דורון וסואץ. הליגה בסכנת ביטול (יניב גונן)
שי דורון וליעד סואץ. מקבלות תמיכה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בסוף השבוע שעבר יצאו שחקניות ליגת העל במכתב אל ראשי העיריות בארץ בתקווה לקבל את תמיכתם במאבק על החוק הרוסי והערב (רביעי) קיבלו השחקניות עידוד מפתיע מצד ראשי עיריית רעננה והרצליה שמחזיקים בזכויות הניהול על הקבוצה המאוחדת, בנות השרון.

ראש עיריית רעננה, נחום חופרי וראש עיריית הרצליה, יעל גרמן הודיעו לקבוצה כי מבחינת העירייה הקבוצה מחוייבת לקבל את עמדת השחקניות וכי הם לא מקבלים את עמדת איגוד הכדורסל ויושבי הראש, ועל המועדון לשחק כשבמקביל נמצאות על המגרש שלוש שחקניות זרות בלבד.

ראש עיריית הרצליה יעל גרמן אמרה: "מדובר בהחלטה לטווח הארוך במטרה לעודד ספורטאיות ישראליות שאת צעדיהן הראשונים עושות בקבוצות המקומיות. ההחלטה התבצעה מכח היותם של הערים הרצליה ורעננה בעלות מאה אחוז שליטה בקבוצה הממומנת מכספי הציבור".

יש לציין כי שתי העיריות, הרצליה ורעננה ממנות את כספי הקבוצה, שתקציבה מוערך ב-1.5 מיליון ש"ח בשנה כאשר החלוקה בין  שתי הערים היא שווה: 750 אלף ש"ח מעיריית רעננה וסכום דומה שמגיע למועדון מעיריית הרצליה.

לבנת (יוסי ציפקיס)
לבנת (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

עוד מוקדם יותר, התערבה שרת החינוך והספורט, לימור לבנת בסכסוך והודיעה כי "השבתת הליגה לנשים אינה אופציה. אפשר וצריך לפתור את המחלוקת אני קוראת לצדדים לנהוג באחריות ולהימנע מהצבת אוליטימטומים ואיומים אם כולם יגלו רצון טוב יהיה אפשר לפתור את הסכסוך."