איזה מזל שיש ליגת כדורסל בישראל. מכבי ת"א הגיעה הערב (ראשון) לאשקלון במטרה להתאושש מהתבוסה בוויטוריה בפתיחת משחקי היורוליג ועשתה זאת עם ניצחון 87:104.

הצהובים לא הרשימו במהלך המשחק, אך היה להם את סופוקליס שחורציאניטיס שקלע 24 נקודות באחוזים מרשימים, כאשר הגנת אשקלון לא הצליחה להתמודד איתו. גם דורון פרקינס נתן משחק טוב עם 20 נקודות, אך הרמה שהציגו חניכיו של בלאט לא תאפשר לו להיות רגוע לקראת המשחק מול ז'לגיריס בהיכל ביום חמישי.

דייויד בלאט, סיכם: "התחלנו את המשחק מצויין, התחלנו את הרבע הראשון בצורה נכונה והשתלטנו על המשחק. למעט דקה או שתיים ברבע השלישי כאשר ההפרש ירד בגלל כמה מהלכים טובים של אשקלון, אנחנו היינו בשליטה כל המשחק. לא קל לשחק משחק חוץ אחרי החזרה מוויטוריה וכשיש לנו רק אימון אחד. שיחקנו התקפה נכונה ונקודתית ואילולא כמה איבודים לא טובים אז המשחק היה עוד יותר קל, אבל טוב שיש קבוצות טובות בליגה, אם אשקלון תשחק ככה היא תשיג הרבה ניצחונות"

על "בייבי שאק" אמר בלאט: "אין ספק שלסופו יש יתרון איכותי בליגה וראינו את זה בכל המשחקים עד כה, למכבי היה חסר שחקן כזה בצבע בשנה שעברה וזה פגע בה בליגה בסופו של דבר ובטח באירופה, אנחנו יודעים מה סופו יודע לעשות באירופה, הוא היה בפיינל פור בשנתיים האחרונות ברציפות והיה פקטור משמעותי לכן המשחק מול קאחה הוא לא משקף".

בלאט עם שחורציאניטיס, המאמן מפרגן (יניב גונן)
בלאט עם שחורציאניטיס, המאמן מפרגן (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

עוד הוסיף המאמן: "סופו ביצע מול אשקלון את מה שהוא צריך לעשות. אני נותן לשופטים קרדיט אבל מטרידה כמות העבירות ששורקים לו בגלל המימדים שלו. הרבה פעמים הוא נענש על דברים שהם פאולים לעין ולא פאולים אמיתיים. יש הרבה שופטים שהראו ידע בנושא ונתנו לשחקנים כמו סופו להשתמש בגודל שלהם בצורה חוקית ולפעמים זה לא, סופו משחק כל כך נקי וזה חבל שהוא נענש בגלל המימדים שלו".

שחקנה של מכבי, צ'אק אידסון: "אני חושב שהביטחון חזר כרגע, שיחקנו טוב וזה היה טוב לנו לחזור למגרש ולהתגבר על מה שהיה עם ככה. אנחנו עכשיו מחכים לז'לגיריס זו קבוצה טובה ומשחק חשוב שמצפה לנו בהיכל, אני חושב שפתחנו טוב את המשחק מבחינה הגנתית אבל אנחנו צריכים לעשות את הדברים האלה לאורך 40 דקות".

אידסון מול תומאס, הערב. &
אידסון מול תומאס, הערב. &" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בית הלחמי: "עשינו כל מה שאנחנו יכולים"
מנגד, מאמן אשקלון, אריאל בית הלחמי, סיכם: "אני לא שבע רצון מהקבוצה אבל אני חושב שנתנו משחק טוב ועשינו כל מה שאנחנו יכולים, השחקנים נתנו את הלב על המגרש ועברנו את חמש הדקות הראשונות של הרבע הראשון, כאשר מכבי מתחילת העונה ניסתה להפחיד את כולם ואחרי חמש דקות המשחקים מולה נגמרו. עשינו זאת בצורה יפה, היינו בתוך המשחק ברוב השלבים, היו חסרים לנו דברים קטנים, החטאנו המון ליי-אפים, קיבלנו הרבה כדורים שבגלל הלחץ שיחקנו מהר מדי והכדור ברח, אך בסופו של דבר נפלנו בריבאונד הגנה. נתנו הופעה מכובדת ואנחנו מסתכלים קדימה עם הרבה תקווה".

"ידענו שלא תהיה לנו עונה קלה, מצפים לנו משחקים לא קלים, אנחנו עם שני הפסדים אבל אנחנו מקווים לשנות את זה כבר בשבוע הבא, ההתחלה הזו יכולה להתפתח הנה או הנה", הוסיף בית הלחמי.

בית הלחמי (יניב גונן)
בית הלחמי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

גארד הקבוצה הדרומית, טים פיקט: "לא סיימנו את המשחק כמו שרצינו, מכבי היא קבוצה טובה והדבר היחיד שיכולנו לעשות זה לתת להם מלחמה לנסות להלחם על הכדורים ולנסות לתפוס אותם בקטנות, מכבי קבוצה אדירה וקשה מאוד לשחק מולה, אבל מה שחשוב זה להמשיך הלאה ולא להשבר מזה שהפסדנו, יש לנו עוד עונה ארוכה".