבהיר כי מדובר בפתרון ביניים משום שנוכח הצלחת קבוצות הספורט בת"א, הפועל אוסישקין כדורסל, מכבי ת"א בכדורעף ומכבי ואס"א ת"א בכדוריד, נדרש אולם ספורט נוסף בקיבולת של כ-4,000 מקומות שעלויות השימוש בו תואמות את הצרכים והיכולות של קבוצות כאלו.

אורי שלף. מאמינים שזו מסגרת שמתאימה לנו
אורי שלף (ONE) | צילום: מערכת ONE

אורי שלף, המנהל המקצועי וממייסדיי הפועל אוסישקין אמר בנושא: "הפועל אוסישקין צריכה אולם ביתי והאולם בהדר יוסף לא מצליח לספק לה את זה. מעבר לבעיית הקהל ישנן עוד בעיות, האולם מארח עשרות קבוצות מענפי ספורט שונים ועמוס מדי. אנחנו נאבקים על שעות אימון, אנחנו צריכים לחלוק את חדר ההלבשה עם חוגי התעמלות או כל חוג אחר שמתקיים באולם, אפילו מחסן לציוד אין לנו. בהדר יוסף עושים את כל המאמצים לתת לנו הרגשה של בית אבל המתקן עצמו פשוט לא עומד בדרישות".

בעירייה התקבלה ההצעה להרחבת האולם הקיים במרכז הספורט הלאומי בהדר יוסף. הנושא נבדק על ידי העירייה מול הגורמים שמתפעלים את האולם והנהלת המרכז הודיעה כי הרעיון אינו ישים. עיריית תל-אביב-יפו בוחנת הקמת אולם נוסף בקיבולת של 5,000-4,000 מושבים.