סם הוסקין במדי אולימפיאקוס
סם הוסקין במדי אולימפיאקוס | צילום: מערכת ONE

בני השרון הודיעה היום (שני) על החתמתו של סם הוסקין (פורוורד\סנטר, 206 סנטימטרים, בן 31) לעונה הקרובה. הוסקין הוא שם מוכר בכדורסל הישראלי, כאשר עם סיום קריירת המכללות שלו בדה פול הגיע לגליל עליון והפך לאחד הזרים הטובים והדומיננטיים בליגה כשהוא מעמיד ממוצעים של 21.8 נקודות ו-9.8 ריבאונדים למשחק בליגה.

ההצלחה של הוסקין בגליל זיכתה אותו במעבר  לאורל גרייט מהליגה הרוסית, שם גם שיתף פעולה עם שרון ששון, שאותו יפגוש בבני השרון גם העונה. הוסקין המשיך את היכולת המצויינת שלו גם בליגה הרוסית החזקה כשהוא מעמיד ממוצעים של 21.4 נקודות ו-9.6 ריבאונדים בממוצע למשחק.

ההצטיינות של הוסקין באורל גרייט לא נעלמה מעייניהם של הקבוצות החזקות ברוסיה ובעונה שלאחר מכן הוא חתם בקבוצת הצמרת הרוסית דינמו מוסקבה. הוסקין המשיך להציג יכולת גבוה וסיים עם ממוצעים של 13.7 נקודות ו-6.7 ריבאונדים כשבסיומה של העונה הוא נבחר לחמישית הזרים של הליגה הרוסית.

בתחילת עונת 2006-07 חזר הוסקין לקבוצתו הראשונה ברוסיה, אורל גרייט. הוסקין המשיך להציג את היכולת הגבוה שלו מהשנים הקודמות והיכולת הזאת גם לא נעלמה מעיניהם של הקבוצות הגדולות באירופה, כשבינואר זכה סוף סוף הוסקין להזדמנות ברמות הגבוהות של אירופה, כשהוא מוחתם על ידי אולימפיאקוס של פיני גרשון. הוסקין עזר לקבוצה להגיע לשלב ההצלבה ביורוליג, כשהוא מעמיד ממוצעים של 6.4 נקודות ו-4.8 ריבאונדים ב-16 דקות בממוצע למשחק.

אחרי שזכה לטעום קצת מהיורוליג באולימפיאקוס, בחר הוסקין להישאר בקבוצת יורוליג גם בעונה שלאחר מכן וחתם בציבונה זאגרב. הוסקין הוכיח שהוא שייך לרמות האלה כשהוא מעמיד ממוצעים של 13.7 נקודות ו-5.8 ריבאונדים ב-25 דקות בממוצע למשחק ביורוליג. משחק השיא של הוסקין היה נגד מכבי ת"א כשהוא קולע 27 נקודות ו-8 ריבאונדים בהפסד קבוצתו 81:76.

דן שמיר. ביצע החתמה משמעותית (קובי אליהו)
דן שמיר. ביצע החתמה משמעותית (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

את עונתו האחרונה, 2008-09, בחר הוסקין להעביר בכסף הגדול של הליגה הסינית שם חתם בקבוצת ז'יז'ינג וואנמה סיילונס, כשהוא מעמיד ממוצעים של 25.3 נקודות, 10.8 ריבאונדים ו-2.1 אסיסטים בממוצע למשחק.

יו"ר הקבוצה, אלדד אקוניס: "אני שמח שהצלחנו להחתים שחקן ברמתו ועם הניסיון של סם הוסקין. מדובר בשחקן שיש לו ניסיון גם בליגה שלנו וגם ברמות הגבוהות של אירופה אחרי שהספיק לשחק בליגה הרוסית החזקה וביורוליג במדי אולימפייקוס וציבונה".

"הוא לא שיחק בשנה האחרונה בעקבות פציעה בברך ואחרי שהחליט לקחת את הזמן עם השיקום, אבל דיברנו איתו ועם הסוכן שלו והובהר לנו שהוא כשיר ב-100 אחוז ואף נמצא בכושר מצויין ואני מאמין שהוא יכול להוות תוספת נהדרת לקבוצה".