ליאור ליובין ושחקניו קיבלו אמש (שלישי) שיעור מקבוצה לא פחות צעירה ולא יותר מוכשרת ממנה, שהראתה איך משחקים במסגרת אירופית כמו היורוליג. הקבוצה המריאה הבוקר לסרביה לקראת הגומלין ביום שישי, כשהמטרה היא למחוק את פער 13 הנקודות מההפסד אמש.

האלופה הישראלית קיוותה לפתוח את העונה עם ניצחון היסטורי במוקדמות המפעל היוקרתי ביבשת, אך בסופו של דבר לא היתה יכולה לסרבים המאומנים והמוכשרים, שהצליחו לנצח במשחק 84:97 והשאירו את משחק הגומלין בוורשאץ' כנראה לפרוטוקול בלבד. 

רבע אחרון מדהים של האורחים, במהלכו קלעו 30 נקודות לעומת 12 בלבד של הגלבוע, השאיר את 6,000 הקיבוצניקים והמושבניקים שעשו את כל הדרך הארוכה מהצפון עם טעם של אכזבה ופספוס.

תחושת הפספוס רק מתעצמת כשמסתכלים על סיפור המשחק. אחרי פתיחה מזוויעה למשחק ופיגור דו ספרתי כבר בתחילתו של הרבע הראשון, הצליחו חניכיו של ליובין להפוך את המומנטום וכבר הובילו בשמונה נקודות הפרש בשלהי הרבע השלישי.

לרבע האחרון הם עלו ביתרון שש נקודות, אלא שעשר הדקות האחרונות של המשחק היו במעמד צד אחד. ההגנה של הגלבוע התפרקה לחלוטין, ההתקפה נראתה מבולבלת וכעת נותר לאלופים רק לנסות ולהשיב את הכבוד עם ניצחון חוץ בסרביה. לאחר המשחק נסעה הקבוצה למלון כפר המכביה בר"ג וב-4:00 לפנות בוקר כבר המריאה לבלגרד לקראת הגומלין שייערך ביום שישי.

המצטיין בשורות הגלבוע ונקודת האור הגדולה ביותר בקבוצה של ליובין, טיילר ווילקרסון, שקלע 20 נקודות, הוסיף חמישה ריבאונדים וחסימה אחת מהדהת על מילאן מאצ'בן הנהדר, היה מאוכזב מהתוצאה ואמר ל-ONE: "זאת הפעם הראשונה שאני משחק עם הקבוצה משחק שלם והרגשתי טוב על המגרש, אבל חבל שלא הצלחנו לנצל את הדקות הטובות שלנו ברבע השלישי כדי לנצח. היה לנו את זה די בידיים".

ווילקרסון. מקווה לתת פייט בגומלין (משה חרמון)
ווילקרסון. מקווה לתת פייט בגומלין (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"הקבוצה רק עכשיו מתחילה להתחבר ואני בטוח שזה לא הפער האמיתי בין הקבוצות. ורשאץ' קבוצה טובה מאוד שנראית מחוברת ומאומנת", הוסיף ווילקרסון. "מאצ'בן שחקן מוכשר מאוד ובאמת קשה לעצור אותו, אבל בגומלין אני בטוח שנשמור אותו טוב יותר. אסור להגנה שלנו להתפרק שוב".

הפורוורד גור פורת הוסיף: "אני מרגיש פספוס גדול. אני באמת חושב שהיינו יכולים לנצח. אנחנו יוצאים למשחק קשה מאוד בסרביה, אבל באופן אישי אני לא חושב שהשד נורא כל כך. נבוא לגומלין וניתן את הכל. אפשר לעשות את זה למרות שהפסדנו ב-13 נקודות הפרש".

מצ´באן וגורדון (משה חרמון)
מצ´באן. (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"מבחינה הגנתית אסור לנו לקבל 100 נקודות במשחק ואנחנו חייבים לשפר את זה. אני מאמין שכל השחקנים מבינים את זה וכולם יבואו הרבה יותר נחושים הגנתית למשחק הבא. אין לנו יותר מדי מה לשנות מבחינה טקטית", הוא טען.

"כל העניין הוא להיות אגרסיבים יותר. אלו דברים שלא צריך להתאמן עליהם, הם הדברים הכי בסיסיים במשחק כדורסל ואני מאמין שאנחנו יכולים להיות הרבה יותר אגרסיביים", העריך פורת. "קודם כל נגיע למשחק וננצח בו. אנחנו חושבים על ניצחון ולא על הפרש".

גור פורת במהלך המשחק. &
גור פורת במהלך המשחק. &"אסור לקבל 100 נקודות&" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"יש פה קבוצה מספיק מוכשרת וצריך לבוא ולעשות את זה. לא תהיה הזדמנות אחרת", הוסיף הפורוורד, שהיה גם מופתע מהקהל: "היתה אווירה מדהימה. אני בטוח שכל החברים שלי לקבוצה הופתעו לטובה מהתמיכה של הקהל ורק נשאר לנו להגיד להם תודה".

ג'ק מקלינטון, שקלע 18 נקודות והראה את הידית שלו מחוץ לקשת (ארבע שלשות) סיכם: “זו הפעם הראשונה שאנחנו ממש משחקים ביחד. זה עדיין מוקדם ויש לסרבים קבוצה טובה מאוד. מצ'באן שחקן מצויין ובינתיים אנחנו צריכים ללמוד מהם. ההבדל בין הקבוצות הוא לא של 13 נקודות. יש לנו דברים שלהם אין. נצטרך לשים את המשחק הזה מאחורינו ולשחק טוב יותר שם".