עונה לא קלה בכלל עוברת על עירוני נהריה. הקבוצה הצפונית ביותר בליגה הבכירה מדורגת במקום התשיעי בטבלה ונאבקת על כניסה לפלייאוף העליון כשנותרו עוד שלושה מחזורים לסיום העונה הסדירה.

לקבוצות שמעליה, בני השרון ומכבי ראשל"צ, יתרון של שני ניצחונות על פניה, אך למרות זאת, רוח של אופטימיות נושבת לאחרונה ואחת הסיבות העיקריות לכך היא היכולת שמציגים סטיבן סמית', שחקן הרכש החדש, ופול דילייני, הגארד הצעיר שנמצא בעונתו הראשונה מחוץ לארה"ב והזר היחיד ששרד בעין-שרה מתחילת העונה. 

מסיבות כאלו ואחרות,  נאלצה קבוצתו של יעקב ג'ינו להחליף במהלך העונה חמישה זרים שפתחו את העונה. קייל מק'לרני שערב פתיחת העונה שיקר והודיע לקבוצה על פרישתו ממשחק פעיל (וכיום משחק בליגת ה-NBDL), דרך האכזבה מטאשיד קאר, מארק אגרסון ודמארקו ג'ונסון ועד שון טגארט, שחקן הפנים שדווקא הראה יכולת מצוינת על המגרש אך לפני חודשיים נטש את נהריה לטובת קאסרס הספרדית כשהוא מותיר חלל עצום מתחת לסלים.

סמית´ ודילייני. החלו את הוויכוח (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
סמית´ ודילייני. מכוונים גבוה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אלא שמעז יצא מתוק ובסופו של דבר זכתה נהריה להנחית בקבוצה במקומם כוכבים בקנה מידה אירופי כמו למאר גריר וסטיבן סמית'. הפורוורד בן ה-26, מלך הסלים של הליגה היוונית בעונה שעברה, הגיע לכאן כמחליפו של טגארט אחרי שהתאושש מפציעה לא קלה בגיד אכילס ושידרג את נהריה משמעותית לקראת שלבי ההכרעה של העונה.

בראיון מיוחד ל-ONE מספרים סמית' ודילייני על ההשתלבות שלהם בליגה הישראלית ובקבוצה הצפונית ומנסים להוכיח לחובבי הכדורסל בנהריה כי יש להם על מי לסמוך במאני טיים. צפו בכתבה.