פעם בכמה זמן נוחת בישראל שחקן זר שאם לא היינו מסתבכים קצת בהגיית שמו, היינו בקלות יכולים להתבלבל ולחשוב שמדובר באיזה שחקן מקומי, עם חזות מעט יוצאת דופן. למכבי תל אביב היו כמה נציגים כאלה לאורך השנים, ולא מעט מהכוכבים הגדולים שלה אף עשו עלייה ארצה, התחתנו עם מקומיות או נטמעו כמעט באופן מלא במנטליות הישראלית. 

בזמן שבעונה הנוכחית ניצבת לפנינו מכבי תל אביב חדשה לגמרי, שהסמל היציב היחיד שלה הוא הקפטן דריק שארפ, משוועים האוהדים למישהו שיוכלו להתחבר אליו, מישהו שיצליח לגרום להם לאהוב את המועדון עוד יותר. אנתוני פארקר היה האחרון שזכה להיות סמל שכזה, אבל עכשיו הגיע תורו של אנדרו ויזנייבסקי. 

האוהדים של מכבי כבר החלו להתחבר אליו ובאופן לא מפתיע הוא מסתמן גם כמי שירכוש את לבם במהלך העונה. נעים הליכות, צנוע, חברמן, בעל לב ונשמה ובעיקר שמחת חיים גדולה, אלה בדיוק התכונות שמתארות את ויזנייבסקי.

החברים לקבוצה כבר התאהבו בו, הצוות המקצועי גם כן ובוודאי אם תשאלו את שמעון מזרחי, היו"ר הבלתי מעורער, תשמעו רק מילים טובות על הרכז. היו אף שאמרו כי אולי מדובר ביורש העתידי של דריק שארפ שיישאר בישראל לאורך שנים, אבל בינתיים ויזנייבסקי נהנה מהחיים כאן, מרגיש ישראלי לכל דבר, מתאהב כל יום מחדש במועדון ובעיקר רוצה להצעיד את מכבי להישגים.

ויזנייבסקי.
ויזנייבסקי. "חושב שמכבי תגיע רחוק" (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

בראיון ל-ONE מספר ויזנייבסקי על שלושת החודשים הראשונים בישראל, החיבור עם המועדון, התחביבים הגדולים שלו וגם מה משמעות הכדורסל עבורו בחיים. 

"אני מרגיש בישראל מאוד נוח", אמר הרכז בפתיחת הראיון ואף הסביר: "המשפחה שלי מרוצה כאן, הילדים בבית הספר ואני נהנה מהאווירה כאן. הייתי בהרבה מקומות באירופה, והיתה לי המון הצלחה בקריירה ואני מאוד מרוצה להיות כאן בישראל, עם האנשים כאן ובמיוחד עם האוהדים של מכבי". 

ויזנייבסקי (שרון קביליו)
ויזנייבסקי (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

לאחר הניצחון הגדול על הרומא, עליו חתום ויזנייבסקי עם השלשה המטורפת לפני הבאזר, ששלחה את המשחק להארכה, הציפיות מסביב עלו באופן טבעי. הרכז לא יוצא מגדרו ומסביר במה דברים אמורים: "מכבי תל אביב יכולה ללכת רחוק ככל שהיא רוצה. אני חושב שיש לנו שחקנים עם הרבה כישרון, אנחנו משחקים טוב ואם נמשיך ככה ונשתפר, אני חושב שנגיע רחוק". 

לכל שחקן יש את המשהו הקטן שמוביל אותו במהלך הקריירה. המכשף "דה וויז", כך הוא מכונה כבר לאורך שנים, יודע בדיוק מה המשהו הקטן שלו: "האחריות שלי היא לתת 120 אחוז אחוז כל ערב. אני תמיד נותן לאוהדים ולעצמי את ההתחייבות שאני יודע שעשיתי הכל בכדי שמכבי תנצח במשחק". 

ויזנייבסקי מקבל אהבה מהאוהדים. &
ויזנייבסקי מקבל אהבה מהאוהדים. &" (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בין אם הוא יהיה יורשו של שארפ או לא, בינתיים ויזנייבסקי כבר הספיק לגבש דעה מוצקת: "דריק הוא בחור נהדר, הוא אוהב את מכבי תל אביב ואת ישראל. אני לומד משחקן כמוהו הרבה, בעיקר את איך שהוא מקבל את התפקיד שלו בקבוצה בהבנה גדולה. אפילו השנה שהוא ככל הנראה לא ישחק הרבה, הוא יודע את זה ועדיין נשאר האוהד מספר אחד של מכבי. אם אנחנו צריכים אותו על המגרש הוא עולה ונותן את הכל". 

ולמרות שהחום והאנושות הם חלק בלתי נפרד ממנו, כשאנחנו שואלים אותו מה משמעות הכדורסל בחייו, הוא מיד מציג לנו צד נוסף, הצד המתחשב: "כדורסל זה המפלט שלי. זה כישרון שאלוהים נתן לי, לפעמים אני מגיע למשחק כדורסל ורואה איזה ילד או ילדה על כסא גלגלים ואני פשוט חושב לעצמי איך התברכתי שיש לי את האפשרות לעמוד על שתי רגליים ולשחק את המשחק שאני הכי אוהב בעולם". 

שארפ מתמתח ליד הרכז הנוסף של הקבוצה, &
ויזנייבסקי ושארפ. &" (בעז גורן) | צילום: מערכת ONE

לא שבעתם, רוצים עוד? כנסו לוידאו ותגלו את כל הסודות הגדולים של ויזנייבסקי כגון מי החבר הכי טוב שלו בקבוצה? מי הכי מצחיק אותו? איך הוא אוהב את החומוס שלו? מי השחקן הנערץ עליו ואיזה סרט ילדים הוא הכי אוהב? וגם מי מבין חברי הקבוצה הפריע במהלך הראיון וסיכן לנו את המצלמה. כל זאת ועוד, בפנים.