כשהיא לא בתקופה הכי טובה שלה העונה תארח הערב (ראשון, 20:45) מכבי תל אביב את היריבה המושבעת, הפועל ירושלים, למשחק במסגרת ליגת העל בו ינסו האדומים מהבירה לצאת לראשונה מזה זמן רב עם ידם על העליונה.

במכבי תל אביב מאוד לא אהבו לראות את היכולת של השחקנים בהפסד ללוטומטיקה רומא ביום חמישי האחרון וביקשו מהם להגיע חדורי מוטיבציה ומרוכזים לקראת המשחק מול ירושלים, משחק אשר חשיבותו עבור הנהלת מכבי ידוע וברור לכל.

למרות היכולת המדשדשת היכל נוקיה צפוי להיות מלא כמעט לחלוטין הערב כאשר גם מירושלים צפויה להגיע כמות יפה של אוהדים שתתפלל להפתעה גדולה בנוקיה, בעיקר בשל ארבעת המשחקים האחרונים של הצהובים.

באימון המסכם של הקבוצה אמש הוכיח הפורוורד הסרבי, מילאן מצ'באן, שיש עתיד למכבי תל אביב וכי יש מי שיסייע לקבוצה בקליעה מעבר לקשת השלוש. הסרבי ערך אימון עם עוזר המאמן, אבי אבן, ובחן היטב את יכולות הקליעה שלו כשהוא צולף שלשה אחרי שלשה.

צפו במצ'באן צולף מעבר לקשת באימון המסכם

פניני. "שמעתי שהם בנו קבוצה יפה" (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
פניני והנדריקס באימון. הצגה הערב? (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

פורוורד הקבוצה, ריצ'ארד הנדריקס, יודע כי עליו ועל חבריו לקבוצה להחזיר לעצמם את יכולת ההרתעה דווקא מול היריבה הגדולה ואף סיפר על ההכנות לפני המשחק: "המשחק הזה מול הפועל ירושלים חשוב מאוד עבורנו ואנחנו רוצים להגיע אליו חזקים ולצאת ממנו מחוזקים, בעיקר אחרי ההפסד לרומא. אנחנו מקווים לתת תצוגת כדורסל יפה לקהל שלנו ולחזור למסלול הניצחונות".

על התחושות של השחקנים בתקופה האחרונה אמר הנדריקס: "אני חושב שלמרות ההפסדים לאחרונה יש לנו עדיין את אותו הרעב שהיה לנו כמו ביתר העונה, אמנם נפלנו מול רומא אבל אנחנו נמשיך להיאבק בכל משחק כאילו זה המשחק הכי חשוב של העונה ונעשה את זה גם מול ירושלים בנוקיה. המשחק הבא הוא תמיד המשחק הכי חשוב וככה אנחנו מתייחסים לזה, בין אם זה משחק בליגה או משחק באירופה".

לקראת המשחק הערב הנדריקס דווקא אופטימי שיצליחו לעשות את השינוי וישיבו את האנרגיות שקצת אבדו: "אנחנו מקווים שהערב נשחק את המשחק הטוב שלנו ונחזור לדרך המלך, נתקן את הטעויות מהמשחקים האחרונים, זה יהיה ערב גדול שבו נוכל להביא לידי ביטוי חלק מהדברים שאנחנו צריכים ונוכל גם לבחון את השינויים שעשינו".

עוד אמר: "בפעם הראשונה שפגשנו את רומא העונה שיחקנו מצוין אבל במשחק החוץ מולם היה לנו ערב קשה מאוד, זה היה לא צפוי אבל דברים כאלה קורים ואנחנו נצטרך לבחון את האיכותיות שלנו כקבוצה בהמשך וגם הערב מול ירושלים ואני מקווה שנעשה זאת. אנחנו יכולים לחזור לכושר שלנו מלפני כמה שבועות, אין שום סיבה שלא, אנחנו יודעים מה אנחנו מסוגלים לעשות, יש לנו ביטחון עצמי גבוה מאוד ואנחנו יודעים מה אנחנו שווים, יש לנו תשוקה".

ריצ´ארד הנדריקס: &" (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ריצ´ארד הנדריקס: &" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

הפורוורד התייחס גם לאנרגיה של השחקנים לאחרונה: "דיברנו על כך שלא היתה אנרגיה גדולה כל כך במשחקים האחרונים אבל היא תחזור, היא היתה שם כל העונה והיא לא נעלמה פשוט, היא עדיין כאן. אנחנו נעלה לשחק גם במשחקים הבאים עם אותה אינטנסיביות ויכולת טובה בהגנה ונחזור לעצמנו מהר מאוד".