רלף קליין. מוקירים את זכרו (יעל מרגלית)
רלף קליין. מוקירים את זכרו (יעל מרגלית) | צילום: מערכת ONE

קבוצת הכדורסל של אליצור רלף קליין אלקנה הבטיחה אמש (שלישי) את העפלתה לליגה הארצית. במשחקה נגד אס"א טכניון חיפה ניצחה הקבוצה הקרויה על שם המאמן האגדי 54:74. ריצה גדולה ברבע הראשון הבטיחה למעשה את הניצחון הגדול.

מחזור אחד לסיום העונה, לבני הרצליה, הדולקת אחריה, לא נותר כל סיכוי לעלות.

אליצור אלקנה, שהוקמה לפני 17 שנים, מדורגת ראשונה בליגה א' מחוז שרון, אליה עלתה אחרי שנים רבות בהן שיחקה בליגה ב'. רלף קליין העלה אותה לליגה א' לפני שלוש עונות ואימן אותה עד רגעיו האחרונים. זהו ההישג הגדול ביותר בהיסטוריה של קבוצה מאיזור יהודה ושומרון.

ליאור אלעד, מנהל הקבוצה, אמר ל-ONE: “החבר'ה באו עם המון כוח למשחק. זו שמחה גדולה, הגיע קהל גדול ומשולב של הרבה ילדים, נוער ונשים. האוהדים מלווים את הקבוצה הרבה שנים והם גדלו איתנו. אנשים מבינים שאנחנו עולים על המפה ושמחים מאוד. זו פעם ראשונה שקבוצה מהאיזור עושה זאת ואנחנו מרגישים שנפלה בחלקינו זכות גדולה ועשינו היסטוריה”.

לא רק ילדים מהישוב הגיעו לצפות במשחק, גם יו"ר איגוד הכדורסל, שי שני, נכח במשחק ההיסטורי. “שמחנו מאוד ששי שני כיבד אותנו בנוכחותו. זה מראה שמתייחסים לליגות הנמוכות. זו דוגמא חינוכית. גם ראש המועצה ואנשים ממחלקת החינוך היו איתנו וזה משמח", הוסיף אלעד.

שלטים שהוכנו לרגל העליה
שלטים שהוכנו לרגל העליה | צילום: מערכת ONE

על ציפיותיו לעונה הבאה אמר המנהל: "נירגע מהשמחה, נשב לחשוב ונראה איך אפשר להתקדם. ננסה לצרף לשורותינו אנשים שמתאימים לרוח הקבוצה ושיכולים לקדם אותנו מבחינת רמת הכדורסל. המבט הוא קדימה. צריך סבלנות, אנחנו לא מפחדים מדרך ארוכה. יש בנו המון תקוה ושמחה. עשינו את זה בצורה הכי יפה שיכולה להיות אנחנו נעשה הכל כדי להמשיך לעלות".