צביקה שרף. יישאר מאמן הנבחרת? (תומר גבאי)
צביקה שרף. יישאר מאמן הנבחרת? (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

דלת אחת נסגרת ומייד השניה נפתחת אומרת הקלישאה וכך היה במקרה של צביקה שרף. רק לפני כשבוע טורפד מינויו ליו"ר הוועדה המקצועית של איגוד הכדורגל ולמאמן העל וכמה ימים בלבד לאחר מכן מצא שרף עבודה חדשה בספרטק סנט פטסבורג הרוסית.

הקבוצה פיטרה לאחרונה את מאמנה, אלכסנדר טריפונוביץ' אחרי פתיחה מזעזעת לליגה (5 משחקים ללא ניצחון) ואחרי שהתלבטה בין דייויד בלאט, עוד מאמן ישראלי שמסתובב ללא קבוצה, לשרף, החליטה ללכת על האחרון.

שרף, שידוע בתור איש עבודה, כבר החל להעביר את האימונים בקבוצתו החדשה וגם העניק ראיון לתקשורת הרוסית: "אם לקבוצה יש מאזן של 0 ניצחונות ב-5 משחקים סימן שיש בעיות, עכשיו אלה הבעיות שלי", אמר המאמן הוותיק.

שרף המשיך: "אנחנו צריכים לנצח את המשחק הראשון ביום שבת. אני אעבוד 20 שעות ביום כדי להבין מה הבעיות של הקבוצה. יהיה קל יותר אם נשיג את הניצחון הראשון. כרגע - זו המטרה החשובה ביותר. אחרי שבת, נראה לאן הולכים. העבודה שלי היא להחזיר את הבטחון של השחקנים".

דייויד בלאט. עוד ניצחון עם נבחרת רוסיה (רויטרס)
דייויד בלאט. היה מועמד להגיע לספרטק, אך בסופו של דבר נבחרת שרף (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

הקבוצה של שרף מורכבת בעיקר משחקנים רוסים עם חיזוק אמריקני. לגבי שינויים אפשריים בסגל הקבוצה אמר המאמן: "כרגע אני עושה היכרות עם הקבוצה. שינוי מאמן זה שוק לקבוצה וזה יילקח בחשבון".

"בדרך לוקח הרבה זמן כדי שהשחקנים יגלו מחדש את הדברים החזקים שלהם, אבל אעשה את זה במהירות האפשרית. אם אחשוב שאנחנו צריכים להתחזק, אדבר עם ההנהלה".

שי שני (אמיר לוי)
שי שני (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

לסיום התייחס שרף לאפשרות שיאמן את נבחרת ישראל וגם את ספרטק באותו זמן ואמר: "אני לא רואה בעיות בכך שאני אאמן את נבחרת ישראל ואת ספרטק סנט פטרסבורג. נבחרת ישראל מתאמנת בקיץ והיא לא זקוקה לתשומת לב מיוחדת מעבר לכך".