מכבי ראשל"צ מחפשת חיזוק לאור היכולת המאכזבת שמפגינים חניכיו של אפי בירנבוים במשחקי ההכנה ומי שחתם הלילה בקבוצה הוא הסווינגמן האמריקני, דווין מיצ'ל, שהרשים בעונה שעברה כששיחק במדי הפועל חולון.

על מועמדותו של מיצ'ל פורסם לראשונה ב-ONE. מיצ'ל (1.94 ,28) נחשב לשחקן פיזי מאוד ולאתלט נדיר שמתבסס על צעד ראשון קטלני, עליה חזקה מהמקום, חדירה לסל ומשחק אחד על אחד. בצד ההגנתי של המגרש, מיצ'ל נחשב לשחקן הגנה ולריבאונדר מצוין היודע לנצל את המהירות ומוטת הידיים שלו ומסוגל לשמור על גארדים ופורוורדים.

את קריירת המכללות שלו החל מיצ'ל במדי מכללת אובורן אך לאחר שלא זכה לקבל דקות רבות עבר למכללת לואיזיאנה-לאפייט הצנועה. בשנת 2004-2005 העפיל מיצ'ל עם המכללה לטורניר ה-NCAA היוקרתי.

בשנתו האחרונה במכללה, נבחר מיצ'ל לחמישיה הראשונה של איזור ה-סאן-בלט כשהוא רושם ממוצעים מרשימים של 16.6 נקודות, 7.9 כדורים חוזרים ו-4.1 אסיסטים ב-36.7 דקות למשחק.

בעונת 2006-2007, לאחר סיום קריירת המכללות,  נדד מיצ'ל לצרפת שם שיחק במדי ראסינג פאריס כשהוא רושם ממוצעים של 11.1 נקודות, 4.3 כ"ח, 2.1 אסיסטים ו-1.8 חטיפות למשחק ב-30.4 דקות.

בירנבוים והסגל:
בירנבוים והסגל: "צריך לעשות קפיצה" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

את עונת 2007-2008 העביר מיצ'ל במדי איווה אנרג'י מליגת הפיתוח והיה אחד מהשחקנים הבולטים בליגה כשהוא רושם ממוצעים של 20.4 נקודות, 6.4 כדורים חוזרים, 3.2 אסיסטים ו-1.6 חטיפות ב-37.3 דקות למשחק ואף נבחר למשחק האול-סטאר של הליגה.

דווין מיצ´ל. (תומר גבאי)
דווין מיצ´ל. (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

בחודש פברואר 2008 רכשה אותו אלופת גרמניה, באמברג, במדיה סיים את העונה עם ממוצעים של 10.7 נקודות, 3.6 כדורים חוזרים ו-2.3 אסיסטים. בקיץ 2008 חתם מיצ'ל על חוזה בלוס אנג'לס לייקרס לאחר שלכד את עינו של המנכ"ל מיץ' קופצ'ק, אך שוחרר באוקטובר עוד לפני שהעונה התחילה. השחקן הצטרף לליגת הפיתוח לקבוצת הבת של הלייקרס, לוס אנג'לס דיפנדרס והעמיד במדיה ממוצעים של 18.6 נקודות, 6.9 כדורים חוזרים, 4.3 אסיסטים ו-1.6 חטיפות, ב-39.4 דקות למשחק.בקיץ שעבר ניסה את מזלו בממפיס גריזליס ובפורטלנד טרייל-בלייזרס אך ללא הועיל והצטרף בסופו של דבר להפועל חולון.

חולון חוגגת (דרור עינב)
חולון חוגגת (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

גם באולם הפחים הראה מיצ'ל יכולת מצוינת ורשם ממוצעים של 16.9 נקודות,4.5 ריבאונדים ושלושה אסיסטים למשחק אך פציעה בברך באמצע העונה והחלפתו של עמיר עוזי במיקי דורסמן פגעו במעמדו ובסופו של דבר הוא נטש את הארץ לפני סיום
העונה הסדירה.

דורסמן. לא הסתדר עם מיטצ´ל (עמית מצפה)
דורסמן. לא הסתדר עם מיטצ´ל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ראשון פתחה עונה. בירנבוים: "נתוני הפתיחה קשים מבעבר"
הבוקר ערכה הקבוצה את מסיבת העיתונאים לקראת העונה הקרובה. מסיבת העיתונאים נערכה בלשכת ראש העיר ובה נכחו כל שחקני הקבוצה והצוות המקצועי. ראש עיריית ראשל"צ, דוב צור: "אנחנו גאים במהלך הזה של הצערת הקבוצה ובניית הסגל על שחקנים צעירים ישראלים. אנחנו משוכנעים שמתוך הסתכלות על קבוצות אחרות ועל ההסטוריה,למכבי ראשון יש עתיד גדול. העובדה שאפי פה לא לתקופה קצרה מעידה על הרצון המשותף ללכת ביחד".

דב צור: &
דב צור: &" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

צור הוסיף: "ראשון היא עיר שטוב לגור בה אבל לא בדיוק עיר של עסקים. לא כולם חובבי ספורט ויש כלה שרוצים לתרום לרווחה ולמוסדות דת. אין לי ספק שמעסיקים חדשים שייצטרפו לראשון אנחנו נמצא ספונסר בעתיד ואנחנו לא מוכרים את עצמנו בזול".

הכתומים של ראשל&
הכתומים של ראשל&"צ פותחים את 10/11 (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

המאמן הכתום שמתחיל את עונתו השניה, אפי בירנבוים: "מעגל ההמשכיות היה צריך להיות קצת יותר גדול אבל מחפשים את הספונסר אז נשאר מי שיכול. הלכנו על קו של צעירים בינתיים אנחנו משלמים שכר לימוד. אנחנו ננסה להשתדרג גם מבחינת הסגל וגם כמובן הקבוצה צריכה להישתפר. אם אנחנו רוצים לחיות בליגה הזאת אנחנו נצטרך לעשות קפיצה כי זאת ליגה מאוד רצינית ושמתחזקת כל הזמן".

אפי (יניב גונן)
בירנבוים: &" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"נתוני הפתיחה השנה קשים יותר מבעבר" אמר אפי וסיכם. "המטרה שלי היא להתחזק ולעמוד בכבוד מול כל קבוצה בליגה. זאת ליגה של עשר קבוצות ונצטרך לענות על זה בהתאם".

משה קליסקי (יניב גונן)
קליסקי: &" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

יו"ר ראשל"צ, משה קליסקי, נעל את מסיבת העיתונאים: "בסופו של דבר אנחנו משקיעים בנוער כדי להוציא אזרחים טובים יותר למדינת ישראל אם הצלחנו להוציא גם כדורסלנים אז זה רק הבונוס. בעתיד אני יכול להבטיח שמחלקת הנוער תייצר שחקני ליגת על לגטימיים