דרור חג´ג´ וג´וש דאנקן מחוייכים במסע
דרור חג´ג´ וג´וש דאנקן מחוייכים במסע"ת (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

האם מכבי אשדוד שהצליחה בפרק זמן של שנתיים לעלות מן הליגה השנייה ולבסס את מעמדה כקבוצה לגיטימית בנוף הכדורסל הישראלי, תצליח לכבוש פסגה נוספת ותעפיל השנה לגמר הפיינל פור של ליגת העל? בעיר הנמל כבר מתכוננים במרץ למפגש מול מכבי ראשון לציון בחצי הגמר הראשון שיערך ביום שלישי ב-18:15 בתקווה כי אכן יצליחו להגשים עוד חלום. לכבוד חצי הגמר החליטו במנהלת ליגת לוטו לערוך מסיבת עיתונאים עם שניים משחקני הקבוצה, דרור חג'ג' וג'וש דאנקן.

דאנקן אמר בפתיחת דבריו: "זו הייתה עונה מדהימה, הזענו הרבה כדי להגיע למעמד הזה, זו מחמאה גדולה ואנחנו כבר מתכוננים למשחק הזה שהוא יהיה קשה ללא כל צל של ספק. כולם בעיר נרגשים בעיקר האוהדים, כל פעם שאני פוגש אנשים בעיר הם אומרים לנו שהם מאוד שמחים ואני מקווה שננצח גם כדי לעשות להם שמח. אני לא יודע מי פייבורטית ואני גם לא מתעסק בזה, אני עסוק רק במה שאנחנו עושים ובמה שאנחנו צריכים לעשות כדי לנצח. היו לנו אימונים טובים, אנחנו צריכים לצאת ביום שלישי וליהנות ולחזור עם הניצחון והכרטיס למשחק הגמר".

בנוסף התייחס ג'וש גם למעברו של רמאל בראדלי להפועל ירושלים במהלך העונה: "איבדנו שחקן חשוב בדרך אבל אני יודע שזה חלק מהמשחק ברמות האלה והמשכנו הלאה, המשכנו להילחם והאמנו שנגיע למעמד שאנחנו נמצאים בו היום. אנחנו לא מתרכזים בראשון ואנחנו נשתמש בכל הכלים שיש לנו כדי לנצח. ראשון קבוצה טובה ולא יהיה קל לנצח אותם ולכן צריכים לבוא מוכנים".

אחד מהישראלים הבולטים של אשדוד השנה, חג'ג' מכיר היטב את המעמדים של צמרת הכדורסל הישראלי ומתכונן למשחק לא פשוט: "אשדוד שמרה חלק גדול מהשחקנים מהשנה שעברה והשנה התחלנו בצורה לא טובה אבל התחברנו בחצי השני ועשינו זאת, זה הישג גדול ואנחנו הולכים להתמודד מול קבוצה שהייתה מחוברת כל השנה ושהיא מאוד דומה לנו ואני מצפה למשחק גדול. יש טירוף בעיר לקראת המשחק, זו קבוצה חדשה בליגת העל ופעם ראשונה בפיינל פור וזה מרגש, הרבה אנשים עשו עבודה טובה לאורך כל השנתיים האלה ומגיע להם".

דרור חג´ג´ וג´וש דאנקן דרוכים לקראת ראשל&
דרור חג´ג´ וג´וש דאנקן דרוכים לקראת ראשל&"צ (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

על התחושות בעיר בימים האחרונים ועל ההצלחה של אשדוד בשנה השנייה שלה בליגת העל אמר: "אני חושב שאחד הדברים הגדולים שהצליחו לעשות פה זה לשמר הרבה שחקנים, להדביק אליהם גם שחקנים עם יותר ניסיון וגם חבר'ה צעירים שעזרו לנו בהרבה שלבים, מגיע לשי האוזמן הרבה קרדיט על זה שהוא אחראי על הקטע המקצועי וגם יש עין טובה והביאו זרים טובים. אני הרבה שנים בליגה הזו אבל אנשים ברמה האנושית הזו לא פגשתי הרבה מאוד שנים".

גם חג'ג' התייחס לעזיבתו של בראדלי לירושלים ודווקא רואה בכך דבר חיובי שעזר לקבוצה לאפשר לשחקנים אחרים לקבל יותר דקות וכן סיפר על העבודה הצמודה עם מאיר טפירו: "רמאל הוא שחקן מצוין אבל לפעמים בקבוצה יש הרבה שחקנים טובים. במצב שהיינו ברגע שהורדנו שחקן אחד נפתח מקום לשחקנים אחרים, אחרי שהוא עזב השתחרר מעט הלחץ והצלחנו להתחבר. זה מדהים לראות את מאיר טפירו כל יום, יש לו רצון, הוא רוצה לנצח כל משחק, הוא לא מסוגל להפסיד באימון לאף אחד וזה דבר שנולדים איתו וזה כנראה יהיה איתו עד גיל 50-60".