לפני כל עונה מדברים פרשני ליגת העל לנשים ומספרים על ליגה תחרותית, מרתקת ומפתיעה ואתמול (שני) הוכח בדיוק למה. מחזור הפתיחה סיפק לנו כדורסל יוצא מן והכלל ומעבר לכך לא מעט הפתעות.

במשחק המרכזי ניצחו בנות השרון 61:67 את הפיינליסטית מהעונה הקודמת, מכבי אשדוד שעושה הרושם שעשתה לעצמה מסורת להפסיד במשחק הפתיחה של הליגה. בשנה שעברה למרות ההפסד המוקדם הגיעה הקבוצה עד הגמר ובמועדון בוודאי שקונים תסריט דומה גם השנה.

כוכבת הערב מהצד של המנצחות כמובן, היא הגארדית שאנון בוביט. השחקנית הנמוכה, הגיע לישראל בעונה שעברה כשמי שהחתים אותה היה לא אחר מעדני דגן, היום מאמן אשדוד ובעונה שעברה ברמת חן. דגן לא היה מרוצה מבוביט ושיחרר אותה במהלך העונה ואתמול, הוכיחה בוביט מאיזה חומר היא קורצה.

למרות מחצית ראשונה התקפית לא טובה שלה, התעוררה בוביט בדקות הסיום והובילה את המומנטום של המקומיות עד לניצחון בו היא קולעת 19 נקודות ולמרות גובהה הנמוך מורידה 6 ריבאונדים. "פשוט באתי לשחק, לא חשבתי שאני רוצה להוכיח משהו למישהו. זה התפקיד שלי וזה מה שבאתי לעשות. אני ווינרית, אני עולה לכל משחק במטרה אחת, לנצח בסיום, בגלל זה הייתי בטירוף בדקות האחרונות, היינו האנדרדוג אבל הוכחנו לכולם למה אנחנו מסוגלות".

שחקניות בנות השרון חוגגות עם הקהל, אתמול (שי לוי)
שחקניות בנות השרון חוגגות עם הקהל, אתמול (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בצד השני, מעבר להפסד, באשדוד יצטרכו להרים את הבנות כמה שיותר מהר מכיוון שכבר בשבוע הבא יארחו הבנות מעיר הנמל את האלופה, רמת השרון למשחק שיהווה שחזור של סדרת הגמר מהעונה שעברה. גארדית הקבוצה, נעמי קולודני נקעה את הקרסול בהתקפה האחרונה של המשחק ובקבוצה מקווים שתחלים כמה שיותר מהר ותחזור לאימונים.

את הפתעת המחזור סיפקה הקבוצה של שירה העליון, הפועל ראשון לציון שניצחה 67:100 את אליצור נתניה של זהר רייזמן. למרות שמדובר רק במחזור הפתיחה אין ספק כי העליון בנתה בעיר היין קבוצה של לוחמות שהראתה שלמרות הגיל הממוצע הצעיר ביותר הן לא יוותרו על אף משחק מראש ויעשו חיים קשים לכל קבוצות הליגה.

העליון אמרה ל-ONE: "שאפו ענקי לבנות, הן נלחמו על כל כדור. אני רוצה להוריד בפניהן את הכובע, מלבד הזרות שהיו מצויינות הישראליות סיפקו את הסחורה, הן נתנו לנו את האקסטרה".

מכבי אשדוד מאוכזבת (שי לוי)
מכבי אשדוד מאוכזבת (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מן העבר השני, מלבד ההפסד בנתניה דאגו למתאזרחת החדשה של הקבוצה רגינה גליידה, שנפגעה לקראת סוף המשחק לאחר התנגשות ראשים עם שחקנית ראשון, דניאל מקריי. השחקנית פונתה לבית החולים עוד במהלך המשחק עם חשש לזעזוע מוח כשעוד במהלך הלילה שוחררה מבית החולים לביתה.