המאמן הלאומי, אריק שיבק, הגיע לישראל וערך הבוקר (שני) שיחה עם רוב שחקני הסגל המיועד של נבחרת הכדורסל של ישראל, בה הגדיר את המטרות לקראת אליפות אירופה שתתקיים בקיץ הקרוב בליטא. לאחר מכן העביר שיבק תדרוך לעיתונאים ובו שטח את תוכניות הנבחרת לקיץ הקרוב.

גל מקל, יובל נעימי, יוגב אוחיון, מורן רוט, טל בורשטיין, גיא פניני, דיוויד בלו, ליאור אליהו, משה מזרחי, עידו קוז'יקרו, יניב גרין, דגן יבזורי, אלישי כדיר, אורי קוקיה ורוברט רות'בארט הם ה-15 שהגיעו לשיחה עם המאמן. מהשיחה נעדרו כמובן כל הליגיונרים (יותם הלפרין, עומרי כספי, רביב לימונד ואפיק נסים).

השם החדש מבחינת המועמדים להיות בסגל הנבחרת הקיץ הוא שחקן הפנים היהודי של מכללת דייווידסון, ג'יי כהן (2.09 מ') אשר כיכב במדי הנבחרת האולימפית בקיץ שעבר.  בעונתו השניה במכללה, כהן רשם ממוצעים של 12.2 נקודות,6.2  ריבאונדים ו-1.5 חסימות ב-23 דקות למשחק. בקיץ האחרון היה כהן הכוכב הבלתי מעורער של נבחרת העתודה כשרשם 20 נקודות ו-8 ריבאונדים בממוצע למשחק באליפות אירופה דרג ב'. 

"לוגית ג'ייק כהן לא נחשב למתאזרח", אמר אריק שיבק והסביר: "כדי להיות בטוחים אנחנו מחכים לתשובה מפיב"א והוא בהחלט עוד שחקן שדן שמיר עוקב אחריו מתוקף תפקידו. דן שוחח איתו והתכתב איתו במיילים, עקבנו אחריו ואחרי ביצועיו בקולג'ים. הוא יכול להיות מסוג השחקנים שיהיו 13-14 בסגל המורחב".

אריק שיבק במסיבת העיתונאים (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אריק שיבק במסיבת העיתונאים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"ב-26 ביולי יתחילו האימונים. במהלכם יש שלושה חלקים של משחקי אימון. החלק ראשון הוא בקפריסין (5-7 ביולי), ויכול להיות ונשחק שם נגד איטליה. לאחר מכן יש לנו טורניר בהולנד ואנחנו משחקים נגד הולנד וגיאורגיה. אחרי זה אנחנו נשחק בגיאורגיה נגד הנבחרת המקומית למשחק חגיגי שהבטחנו שנגיע. לאחר מכן יתקיים פה טורניר בארץ עם נבחרת רוסיה ופולין", אמר המאמן.

שיבק הסביר: "באליפות עצמה אנחנו משחקים קודם שלושה משחקים יום אחרי יום נגד גרמניה, צרפת וסרביה. בשבת יש לנו יום חופשי ואחרי זה איטליה ולטביה. המטרה היא קודם כל להגיע ל-12 הראשונות ורק לאחר מכן נציב את המטרה הבאה.

שיבק מסמן את גובה הציפיות... (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שיבק מסמן את גובה הציפיות... (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בפיב"א צופים שזאת תהיה אליפות ארוכה ונתנו את האפשרות להגיע עם 14 שחקנים לרשום כל פעם 12 בטופס. יש לזה היבטים לכאן ולכאן וזאת תהיה החלטה של האיגוד כמה שחקנים יסעו לליטא. אנחנו נבחן את כל ההיבטים ונקבל על זה החלטה. אמרתי לשחקנים בכל מקרה שזה אופציה ועוד חודש וחצי נקבל החלטה ונודיע", הוסיף המאמן.

"אפיק נסים שלח לי DVD שלו ממשחקים ורוצה להגיע לנבחרת כמו גם דיוויד בלו שרוצה לשחק בנבחרת וזה אחד הבונוסים שיש לנו מהשנה שעברה. קבעתי עם יניב גרין שנדבר בסוף מאי כי אין שום טעם לדבר על הגעה שלו למשחקי הנבחרת עד שהוא או הרופאים שלו ייגידו שהוא מוכן לשחק כדורסל. עידו קוז'יקרו ומשה מזרחי הם לא מהשחקנים שמזמינים ואז מנפים וגם אמרתי את זה לשניהם. עדיין לא הגעתי להחלטה בנושא", התייחס המאמן לנושא הסגל.

שיבק. &"הזדמנות טובה לבדוק דברים&" (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שיבק במסיבת העיתונאים. כספי יגיע, מה עם יתר שחקני ה-NBA באירופה? (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE


 
לסיום אמר: "ביקשתי מכספי שיבדוק לי האם ישחקו או לא והכל מתנקז להאם תהיה שביתה בקיץ או לא. אם תהיה שביתה הכוכבים הגדולים יגיעו אבל אם לא תהיה שביתה אז הם כנראה לא יגיעו. בגרמניה יש ספונסר שהתנה את החסות שלו בכך שנוביצקי יגיע. אם אתם שואלים אותי גם הוא עצמו עוד לא החליט והגרמנים לא יודעים. אנחנו לא נבחרת שיכולה להרשות לעצמה להתקדם תוך כדי האליפות. אנחנו צריכים להגיע בשיא".