שמעון מזרחי.
שמעון מזרחי. "יש עומס על כולם" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

רגע לפני שמכבי תל אביב מסיימת את שלב הבתים הראשון ביורוליג וממשיכה לטופ-16, היו"ר שמעון מזרחי עלה לשידור בתוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE.

את התוכנית ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), רדיו גלי ישראל (102.5FM, 89.3FM ו-106.5FM) וכן בתחנת רדיו קול הים האדום.

מזרחי, שכבר ראה הכל בקריירה הענפה שלו, דיבר על עומס המשחקים, שחקני הקבוצה ואפילו על האיום לסגור את ערוץ 10.

איך מתכוננים למשחק שהוא חסר חשיבות?
"זה נכון שהמשחק בינינו לשרלרואה אינו קובע כלום. אנחנו משתדלים לנצח בכל משחק, למרות שליאור אליהו לא ישחק. גם להעפיל לשלב הבא מהמקום השני זה מכובד. בכל מקרה אנחנו באים כמו בכל משחק רק לנצח".

"זה ברור לגמרי שנקבל קבוצה מהדרג הראשון, צסק"א מוסקבה או ברצלונה למשל. היתרון בלקבל קבוצה שכזו זה שאם נעפיל לשלב הבא לא נוכל לפגוש את אותה אחת. בכל מקרה אנחנו עוקבים אחרי מה שקורה בבית שלנו ומי תעלה בין פרטיזן בלגרד לבין ארמני מילאנו".

איך מכבי מסתדרת עם שלושת המפעלים?
"בוודאי שיש עומס על השחקנים והצוות המקצועי. לא היתה לנו ברירה בעונה הזו. אנחנו נערכים לתת לשחקנים את מירב התנאים והנוחות".

שמעון מזרחי (משה חרמון)
שמעון מזרחי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מכעיס אתכם שמתעסקים בעניין העייפות ובכך שקשה למכבי לשחק בשלוש ליגות?
"ששחקן אומר שהוא מעדיף לשחק בשתי ליגות זה בסדר, זו העדפה שלו. אם הוא היה משחק ב-NBA? שם יש יותר משחקים. נקווה שבעונות הבאות העומס הזה לא יהיה גדול כל כך. נהיה בשתי ליגות בעוד שנה, לא יודע איזה. תלוי רבות במה יהיה בליגה המקומית פה".

בלאט (ONE)
בלאט (ONE) | צילום: מערכת ONE

"הייתי רוצה ליגה ישראלית שהתואר בה ייקבע בדרך יושר ולא דרך פיינל פור. אני חושב שהחוק הרוסי היה הדבר הכי טוב עבור ישראלים. בעקבות שינוי החוקה, השחקן הישראלי נפגע. אם בעונה הבאה יוסיפו משחקים ביורוליג, נדע להיערך בהתאם".

האם אתה חושב שאליהו ראוי ובשל ל-NBA?
"בשביל להשתפר, ליאור צריך לתת יותר דגש בהגנה".

אליהו מטביע (יניב גונן)
אליהו מטביע (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

אם ערוץ 10 ייסגר בינואר, יש למכבי אופציות נוספות בנוגע לשידור?
"אני מקווה שהערוץ לא ייסגר. אסור שערוץ כזה ייסגר. חבל שעשרות עובדים יפוטרו. אם הערוץ ייסגר תהיה לנו פלטפורמת שידור".