גל מקל. עדיפות לעודד קטש (עמית מצפה)
גל מקל. עדיפות לעודד קטש (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לאחר הניצחון הגדול על רומא לפני כשבועיים, ורצף הניצחונות גם בליגה וגם באירופה, יודעים במכבי ת"א שעליהם לנצח את מארוסי, מחר ב-21:00, שעל הנייר נחשבים לחלשים ביותר בבית 3 של היורוליג.

היוונים עצמם כבר נחתו בישראל במהלך הלילה ויערכו היום את האימון המסכם שלהם בנוקיה.

בשדה התעופה הם סיפרו כי הם יודעים שמכבי היא קבוצה חזקה וטובה, אך שהם מאמינים כי הם יכולים להלחם ואולי אפילו לחזור הביתה עם ניצחון. 

בצל המשחק, הפרשה שבאמת מעניינת את מכבי בימים האחרונים היא דווקא עתידו של הרכז הצעיר, גל מקל, שביקש בשבוע שעבר לסיים את דרכו בקבוצה בשל הדקות המעטות להן הוא זוכה.

מקל וסוכנו כבר נפגשו עם יו"ר מכבי, שמעון מזרחי, שנתן להם אור ירוק לחפש לעצמו קבוצה חלופית, כאשר הווטו על גלבוע/גליל הוסר והקבוצה היחידה בה מקל לא יורשה לשחק בארץ היא הפועל ירושלים. 

עם זאת ישנן עוד מחלוקות, בעיקר כלכליות, שטרם הגיעו להסדר בין הצדדים, אך לכולם ברור שמקל לא ממשיך במועדון. בשנה הבאה הוא בכל מצב צפוי לחזור למכבי היות ויש לו חוזה בתוקף לעונה נוספת, אלא אם כן ימצא לעצמו קבוצה בחו"ל ואז יצטרכו הצהובים לשחררו משום שהוא מחזיק בסעיף שחרור. 

גרשון ושחקני מכבי. יפגוש את מסינה (GettyImages)
הספסל של מכבי ת&"א (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

מכל מקום ההערכה היא כי העניין ייסגר כבר עד סוף השבוע הקרוב, ומקל יקבל את השחרור הרשמי שלו ממכבי ת"א, וימצא קבוצה חלופית לסיים בה את העונה. לאור הביקוש הרב של מקל בקרב הקבוצות בליגה, הוא יתעניין בהצעות השונות שיגיעו אליו, ורק לאחר מכן יחליט לאיזו קבוצה להצטרף, עם זאת, כבר עכשיו ברור שהעדיפות היא לגלבוע/גליל.

מדובר בקבוצה בה עשה את הפריצה הגדולה שלו בעונה שעברה וזכה להיות אחד השחקנים הבולטים. יתרון נוסף הוא שבינו לבין המאמן עודד קטש ישנה מערכת יחסים מצוינת והרכז ישמח לשתף פעולה בשנית עם רכז העבר.

קטש (דרור עינב)
קטש (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE