בזמן שבאיגוד הכדורסל הודיעו שמחזור הפתיחה בליגת העל לנשים יתקיים כרגיל, הודיעה אליצור רמלה כחמש שעות לפני כדור הביניים, כי לא תעלה למשחק הראשון של העונה שאמור להתקיים הערב (שני) מול העולה החדשה, הפועל פתח תקווה.

לרמלה רק שלוש זרות, והזרה הרביעית שלהם, אנה טורצ'ינוביץ', פצועה ולא יכולה לקחת חלק במשחק. בעקבות כך אמר גורם בקבוצה: "אנחנו לא רואים שום עניין לשחק וחושבים שזו לא הדרך לפתור את הבעיה מול השחקניות. כל התנהלות בנושא מחזירה את כדורסל הנשים שנים אחורה".

ברמלה שלחו מכתב ליושב-ראש המנהלת החדש, גדעון בריקמן, בו הבהירו כי לא ישחקו. באיגוד הגיבו לדברים והודיעו לרמלה כי למרות הכל המשחק ישוחק כמתוכנן. אותו גורם ברמלה המשיך: "הודענו לאיגוד שאנחנו לא נשחק, שהם יכולים להודיע לשופטים ולהפועל פתח תקווה שאין להם טעם להגיע למשחק במצב שנוצר. האיגוד הודיע לנו כי הם לא יעשו זאת, אז מבחינתנו שיגיעו. נשתה תה ונלך הביתה כי משחק לא יהיה".

ביום חמישי הודיע ראש עיריית רמלה, יואל לביא, כי הוא תומך במאבק השחקניות ואף דיבר עם ראשי העיריות של רמת השרון, רמת גן ורעננה שהודיעו אף הם כי הם תומכים במאבק של השחקניות.

עדן ענבר. רמלה לא תעלה למשחק מול פ
עדן ענבר. רמלה לא תעלה למשחק מול פ"ת (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

קפטנית רמלה, שי דורון, התייחסה עוד מוקדם יותר לעניין השביתה ואמרה: "אין טעם בליגה אמריקאית בישראל. אנחנו רוצים לדאוג לדור העתיד, רוצים פה כדורסל כחול-לבן, רוצים שכשהשחקניות שמשחקות בקולג' יחזרו לפה, לא כדי לתת מגבות לשחקניות זרות, אלא כדי לשחק".