הפעם אין סוף רומנטי. הפועל ירושלים כמעט ועשתה זאת, כאשר צימקה פער של 20 נקודות במהלך הרבע השלישי, אבל מול מכבי תל אביב של העונה, ובסגל שחקנים חסר, זה לא הספיק והסתיים בניצחון צהוב, 77:87.

לאורך שלבים רבים במשחק, לא היה ניתן להניח שירושלים קבוצה פצועה וחבולה, ששלושה משחקניה המובילים נעדרים ממעמד הגמר. ההרכבים שקטש העלה, ובעיקר התמדתם של יוגב אוחיון ועמית שמחון בשני צידי המגרש, הפכו את ההתמודדות לצמודה במיוחד והותירה לא מעט מקום לאופטימיות אצל האדומים.

"עמית שמחון הוא שחקן נפלא", בחר ריץ' לפתוח את דבריו בפרגון לישראלי הצעיר שתרם 10 נקודות והמון מאמץ בצד ההגנתי, ופירט: "הוא צעיר ולומד, אבל הוא בהחלט שחקן טוב ויש לו הרבה אומץ, שזה דבר חשוב במשחק של גארד. אמרתי לו שהוא נתן משחק ענק והוא בהחלט הרוויח ביושר את הדקות שלו על הפרקט".

"אני בהחלט מותש", סיכם ג'ייסון ריץ' את השבוע הקשה שעבר על קבוצתו, ובעיקר עליו ועל חברו לקו האחורי, יוגב אוחיון. "היינו קצרים מאוד במשחקים האחרונים ושיחקנו קשה. אני חושב שעשינו עבודה טובה בהתחשב בנסיבות. אפילו באימונים נוצרו מצבים מוזרים, למשל שרנדל נאלץ לשחק בעמדה מספר שלוש", המשיך הגארד האמריקאי וטען: "אבל זה היה טוב, אני חושב שהתבגרנו כקבוצה במהלך השבוע הזה".

ריץ´:
ריץ´. "היינו מאוד קצרים" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בנוגע לשאלה מה הוביל ליכולת הטובה שהוצגה במחצית השנייה, לריץ' אין ממש ספקות. "הראינו שאנחנו יכולים לעמוד מול קבוצה חזקה. כמו שהמאמן אומר, אי אפשר לסמוך שהזריקות ייכנסו תמיד, אבל גם ביום הכי גרוע שלך אתה יכול להזיז את הרגליים כמו שצריך ולשמור טוב בהגנה", הסביר ריץ' וקבע: "ההגנה חייבת להיות בראש סדר העדיפויות. אני גאה בחבריי לקבוצה".

כעת, האדומים יוכלו להפנות את מלוא תשומת הלב והריכוז לעבר אולם היובל, שם יתארחו ביום שני הקרוב אצל מאמנם לשעבר, דן שמיר, שינסה לנצל את הביתיות ולהפתיע עם בני השרון במחזור הפתיחה של העונה. "המשחק בשני הרבה יותר חשוב מהמשחק מול מכבי, ברור", הבהיר ריץ' את סדר העדיפויות והדגיש: "אני לא ממעיט בערך ההישג של מכבי, אבל אין ספק שהתייחסנו לטורניר גם כאל חלק מההכנה לעונה וזו הייתה מטרה חשובה עבורנו".

אורי קוקיה הפצוע בקרסולו יקבל מחר זריקות ובהמשך יתברר אם יהיה כשיר ליטול חלק במשחק הליגה הראשון של קבוצתו, ביום שני מול בני השרון. יובל נעימי מחלים מוירוס בקיבה וצפוי לשוב לאימונים בימים הקרובים, כאשר לגבי וויל סולומון קיימת שאיפה להכשירו למשחק הקרוב, אך אין כוונה לסכנו ובמידת הצורך ישביתו אותו למשחק נוסף.

בירושלים לא מאוכזבים יותר מדי (משה חרמון)
בירושלים לא מאוכזבים יותר מדי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

לגבי אלו שלא יכלו לעלות לפרקט, לריץ' ברור כי לא יתקשו להשתלב ברוטציה כשיתואששו, כל אחד מפציעתו הוא. "האלמנטים שכל אחד מהשחקנים החסרים מביא עימו יהיו מאוד משמעותיים. הזריזות של וויל והבנת המשחק שלו, הניסיון שלו ברמות הגבוהות ביותר, אלו דברים שמשדרגים קבוצה. יובל הוא סקורר מטורף ששחקני הגנה מתקשים להתמודד איתו", סיפר האמריקני ושיגר מסר: "כששניהם יהיו כשירים, זה בהחלט ייתן לנו יתרון גדול על היריבות".