אוהדי אשדוד. גם הגברים בליגת העל (צחי לייבוביץ')
אוהדי אשדוד. גם הגברים בליגת העל (צחי לייבוביץ') | צילום: מערכת ONE

בהמשך לפגישה שנערכה בין ראשי מכבי אשדוד וגורמים בכירים בהנהלת העיר, ליו"ר מנהלת ליגת העל, אבנר קופל, ויו"ר איגוד הכדורסל, שי שני, הוחלט כי הקבוצה תשחק בעונה הקרובה בליגת העל.

בהתאם לתקנוני האיגוד והמנהלת, הביעו ראשי אשדוד את רצונם, תוך מתן ביטחונות וערבויות כספיות ליכולתם הכלכלית לשחק בליגת העל. יתרה מכך, עליית הקבוצה לליגת העל הותנתה בהגדלת קיבולת האולם הקיים, בקשה שהתקבלה בהבנה ע"י בכירי העירייה.

עם הצטרפותה של אשדוד, יהיו בליגה 10 קבוצות אשר לכולן תקציב גבוה מ-4.5 מיליון ש"ח, שהוצב כתקציב המינימום לליגת העל לעונת המשחקים הקרובה.

למעשה, לרובן יהיה תקציב של למעלה מ-6 מיליון ש"ח, לראשונה בתולדות המנהלת. בנוסף לכך, 5 מקבוצות ליגת העל ישתתפו במפעלים האירופיים השונים, מה שיאפשר לקהל הצופים לראות מגוון גדול של קבוצות אירופיות.
 
במנהלת רואים בחיוב את ההליך של הגדלת תקציב המינימום והגדלת קיבולת האולמות כמו בגן-נר (שלבים סופיים), חיפה (נמצא בהליך של הגדלה ל-5000 מקומות), נתניה (הרחבה), בניית 'הארנה' בירושלים וכמובן אשדוד, שעלתה ותפעל לשיפור המתקן.

שי שני (קובי אליהו)
שי שני (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

יו"ר איגוד הכדורסל, שי שני התייחס להחלטה ואמר: "אני מאחל לאשדוד הצלחה יתרה בליגת העל. כעיר החמישית בגודלה בישראל, מן הראוי שתהיה לה קבוצה בליגה הבכירה, כפי שיש לה בכדורגל, בכדורסל הנשים ובהישגים המדהימים שמשיגה העיר בענף השחייה. אני שמח שעיריית אשדוד התחייבה שלא לפגוע בתשתיות ובקבוצות הנוער והילדים ואף להרחיב את פעילותן, זה מבחינתנו היה התנאי החשוב ביותר".

יו"ר המנהלת, אבנר קופל, הגיב גם הוא לעניין: "אנחנו מקבלים את העיר אשדוד בחיבוק גדול ואמיץ. צריך לתת להם את הזמן הדרוש להתארגנות והמנהלת תהיה סבלנית ותומכת בקבוצה. אנחנו מודים לראש העיר על החלטתו החשובה ומשוכנעים שתושבי העיר יהנו מכדורסל איכותי וטוב בעונה הבאה".

אבנר קופל. ינסה לעזור לחולון (אלעד ירקון)
אבנר קופל (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

ראש עיריית עפולה נדרש לשלם את חובות הקבוצה
אם לא די בעובדה כי הפועל עפולה לא תשחק בעונה הקרובה בליגת העל, בעקבות בעיות כלכליות, היום נודע כי במידה ובתוך 48 לא תשלם הקבוצה את חובותיה לשחקנים ולצוות המקצועי, יאלצו באיגוד הכדורסל לשלם את הכסף מהערבויות שעליהם חתום ראש עירית עפולה.

היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל העביר היום (רביעי) מכתב לראש עיריית עפולה, אבי אלקבץ', בו הוא נדרש לשלם את חובות הקבוצה, כפי שהתחייב בערבויות שחתם בבקרה התקציבית, לא יאוחר מ-48 שעות מרגע קבלת המכתב.

הספסל של עפולה (אלעד ירקון)
הספסל של עפולה (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

היועץ המשפטי הודיע לראש העיריה, כי אם בתוך 48 שעות החוב לא ישולם, תוגש תביעה מיידית לבית המשפט לחילוץ הערבויות עליהם חתום ראש העיר. כזכור, גם במהלך העונה נקלעה עפולה לבעיות כלכליות, כשלמספר אימונים אף לא הופיעו שחקני הקבוצה במחאה על הסחבת בתשלומי המשכורות. גם היום, חודשיים לאחר סיום העונה, לא שולם כל הכסף לצוות המקצועי ולשחקנים ועקב כך פנה היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל לראש העיר. 

מ.כ. הבקעה ויתרה על השתתפותה בליגת העל
בשיחה שהתקיימה בין יו"ר מ.כ. הבקעה, מוטי אמסלם, ליו"ר מנהלת ליגת העל, אבנר קופל, הודיע אמסלם על כך שקבוצתו מוותרת על זכותה להשתתף בליגת העל בעונה הקרובה ותשחק עונה נוספת בליגה הלאומית.