לאחר הניצחון על סדביטה זאגרב ביום שבת האחרון תצא הערב (שני, 19:35) מכבי תל אביב למשחק חוץ מול מכבי חיפה בנשר, זאת במטרה לשמור על רצף הניצחונות האחרונים ובעיקר לבחון כיצד יצליחו להתאקלם ללא הכוכב הכי גדול שלהם כיום, ג'ורדן פארמר.

בעקבות הידיעה כי פארמר צריך לחזור לקבוצתו, הניו ג'רזי נטס, לא היה ברור ביומיים האחרונים מתי בדיוק יצטרך לעלות על המטוס ולחזור לארצות הברית. בעקבות הספק וחוסר הוודאות החליטו במכבי להשאיר אותו מחוץ לסגל הקבוצה היום כדי שאם יצטרך לטוס תוך שעות ספורות יוכל להספיק ולארגן את כל פקלאותיו לקראת העזיבה.

במכבי מאוד היו רוצים לראות את פארמר משחק גם מול מכבי חיפה ונותן לאוהדים הרבים עוד רגע אחד של נחת בצהוב, אך בעקבות המצב הרגיש והמבלבל מי שיחזור לסגל אחרי שבמשחקים האחרונים כמעט נשכח שהוא חלק מהמועדון, הוא תיאו פאפאלוקאס, היווני שאמור להיות התשובה של האלופה הישראלית לבעיה שנוצרה, לפחות בזמן הקרוב עד שיימצא המחליף.

פארמר והנדריקס. קשה להיפרד (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
פארמר והנדריקס. קשה להיפרד (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

במועדון העלו את קצב החיפושים משמעותית וכעת מכוונית את מירב הפעילות שלהם למטרה אחת - מציאת מחליף ראוי שיצליח להוביל את הקבוצה קדימה אל תוך השלבים המתקדמים של העונה. על אף שעדין לא ברור היכן עומדים הדיבורים עם דורון פרקינס, ישנם גורמים במכבי שמאוד רוצים לראות אותו חוזר ובעיקר מאמינים שלוחם כמוהו יכול תמיד להתאים למצבת השחקנים של דיוויד בלאט.

פפאלוקאס (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
פפאלוקאס. אולי יחזור סוף סוף לעניינים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

פורוורד מכבי תל אביב, ריצ'ארד הנדריקס, שבמשחקים האחרונים לקח על עצמו את האחריות לא מעט, סיפר ל-ONE על החיסרון הגדול שיורגש בקבוצה עם עזיבתו על ג'ורדן פארמר: "האמת שכואב לי שהוא עוזב כי הוא שידרג אותנו משמעותית, הוא אדם מקסים וחבר נפלא לקבוצה וללא ספק הוא עזר לנו להשיג כמה מהניצחונות החשובים שלנו העונה, הוא היה חלק ממנה. הוא בחור שרק השמים הם הגבול בשבילו, הוא מנהיג באופי, יש לו כישרון מיוחד והוא הביא מהניסיון שלו למכבי. אני בטוח שהוא יעשה את אותם דברים גם בקבוצה שלו שהוא חוזר אליה, אני מאחל לו בהצלחה מעומק הלב".

ריצ´ארד הנדריקס (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
ריצ´ארד הנדריקס (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

עוד הוסיף הנדריקס: "פארמר הוא שחקן מדהים ואי אפשר לקחת ממנו את כל הדברים שהוא עשה בתקופה שלו איתנו אבל אין מה לעשות הוא צריך לעזוב, ידענו את זה מראש ועכשיו אנחנו צריכים להתקדם הלאה. היינו רוצים כמובן שהוא יהיה פה עוד סיום העונה אבל אין מה לעשות זה המצב ועכשיו כל אחד מאיתנו צריך לעלות את רמת המשחק שלו שלב אחד למעלה ולעשות כל מה שאפשר כדי להתגבר על החיסרון שלו".

לשאלה כיצד יעשו זאת ללא שחקן שרוב הקבוצה נתמכה בו אמר: "לאורך כל העונה הזו היו משחקים ששחקנים מסויימים שיחקו והיו כאלה שנחו בגלל פציעות או שפשוט קיבלו מנוחות, אף פעם לא היה לנו הרכב מלא של הפאזל אבל ידענו לנצח ולעשות את מה שהיינו צריכים, אנחנו יודעים להתעלות על עצמנו ויש לנו שחקנים מספיק טובים בשביל לעשות את כל מה שצריך". 

ג´ורדן פארמר. סיבוב אחרון עם מכבי? (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ג´ורדן פארמר (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

לסיום התייחס גם למשחק מול מכבי חיפה הערב בנשר: "אני חושב שהיה תענוג לראות את פארמר בהיכל אולי באחד המשחקים האחרונים שלו איתנו ואני מאוד שמח שידענו לנצח משחק קשה, אבל עכשיו פנינו קדימה, יש משחק חשוב מול מכבי חיפה ולפני שאנחנו יוצאים למשחק חוץ חשוב ביורוליג צריך לנצח קודם כל פה".