מכבי תל אביב אמנם טרם השלימה את הסגל שלה לעונה הבאה ומוסיפה לחפש שחקן לעמדת השוטינג גארד, אך בהנהלת הקבוצה ובצוות המקצועי עמלו רבות לאחרונה בכדי לתאם מחנות אימונים בחו"ל כחלק מההכנה לעונה הבאה. מחר (שלישי) הקבוצה תחל את אימוניה הרשמיים.

בעוד עשרה ימים תצא מכבי למחנות אימון בפולין וברוסיה ותיקח חלק בשני טורנירים שיסייעו לה לגבש את הקבוצה לקראת תחילת העונה בישראל ובאירופה. את הטורניר הראשון תערוך מכבי בפולין, שם תשתתפנה בין השאר אלופת ליטא וקבוצתו לשעבר של צ'אק אידסון, ריטאס וילנה, אלופת פולין פרוקום גדיניה וכן טורוב הפולנית.

כזכור, פרוקום הוגרלה ביחד עם מכבי תל אביב לאותו בית בשלב הבתים הראשון של היורוליג וקיימת אפשרות, כי שתי הקבוצות תיפגשנה עוד לפני תחילת העונה הרשמית. בחצי הגמר תפגוש מכבי את טורוב ולמחרת ייערך משחק הגמר וכן המשחק על המקום השלישי בטורניר.

עם סיום הטורניר בפולין ימריאו הצהובים לרוסיה, שם ייקחו חלק בטורניר המסורתי על שם קונדרשים ובלוב בסנט פטרבורג יחד עם קבוצות חזקות: צסק"א מוסקבה, אפס פילזן הטורקית וכן קבוצתו של צביקה שרף, סנט פטרבורג המקומית.

אידסון מול בוזיץ'. רבע מדהים למכבי (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
צ´אק אידסון. יפגוש את האקסית מווילנה (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

במהלך הטורניר צפויה מכבי לפגוש שניים משחקניה בעונה שעברה, אנדרו ויזנייבסקי שחתם באפס פילזן וסטפון לאזמה, שחבר לשרף בפטרבורג. בחצי הגמר תפגוש מכבי את צסק"א מוסקבה ולמחרת ייערכו משחקי הגמר והמקום השלישי.

במהלך השבוע האחרון ערכה מכבי תל אביב אימוני רשות עבור הזרים שנחתו בארץ וביניהם צ'אק אידסון, ריצ'ארד הנדריקס, ג'ף פוט ודורון פרקינס, שאליהם הצטרפו גם הקפטן דרק שארפ ואלישי כדיר ששוחרר מסגל הנבחרת בקמפיין המוקדמות האחרון בעקבות פציעה.

צביקה שרף (הילה אביגל) (צילום: מערכת ONE)
צביקה שרף (הילה אביגל) | צילום: מערכת ONE

הקבוצה תחל את אימוניה הרשמיים כאשר מצבת הישראלים כוללת את טל בורשטיין, גיא פניני, ליאור אליהו, יניב גרין ודיוויד בלות'נטאל. גם הרכש הטרי ג'רמי פארגו יחבור לקבוצה. סופוקליס שחורציאניטיס, שסיים את דרכו עם נבחרת יוון באליפות העולם והמאמן דיוויד בלאט אמורים לנחות בקרוב. אימון הפתיחה המסורתי והחגיגי בשיתוף האוהדים ייערך רק לאחר שבלאט ישוב ארצה.

מטען כבד בנתב"ג (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
שחורציאניטיס (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מלבד הקבוצה הבוגרת, גם מחלקות הנוער קיבלו חיזוק לקראת העונה הבאה. שחקן העבר, מוטי ארואסטי, הצטרף לסגל המאמנים של מחלקת הנוער ויעבוד בעיקר עם רכזי הקבוצות הצעירות.

ארואסטי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ארואסטי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE