ביום שני הקרוב יצא לדרך המחזור השלישי בליגת העל לנשים שיהיה יוצא דופן במיוחד - המשחק המרכזי יהיה 'המשחק הורוד' וישוחק למען הגברת המודעות לסרטן השד. חודש אוקטובר הוא חודש המודעות לסרטן השד והאירוע שיערך באולם אורנים ברמת השרון יהווה את אקורד הסיום של חודש מלא פעילויות. למשחק עצמו, בו תארח הדאבליסטית רמת השרון את אליצור נתניה צפויות להגיע לא מעט נשים שעברו את המחלה וגם כאלה המתמודדות איתה באופן יומיומי.
 
שתים מהנשים הללו, נפגשו השבוע לשיחה עם שלוש שחקניות רמת השרון, תמר מעוז, מירב דורי ואיילת כהן, לשיחה על המחלה, על ההתמודדות, על הכדורסל ועל הדמיון בין הנשים השונות. 

סיגל ארד שמתמודדת עם סרטן שד גורתי סיפרה על הדמיון בין נשים החולות במחלה לשחקניות הכדורסל: "לנשים יש המון כוח, המון שיתוף, הן מבינות אחת את השניה אם זה במשחקים שלכן על המגרש ואנחנו בצד שלנו".

סיגל, שלאחרונה אף הציגה תערוכת צילומים משלה הוסיפרה ואמרה לבנות: "יש מטרה אחת לכולנו תמיד, לא לשקוע, לצוף, לנצח, יש לכולנו מוטיבציה כל אחת במגרש שלה אבל לכל הנשי יש המון עוצמה".

דורי, מעוז ואיילת כהן. מוכנות לסדרה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
המפגש המרגש בין השחקניות לנשים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מיכל מלמד כהן שמתמודדת מזה ארבע שנים עם המחלה אמרה: "מבחינתי המשחק הזה והמפגש הוא מיקרו של החיים שלנו. החיים שלנו מורכבים מהמון משחקים, בין היתר מבריאות, אתה יכול לפעמים לשלוט בו כמו במשחק ולפעמים גם לא, במקרה שלנו זה אולי קצת לא אבל עדיין יש לנו יכולת לנסות ולשלוט באיך אנחנו חיים עם המחלה. כמו שלכן יש את המטרה לנצח ואולי להניף איזה גביע אז אצלנו זה אולי קצת יותר קטן, אצלנו לקום בבוקר ולחייך זה הגביע שלנו".
 
שחקנית רמת השרון, תמר מעוז, סיפרה אף היא: "היה לי מאוד חשוב להשתתף באירוע הזה ולעלות את המודעות דבר ראשון לבדיקות התקופתיות ודבר שני שיש סרטן שד ושחלות שהוא גנטי ונורא חשוב להיות מודעים לזה. עד שחזרה הבדיקה שלי, שלושה חודשים לא יכולתי לנשום".

מירב דורי ואיילת כהן במהלך המפגש (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
מירב דורי ואיילת כהן במהלך המפגש (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מירב דורי סיכמה: "זה מכניס את הכל לפרופורציות, המלחמה שלכן הרבה יותר גדולה, אנחנו יכולות רק לחזק אתכן, בעזרת המשחק והרצון לנצח, אולי נצליח להעלות את המודעות. החיבור הזה מכניס לפרופורציות שמה שחשוב זה קודם כל הבריאות".