יניב גרין ורביב לימונד. השתחרר הלחץ (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
יניב גרין. בספק למשחק מול הספרדים (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

יומיים לפני המפגש מול ריאל מדריד בהיכל נוקיה במסגרת המחזור השני בשלב הטופ 16 ביורוליג, נכנסה הערב (שלישי) מכבי תל אביב לכוננות אחרונה לקראת המשחק, כאשר דריכות רבה מורגשת בקרב הצוות המקצועי וגם בקרב השחקנים עצמם, שיודעים כי מדובר במשחק של להיות או לחדול.

מי שלא ערך היום אימון עם חבריו והיה אחד מהשחקנים הבולטים מול סיינה הוא הסנטר, יניב גרין. אם הסנטר לא יערוך אימון מחר הוא לא צפוי לשחק ביום חמישי, אך מחר יעקבו אחריו בצוות המקצועי ויקבעו אם הוא כשיר להתאמן.

ריאל מדריד תנחת מחר בשעות הערב ולא תערוך כלל אימון בישראל לפני המשחק, מה שלא נהוג בדרך כלל. הספרדים כבר הכריזו במהלך כל השבוע כי יעשו הכל על מנת לנצח ולעשות צעד נוסף לקראת ראשות הבית גם בשלב הזה.

הפסד ביום חמישי עלול לסיים באופן לא-רשמי את העונה האירופית של הצהובים וגם במועדון יודעים זאת היטב ומבינים שלרדת מנוצחים זו אפשרות שכלל לא בא בחשבון בסיטואציה הנוכחית.

בעוד שסיינה וריאל מדריד ניצחו במחזור הראשון בשלב 16 האחרונות, מכבי חייבת ניצחון כדי להבטיח שהיא לא נשארת מאחור ובעיקר שומרתי על הבית שלה במשחקים המכריעים.

הצהובים הספיקו כבר להתאושש מעט מההפסדים האחרונים לברק נתניה ולסיינה וביום ראשון האחרון ניצחון בצורה משכנעת את סגניתם לתואר האליפות, מכבי חיפה, מה שהחזיר להם מעט את הביטחון העצמי ועשוי לשרת אותם גם במשחק ביום חמישי.

מכבי ת&"א. לא מעוניינים להפסיד בבית (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
מכבי ת&"א. לא מעוניינים להפסיד בבית (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

גם אוהדי הקבוצה מבינים את חשיבות המשחק מבחינת העונה האירופית של מכבי וביום חמישי הם מבטיחים עידוד מאסיבי ביציעים בנוקיה, עידוד שלא הורגש במלוא היכולת עד כה והשחקנים בונים על הקהל שידחוף אותם לכל אורך המשחק וילחיץ מעט את שחקני ריאל מדריד, שיודעים אף הם כי משחק בנוקיה הוא אף פעם לא משחק קל.

אך אם להסתמך על המפגשים בין מכבי לספרדיות העונה (הפסד כפול לקאחה לבוראל ויטוריה גם בבית וגם בחוץ), במכבי יודעים שזו משימה קשה מתמיד וכי עליהם להגיע מפוקסים מאוד למשחק ולמזער את הטעויות.

אוהדי מכבי ת&"א. מבטיחים מפגן מרשים בהיכל נוקיה (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מכבי ת&"א. מבטיחים מפגן מרשים בהיכל נוקיה (GettyImages) | צילום: מערכת ONE