ישראל מול גאורגיה. עוד הפסד (איגוד הכדורסל) (ONE) (צילום: מערכת ONE)
ישראל מול גאורגיה. עוד הפסד (איגוד הכדורסל) (ONE) | צילום: מערכת ONE

מה יהיה הלאה? בפעם החמישית במהלך ההכנה לאליפות אירופה רשמה נבחרת ישראל הפסד 97:91 לנבחרת גאורגיה ותשוב לארץ עם שני ניצחונות בלבד על פולין וגאורגיה, במשחק הקודם שנערך בהולנד. נבחרת סרביה, יריבתנו באליפות, הפסידה לקרואטיה 83:71 בטורניר לונדון.
 

המאמן הלאומי אמנם נאלץ להסתדר ללא שחקן חשוב מאוד בסגל שלו, עמרי כספי, אך גם זה לא מסביר את העובדה שהנבחרת לא מצליחה לנצח ולצבור ביטחון לקראת הקמפיין הקרוב. עם שובה ארצה תבחן הנבחרת את מצבו של כספי בתקווה שירגיש טוב יותר ויחזור לסגל.

במהלך השבוע הבא תקיים הנבחרת טורניר הכנה אחרון בישראל בו ייקחו חלק גם נבחרתו של המאמן הישראלי, דיוויד בלאט - נבחרת רוסיה וכן נבחרת פולין אותה הנבחרת כבר ניצחה בטורניר ההכנה שנערך בקפריסין לפני פחות משבועיים.

מלבד העיסוק בכספי כאב ראש נוסף מצפה לשיבק בישראל, כאשר יצטרך להחליט מי מבין הגארדים בסגל לא ימשיך לאליפות אירופה וייאלץ להפרד מהנבחרת כבר בשלב הזה. יש לציין כי במידה וכספי יחזור ינופה שחקן נוסף מהסגל היות ולאליפות עצמה תצא ישראל עם 12 שחקנים בלבד.

לרבע הראשון העלה שיבק את ליאור אליהו, גיא פניני, גל מקל, טל בורשטיין ויניב גרין והכחולים לבנים נכנסו למשחק היטב ואף הצליחה לסיים אותו ביתרון 25:24 כאשר הקלעים הבולטים היו בורשטיין ופניני. 2 דקות לסוף המשיכה הנבחרת עם הנדנדה כאשר הצליחה להשוות ל-43:43 אך למחצית ירדה בפיגור, 45:43 לגיאורגים.

בורשטיין מול גאורגיה (איגוד הכדורסל) (ONE) (צילום: מערכת ONE)
בורשטיין מול גאורגיה (איגוד הכדורסל) (ONE) | צילום: מערכת ONE

ברבע השלישי המשיכו הגיאורגים להטריד את הנבחרת של שיבק כאשר גיא פניני מוביל את חבריו עם קליעה מצויינת, אך בסיום הרבע שוב פיגרה הנבחרת 69:66 לגיאורגים. ברבע הרביעי ניסתה ישראל לפתוח פער אך יכולת טובה של הגיאורגים הרסה לה את התוכניות ובסיום היתה זו המארחת שיצאה עם ידה על העליונה וניצחה 97:91.

קלעו לישראל: גיא פניני - 26, ליאור אליהו, דייויד בלו וטל בורשטיין - 14 נקודות כל אחד, גל מקל - 10, יניב גרין - 6, יובל נעימי - 3, אלישי כדיר - 3 ויוגב אוחיון - 1.

מאמן נבחרת ישראל, אריק שיבק אמר לאחר המשחק: "היו לנו דקות טובות נגד נבחרת מצוינת עם שחקן NBA מצוין. בהחלט מורגש חסרונם של השחקנים אשר לא היו איתנו היום במשחק, גאורגיה היא נבחרת חזקה, אתלטית המשחקת עם הרבה כוח ואנחנו מצידנו נלחמנו ולא נתנו להם לברוח".