סופו בנתב
שחורציאניטיס. "מרגיש מצויין במכבי" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

לאחר מחנה אימון בן 12 יום נחתה היום (שני) מכבי תל אביב בישראל כשבאמתחתה זכיה בטורניר ורוצלאב שבפולין ושני הפסדים בטורניר על שם בלוב שנערך בסנט פטרסבורג.

במכבי אמנם ציפו לשוב ארצה עם תוצאות קצת יותר מרשימות, בעיקר במאבקים מול הקבוצות הגדולות, צסק"א מוסקבה וספרטק סנט פטרסבורג, אך בסופו של דבר בשורות סגנית האלופה מתייחסים למפגשים הללו כמשחקי הכנה לקראת העונה החדשה בלבד.

הצהובים ימשיכו במהלך השבוע את ההכנה המאסיבית שלהם כאשר כבר ביום שבת תמריא הקבוצה לטורניר הכנה נוסף בבארי שבאיטליה, שם תשחק מול העולה החדשה לליגה האיטלקית, ברינדיסי וכן מול קאזרטה שהודחה בסיבוב המוקדמות הראשון של היורוליג.      

"זה היה מחנה אימונים שנועד בעיקר לניסיון", אמר גארד הצהובים, ג'רמי פארגו והוסיף: "היה לנו מסע ארוך, הרבה משחקים. המטרה היתה להתנסות אחד עם השני ולראות איך אנחנו משחקים ביחד. אני חושב שבטורניר בפולין שיחקנו יותר טוב ובצורה יותר מוצלחת מאשר ברוסיה ואני בטוח שמשבוע לשבוע אנחנו ניראה הרבה יותר טוב".

"אנחנו עדיין לומדים איך לשחק אחד עם השני והדברים יבואו עם הזמן. יש לנו בשבוע הבא עוד מחנה אימונים, נמשיך לתרגל, נמשיך להתכונן, יש עוד זמן עד פתיחת העונה. אני מרגיש מצויין במכבי. יש מאמן חדש, קבוצה חדשה, שיטה חדשה, אך בסופו של יום עדיין מדובר בכדורסל ואני מנסה לנסות הכל גם בשביל למצות את עצמי וגם ליהנות".

אליהו: נדאג להיות יותר טובים

הגארד סיים ואמר: "יש לנו את היכולות לעשות דברים יפים גם ביורוליג וזה לא משנה מול אילו קבוצות שיחקנו בימים האחרונים. צריך לתת את הזמן בשביל להתחבר והכל יהיה בסדר".

פארגו (משה חרמון)
פארגו (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

הסנטר היווני של סגנית האלופה, סופוקליס שחורציאניטיס, היה מרוצה: "היה מחנה אימונים בסדר בסך הכל. המשחקים התחלקו לשניים, משחקים בהם שיחקנו יותר טוב ומשחקים בהם שיחקנו פחות טוב. אני חושב שזה היה ניסיון טוב, זו היתה הזדמנות טובה לראות איפה אנחנו עומדים מבחינת הקבוצה ומה הדברים שאנחנו צריכים לעבוד עליהם".

שחורציאניטיס: &
שחורציאניטיס: &" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"עכשיו חזרנו לתל אביב ונמשיך בהכנה שלנו. נעבוד על החולשות שלנו וננסה לעשות את ההכנה המקסימלית לקראת פתיחת העונה. אני מרגיש מאוד טוב במכבי. יש לנו קבוצה טובה, אני מרגיש שגם לי בעצמי יש עוד דברים שאני צריך לעבוד עליהם. לא היה לנו יותר מדי זמן להתאמן כולם ביחד, אלה היו בסה"כ שבועיים וחצי אינטנסיבים, יש עוד הרבה דברים לעשות, כל דבר יבוא בזמן שלו".

"בייבי שאק" סיים ואמר: "יש לנו עוד זמן לעבוד ואנחנו נעשה את זה בצורה הכי טובה שיכולה להיות וננסה להשתפר עם הזמן. אני מניח שכמות הדקות ששיחקתי בעיקר תלויה במאמן, בטח במשחקי ידידות. המאמן רצה לתת להרבה שחקנים לשחק ולנסות שיטות שונות".

ליאור אליהו (משה חרמון)
ליאור אליהו (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

הכושר הגופני שלי בסדר גמור, אני מרגיש מצוין. אין לי שום בעיה לרוץ ולהתרוצץ במגרש. כשהמאמן יצטרך אותי ליותר דקות הוא יקבל יותר ואם פחות אז פחות, אני לא יכול לקבוע כמה זמן אני אשחק, אבל אני יודע שאני עובד קשה מאוד כל יום בשביל להיות בכושר המתאים ולשחק כמה שיותר".

הפורוורד ליאור אליהו הוסיף: "ברוסיה מחנה האימונים היה קצת פחות טוב. זה לא היה מחנה קל בכלל. עבדנו קשה. אני לא חושב שזה הזמן לבדוק אם יש לנו ניצחון אחד יותר, ניצחון אחד פחות".

דרק שארפ (משה חרמון)
דרק שארפ (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"הצבנו לעצמנו מטרות שצריך להכיר אחד את השני, לשחק בתיאום, להכיר את השיטה של המאמן ואני חושב שעשינו זאת. כמובן שמכבי זו קבוצה שאף פעם לא אוהבת להפסיד, אני לא אגיד שאנחנו מרגישים בסדר עם זה, אך אנחנו צריכים להמשיך הלאה ולדאוג להיות הרבה יותר טובים".

מאמן הקבוצה, דיוויד בלאט, לא נחת עם הצהובים בישראל והמשיך לסידורים אישיים.