קטיה לויצקי. וולקאם בק (יעל דגן)
קטיה לויצקי. וולקאם בק (יעל דגן) | צילום: מערכת ONE

לפני קצת יותר משלושה חודשים נתפסה הכדורסלנית קטיה לויצקי לאחר שלא עברה בדיקת סמים ואילו היום (חמישי), לאחר אותו פרק זמן ולאחר התייעצויות חוזרות ונישנות בנושא, נקבע כי לויצקי תורחק מהמגרשים עד לסוף חודש יולי ובנוסף תבצע עבודות שירות בקהילה עד ה-24.3.2011.

כמו כן נענשה לויצקי ב-3 שנים על תנאי בכל עבירה דומה, ובשנתיים הקרובות תשתלב בתוכנית של עיריית אשדוד למניעת סמים ואלכוהול בקהילה, כל זאת כחלק בלתי נפרד מגזר הדין. בנוסף, השחקנית תעבור בדיקות אחת לשנתיים, כשמי שיצטרך לפקח על העונש הוא איגוד הכדורסל. משמעות העונש היא שסנטרית נבחרת ישראל תוכל לקחת חלק בטורניר מוקדמות אליפות אירופה ותחזק את הסגל של המאמן אלי רבי וטל נתן. 

לויצקי נבדקה במהלך משחק פלייאוף של רמת השרון, קבוצתה בעונה הקדומת, מול אליצור חולון, ולאחר מספר שבועות הודיעו באיגוד הכדורסל כי השחקנית לא עברה את הבדיקה. עם היוודע הדבר לויצקי הורחקה מהמגרשים עד לתום התהליך ולא לקחה חלק בסדרת גמר הפלייאוף מול מכבי אשדוד ולמרות זאת, קבוצתה הצליחה לנצח בסדרה ולזכות באליפות.

לפני קצת יותר מחודש המליץ היועץ המשפטי של האיגוד על עונש לשחקנית בסך שלושה חודשי הרחקה בפועל ועוד תשעה חודשים על תנאי שהומרו לעבודות שירות. בשבועות האחרונים חיכו באיגוד הכדורסל לאישור העונש המומלץ על ידי WDA ופיב"א וכעת, לאחר שאושר העונש, לויצקי תורחק עד לסוף החודש ותבצע עבודות שרות. יש לציין כי במהלך הפגרה חתמה לויצקי בשורות סגנית האלופה מכבי אשדוד וכי העונש לא יפגע בה. כמו כן כבר הודיעו באשדוד כי לויצקי תיקח חלק בפעולות הסברה בנושא סמים בעיר הדרומית.

לויצקי. תמשיך לעמוד לרשות הציבור (אלעד ירקון)
לויצקי. תמשיך לעמוד לרשות הציבור (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

יו"ר הוועדה למניעת סימום, ד"ר ג'קי אשרוב, הגיב לעניין: "הספורטאית שאנחנו מדברים עליה לקחה חומר שהוא חומר איום ונורא, שגם חוקי מדינת ישראל מסתכלים על זה כעל עבירה פלילית. מראדונה שנתפס עם חומרים דומים הורחק לכל חייו ומראדונה זה מראדונה.

"בן ג'ונסון, על דברים פחותים מאלו נלקחו ממנו כל המדליות. אני מרגיש שבמקרה הזה נעשה משהו בטעות שצריך לתקן אותו ולתקן אותו בצורת ערעור. קרוב לוודאי שביה"ד לא קיבל מספיק עזרים לגבי העבירה החמורה. אני מקווה שהלחץ הציבורי יעזור לי בהגשת הערעור", הוסיף אשרוב.