בשעה טובה ומוצלחת ובאיחור של יממה המריאה היום (ראשון) נבחרת ישראל בכדורסל לפורטוגל על מנת לערוך טורניר הכנה נוסף לקראת מוקדמות אליפות אירופה 2011.

חניכיו של אריק שיבק בילו אתמול שעות ארכות בשדה התעופה בעקבות טיסה שהתעכבה, אך בסופו של דבר התקבלה ההחלטה לבטל את הטורניר בשל העובדה שלא נמצאו פתרונות חלופיים.

בשעות הערב הצליחו באיגוד הכדורסל לדחות את המשחקים ביום אחד ולארגן מחדש את הטיסה, כך שהטורניר בכל זאת יתקיים ויאפשר למאמן לערוך ניסוי כלים נוסף לפני המשחקים הרשמיים.

עם שובה של הנבחרת ארצה יחברו אליה גם שחקן מכבי תל אביב, יניב גרין, וכוכב סקרמנטו קינגס, עומרי כספי, שקיבלו אישור להצטרף מאוחר יותר. עם הצטרפותם תארח הנבחרת בישראל טורניר הכנה בו תשחק מול בלגיה, אנגליה והולנד.

מאמן הנבחרת, אריק שיבק, אמר בשדה התעופה לפני ההמראה: "אתמול נסענו הביתה, נחנו והיינו עם המשפחות. הדבר היחידי שקרה בתוכנית הוא שיניב ועומרי יצטרפו יום אחד מאוחר יותר, אבל מבחינת לוח אימונים ועומסים לא קרה שום דבר ואנחנו מסתדרים".

נבחרת הכדורסל. אפשר סוף סוף לחייך (דרור עינב)
נבחרת הכדורסל. אפשר סוף סוף לחייך (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

על הסיבה שהובילה אותו לבטל אתמול את ההמראה הוסיף שיבק: "חששות תמיד יש וכל הזמן, אבל צריך לקבל החלטות. אחת הסיבות שבגינה החלטתי לא לטוס אתמול היא בריאות השחקנים, לא רציתי לטוס חמש שעות, לתת להם לישון בשדה חמש שעות ואז להמריא שוב, זה היה נראה לי מטורף".

המאמן התייחס גם לעובדה ששניים מהשחקנים הכי חשובים של הנבחרת מצטרפים אליה באיחור ורק סמוך לטורניר ההכנה בישראל: "אלו שני מקרים שונים, עומרי בא בכושר שיא אחרי ששיחק בליגת הקיץ וטוב שהוא ינוח איזה יומיים-שלושה. לגבי יניב, אנחנו נדע אחרי האימון ביום חמישי כי אני ממש לא יודע איזה יניב נקבל".

שחקן הנבחרת, דייויד בלות'נטאל, שהצטרף אליה לראשונה לפני מספר ימים, כבר הספיק לערוך מספר אימונים ומרגיש נפלא, ל-ONE הוא אמר: "אני יכול להגיד שהיום אחרי כמה ימים שאני בנבחרת אני מרגיש הרבה יותר ישראלי ממה שהרגשתי בעבר, יש חבר'ה נפלאים והאווירה נעימה וכיפית, פחות לחוצה ומעיקה. פשוט כיף לבוא, להתאמן ולהיות עם יתר החברים לנבחרת, אני כבר מרגיש אחד מהחבר'ה וזה נפלא".

אריק שיבק ועודד קטש (דרור עינב)
אריק שיבק ועודד קטש. &"אנחנו מסתדרים&" (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בלות'נטל שחוגג היום יום הולדת 30 סיפר על הברכות הרבות שקיבל מחבריו לנבחרת החל משעות הבוקר וכן התייחס לשאיפות שלו מטורניר ההכנה בפורטוגל: "אני מקווה להשתלב כמה שיותר ולתת את התפוקה שלי איפה שהמאמן רוצה, זו תהיה הופעת הבכורה שלי במדי הנבחרת במשחק כלשהו ואני בהחלט יכול להגיד שאני מתרגש מזה מאוד. אני מקווה להחזיר בנקודות הללו".

גם רביב לימונד, אקס מכבי תל אביב, שלא יצא עם הנבחרת לטורניר ההכנה בבלארוס בשל לידת בתו הבכורה סיפר ל-ONE איך התחושה לשוב לנבחרת ומה השאיפות העתידיות שלו מהקמפיין כולו: "לא הייתי בטורניר בבלארוס מסיבות טובות ומאושרות, אבל אני שמח לחזור, בכל פעם כשאני בא לנבחרת אני שמח ומתרגש מחדש, זה תענוג להיות כאן עם כולם".

אפשר לחייך. הנבחרת סוף סוף המריאה (דרור עינב)
אפשר לחייך. הנבחרת סוף סוף המריאה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

על שאיפותיו בעמדת הרכז הוא הוסיף: "כמובן שכל אחד שואף להיות רכז פותח בנבחרת או בקבוצה שבה הוא משחק, אבל זו לא החלטה שלי, יש לי יחסים טובים מאוד עם שיבק לאורך השנים, אבל אני אעבוד קשה ואתן את כל מה שיש לי ונקווה שזה גם יצליח".